افزودن اسلایدر ارائه گوگل به وردپرس

0 / 5. تعداد رای: 0

افزودن اسلایدر ارائه گوگل به وردپرس

افزودن اسلایدر ارائه گوگل به وردپرس

اگر دوست دارید که به وردپرس خود اسلایدر ارائه گوگل اضافه کنید مقاله ی مارو دنبال کنید. گوگل اسلایدر به شما اجازه میده که ارائه های زیبا خلق کنید و آنو هرجایی که دلتون میخواد به اشتراک بذارین.

روش 1: افزودن اسلاید گوگل در وردپرس با استفاده از افزونه Google Docs oEmbed

این روش برای مبتدیان راحت است و ما آنو توصیه میکنیم. قبل از هر چیزی شما باید افزونه Google Docs oEmbed را نصب کنید. این افزونه هیچ تنظیماتی برای پیکر بندی ندارد. قبل از اینکه ارائه ی خود را جاسازی کنین نیاز به یه آدرس قابل اشتراک گذاری از گوگل اسلاید دارین. برای اینکه پیداش کنین presentation را در گوگل اسلاید باز کنید و به File » Publish to the web برید.

انتشار اسلاید

با این کار یه پنجره باز می‌شود که شما میتونید تنظیمات نمایش اسلاید مثل تاخیر بین اسلایدها و نمایش خودکار رو پیکربندی کنین.

تنظیمات پنجره اسلاید

برای ادامه روی گزینه publish کلیک کنین. اینجا پنجره ای باز می‌شود که از شما میخواد اسلایدهایی که میخواین انتشار بدین را پیکر بندی کنین. برای اینکه اجازه بدین این کار انجام شود روی گزینه OK کلیک کنین. آدرسی که میتونین با استفاده از آن گوگل اسلاید را به اشتراک بذارین را میتونین ببینین.

اشتراک گذاری آدرس

آدرس را کپی کنین و به بخش مدیریت سایت وردپرس خود برگردین. تنها کاری که باید انجام بدین اینه که آدرس را به وردپرس خود اضافه کنین. در جاییکه میخواین اسلاید را نمایش بدین پست یا صفحه را ویرایش کنین. در ویرایشگر پست باید آدرسی که از گوگل اسلاید آوردین را کپی کنین و مطمئن شوید که آدرس روی خط خودش گذاشته شده.

افزودن آدرس

اگر از ویرایشگر پیشفرض وردپرس استفاده میکنین به محض وارد کردن آدرس ارائه ی شمارو در ویرایشگر نشان میده. برای ذخیره تغییرات خود روی انتشار یا بروزرسانی کلیک کنین. اگر نیاز دارید که عرض و ارتفاع اسلاید را تنظیم کنین باید آدرس را اطراف کد کوتاه بسته بندی کنید.

یادتون نره که آدرس اسلاید را با آدرس قابل اشتراک گذاری از گوگل اسلاید جایگزین کنین. این تمام کاری باید که باید انجام میدادین حالا میتونین پیش نمایش پست خود را برای دیدن اسلاید گوگل در سایت وردپرس جاساز کنین.

پیش نمایش گوگل اسلاید

روش 2: افزودن کد جاساز گوگل اسلاید در وردپرس

در این روش نیازی به نصب افزونه ندارید. زمانی از این روش استفاده کنین که نمیتونین مکررا گوگل اسلاید به سایت وردپرستون اضافه کنین. ابتدا ارائه ای که میخواین به اشتراک بذارین را باز کنین و روی File » Publish to the web کلیک کنین.

انتشار اسلاید1

پنجره ای باز می‌شود که میتونین تنظیمات نمایش اسلاید را پیکر بندی کنین و برای اینکه ارائه عمومیتون را ایجاد کنین روی publish کلیک کنین.

تنظیمات اسلاید2

بعد از آن پنجره ای باز می‌شود که از شما میخواد اسلایدی که میخواید انتشار بدین را پیکر بندی کنین با کلیک روی ok اجازه انجام این کارو بدین. الان باید به تب Embed برید و کد را جاسازی کنید.

جاساز کد

به بخش مدیریت برید و در جاییکه میخواین ارائه اسلاید گوگل را اضافه کنین پست را ویرایش کنین. در ویرایشگر پست باید از Visual به Text برید و کد را آنجا کپی کنین.

کپی کد جاساز

پست خود را ذخیره کنین و عملکرد ارائه گوگل اسلاید را ببینین. این موضوع را بدانید که نباید بعد از اضافه کردن کد به ویرایشگر وردپرس برید. با رفتن به این قسمت کد جاساز را از دست میدین و بعد به جای اسلایدر یک متن ساده میبینید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۱۸ بهمن ۱۳۹۵

    سلام. مطلب بسیار مفید و کاربردی ایی بود. متشکرم. فقط لینک گوگل اسلایدز رو درج ننموده بودید. که اینه: https://docs.google.com/presentation/ متشکرم