مدیریت فایل ها در وردپرس با File Manager

مدیریت فایل ها در وردپرس با File Manager

تمام شما کاربران گرامی با کلمه file manager کاملا آشنایی دارید، قالب و افزونه و تمامی اطلاعات وردپرس در پوشه file manager/ public-html در هاست شما ذخیره می شود. در این بخش فایل ها را می توانید کپی، انتقال، تغییر نام، ویرایش، آپلود، اکسترکت و حذف کنید و تنها در هاست می توانید به پوشه مدیریت فایل ها دسترسی داشته باشید و آنها را ویرایش کنید.

به همین دلیل امروز افزونه File Manager را به شما معرفی میکنم تا مستقیما در پنل مدیریت وردپس به فایلهای وردپرسی خود دسترسی داشته باشید و آنها را به خوبی مدیریت کنید. درسته که در سیستم مدیریت محتوا وردپرس می توانید افزونه و قالب بارگذاری کنید ولی گاهی اوقات با خطا مواجه می شوید و باید مستقیما به هاست متصل شوید و افزونه و قالب را در پوشه public-tml آپلود کنید، اما با نصب این افزونه با وجود آمدن این مشکلات دیگر نیازی نیست به هاست متصل شوید و در پنل مدیریت وردپرس به پوشه public-html میروید و به راحتی قالب و افزونه مورد نظر در آنجا آپلود می کنید. همچنین افزونه پرمیوم File Manager موجود است و  امکانات اضافه تری دارد و کار شما را خیلی راحت تر می کند.

کار با افزونه File Manager

برای شروع افزونه را نصب و فعال سازی کنید، پس از فعال سازی افزونه گزینه wp file manager در منو پیشخوان وردپرس اضافه شده است.

صفحه افزونه

در این صفحه محتویات وردپرس مشاهده می کنید، در اینجا به کلیه بخشهای File Manager دسترسی نخواهید داشت. داده های وردپرس می توانید ویرایش کنید و فایل جدید ایجاد و آپلود کنید.

در نسخه رایگان تنها به یکسری محویات پوشه دسترسی دارید و موارد گفته شده را می توانید لحاظ کنید اما در نسخه پرمیوم می توانید در بخش تنظیمات، تنظیمات افزونه و تعیین سطح دسترسی برای کاربران و مدیران سایت، تعیین حداکثر اندازه آپلود فایل ها و … را در پیشخوان وردپرس بدون متصل شدن به هاست انجام دهید و مستقیما تغییراتی لحاظ کنید. در نسخه رایگان افزونه گزینه های دیگر افزونه، غیر فعال است و تنها در نسخه پرمیوم مورد استفاده می باشد.

تنظیمات افزونه

موفق و پیرور باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.