برجسته کردن صفحه در وردپرس با Feature A Page Widget

0 / 5. تعداد رای: 0

برجسته کردن صفحه در وردپرس

برجسته کردن صفحه در وردپرس

آیا تاکنون دیده اید که وب سایت های معروف در ستون فرعی خود دارای صفحات خاص هستند؟ این صفحات استاتیک برای نمایش اطلاعاتی درباره ی سایت،صفحه شروع خوانندگان جدید و صفحه آرشیو استفاده میشوند. در این مقاله ما به شما روش برجسته کردن صفحه در وردپرس را آموزش میدهیم.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و راه اندازی افزونه  Feature A Page Widget میباشد. پس از فعال سازی به نمایش>ابزارک جاییکه متوجه میشوید که ویدجت، ‘Feature a Page Widget’ نامیده میشود بروید. سپس ویدجت را در نوار کناری قرار دهید.

ویدجت صفحه

اولین گزینه در تنظیمات ویدجت، انتخاب عنوان ویدجت میباشد. اگر بخواهید میتوانید جای خالی بگذارید. دوما نیاز به انتخاب یک صفحه که میخواهید در منوی کشویی آنرا برجسته کنید دارید. به محض انتخاب یک صفحه، ویدجت به شما وضعیت صفحه را نشان میدهد. آنرا برای یک تصویر بند انگشتی featured image و خلاصه بررسی می‌کند. اگر صفحه شما اینها را ندارد ویدجت آنها را در رنگ قرمز برجسته خواهد کرد.

میتوانید روی آیکون مداد کلیک کنید که صفحه وایشگر پست جاییکه میتوانید بند انگشتی و گزیده ای را تنطیم کنید باز شود. اگر زمانیکه روی ویرایشگر صفحه هستید جعبه ی گزیده ای متا را نمیبینید نیاز به فعال کردن آن دارید. روی دکمه  Screen Options در قسمت بالا سمت راست صفحه کلیک کنید در منوی پایین یک گزینه دیده میشود و شما نیاز دارید که کادر کنار گزیده را چک کنید.

نمایش تصویر گزیده ای

هم اکنون به پایین زیر ویرایشگر پست به جعبه متا بروید. هنگامیکه صفحه شما دارای گزیده ای و بند انگشتی بود شما میتوانید یک طرح برای ویدجت انتخاب کنید. در حال حاضر 3 طرح انتخابی ارائه میدهد. لایه تصویر پیچیده،صفحه بند انگشتی پیچیده شما را با حلاصه نشان میدهد. گزینه تصویر طرح، بنر تصویر بند انگشتی شما را در بالای خلاصه نمایش میدهد. در نهایت گزینه های طرح بندی تصویر بزرگ، یک نسخه بزرگتر از تصویر را بالای خلاصه نمایش میدهد.

پس از انتخاب یک گزینه طرح میتوانید روی دکمه  Save برای ذخیره تنظیمات کلیک کنید. هم اکنون میتوانید صفحه برجسته شده را در وردپرس خود ببینید. به یاد داشته باشید که میتوانید چند ویدجت صفحه برجسته در ستون های فرعی خود اضافه کنید همچنین میتوانید برای نمایش یا عدم نمایش ویدجت ها روی صفحه وردپرس تصمیم گیری کنید. موفق باشید/

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟