سایت برتر

تشخیص کلمات کلیدی جعلی در سرچ کنسول گوگل

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی در سرچ کنسول
نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی در سرچ کنسول

در دوره آموزشی نبرد صفحه اول گوگل یا همان دوره آموزش سئو برای شما توضیح دادیم که چطور می‌توانید صفحات موردنظر خود را در گوگل سرچ کنسول وارد کنید و کلمات کلیدی موردنظر خود را با استفاده از سرچ کنسول پیدا کنید.

اما برخی اوقات ما با اسپم‌هایی مواجه می‌شویم که رقبای ما ایجاد کرده‌اند و ممکن است ما فریب این اسپم‌ها را بخوریم و صفحاتمان را با این اسپم‌ها سئو کنیم.

به‌عنوان‌مثال در اینجا ما صفحه صفر تا صد طراحی وب‌سایتمان را وارد کرده‌ایم. در بخش Query‌هایی که به ما داده یک Query به نام پکیج طراحی قالب وردپرس داریم.

بررسی کردن کلمات کلیدی توسط سرچ کنسول
بررسی کردن کلمات کلیدی توسط سرچ کنسول

این کوئری 68 هزار بار در گوگل سرچ شده است و فقط 24 بار کلیک روی این کلمه شده است. همچنین از یک تاریخ مشخص به بعد دیگر این کلمه سرچ نشده است. قبل از این تاریخ حداقل روزی 400 بار این کلمه در گوگل سرچ می‌شده. اگر اکنون شما پکیج طراحی قالب وردپرس را در گوگل سرچ کنید میهن وردپرس رتبه دوم را دارد.

پس این عجیب است که باوجوداینکه 68 هزار بار سرچ شده است تنها 24 بار روی آن کلیک شده است. این نشان می‌دهد که رقبای ما در یک دوره از این کلمه استفاده کرده‌اند تا با استفاده از ربات‌هایی با این کلمه کلیدی روی سایت خودشان کلیک کنند و بتوانند کلیک ریت سایت خودشان را افزایش دهند.

بنابراین ما نباید فریب این کلمه را بخوریم و از آن برای سئو کردن صفحه در وب‌سایت‌مان استفاده کنیم.

موفق و پیروز باشید. 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم