• آموزش ساخت سایت و رساندن آن به درآمد

ساخت فرم جستجوی تمام صفحه با Full Screen Search Overlay

ساخت فرم جستجوی تمام صفحه

ساخت فرم جستجوی تمام صفحه در وردپرس

بخش جستجوی هر سایت یکی از مهم ترین بخش های سایت به شمار می آید. در مقاله یک سایت خوب چه ویژگی هایی دارد اشاره کردم که یک سایت خوب باید یک فرم جستجوی خوب و در دسترس داشته باشد. اما یکی از کاربران از ما در مورد نحوه اضافه کردن فرم جستجوی تمام صفحه به سایت وردپرسی سوال کرد. چگونه می توان یک فرم جستجوی تمام صفحه یعنی full screen به سایت وردپرسی اضافه کرد؟ مثل تصویر زیر:

fullscreensearchwp

آیا برای اضافه کردن چنین فرمی نیاز به صرف وقت بسیار و هزینه های کد نویسی گزاف هست؟ باید بگویم خیر اینجا دنیای وردپرس هست. شما به راحتی می توانید با چند کلیک این فرم جالب را به سایت وردپرس خودتان اضافه کنید. فقط با نصب یک افزونه

Full Screen Search Overlay

افزونه ای که امروز به شما معرفی می کنم افزونه Full Screen Search Overlay هست که همانطور که گفته شد یک فرم جستجوی تمام صفحه را به سایت وردپرسی شما اضافه می کند. به راحتی و بدون دردسر! پس با ادامه این مطلب با من همراه باشید.

ابتدا افزونه Full Screen Search Overlay را از همین صفحه دانلود کرده و روی سایت خود نصب کنید. آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید.

نکته جالب این هست که این افزونه هیچ تنظیمات خاصی ندارد! فقط با نصب آن و کلیک روی فرم جستجوی سایت شما، فرم جستجوی تمام صفحه به نمایش در می آید.

Full Screen Search Overlay با جستجوی گوگل همخوانی ندارد و از جستجوی پیشفرض وردپرس برای جستجو کردن در سایت شما استفاده خواهد کرد. البته با افزونه حرفه ای wp search به خوبی هماهنگ هست و مشکلی با این افزونه ندارد.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آنلاین یاد بگیرید

نظرات کاربران

 1. 4 آذر 1395 ساعت 12:03

  سلام ، یک افزونه جستجو می خوام که زیر منو سایت کاملا بزرگ باشه و تو دید ، چیزی هست ؟

 2. 19 آبان 1395 ساعت 09:03

  با سلامافزونه اشاره شده نصب و  فعال است و مشکلی در کارکرد آن نیست.ممکن است با توجه تجربه شما در زمینه وردپرس اعلام نمایید که چگونه میشه این مشکل را حل کرد؟

  • رضا حسینی راد
   19 آبان 1395 ساعت 09:48

   توی تنظیمات افزونه جلالی یک گزینه برای این مورد هست. با فعال کردن این گزینه حروف رو مرتب و فارسی میکنه

 3. 3 مهر 1395 ساعت 06:28

  با سلامدر وردپرس، وقتی کلماتی که دارای یک یا چند از حروف”گ، ی، ه، ء، چ و ژ” هستند را در بخش پست ها،؛ دسته ها، برچسب ها جستجو می کنیم، مانند “لنگرودی ، کلاهبرداری، جرایم، یک دانه، خیانت، بژ، رأی،علی آبادی، شاکی، قانون تروریسم”، جستجوگر ورپرس قادر به جستجوی آنها نیست در حالی که در جستجوگر گوگل این مشکل وجود ندارد.چگونه می توانیم مشکل فوق را در جستجوگر پیش فرض وردپرس حل کرد؟با تشکر

  • رضا حسینی راد
   3 مهر 1395 ساعت 09:29

   سلام این مشکل توی وردپرس نیست ظاهرا سایت شما این مشکل رو داره و با نصب افزونه وردپرس جلالی باید اوکی بشه

   • 6 آذر 1395 ساعت 21:40

    با سلامافزونه هم نصب و فعال است اما با این وصف مشکل بیان شده وجود دارد.

enamad