ارسال ایمیل هنگام تغییر محتوای وردپرس با Email Post Changes

0 / 5. تعداد رای: 0

ارسال ایمیل هنگام تغییر محتوای وردپرس با Email Post Changes

یکی از قابلیت‌هایی که وردپرس در اختیار مدیران سایت قرار داده است امکان ارسال ایمیل هنگام تغییر محتوای وردپرس است. این موضوع می‌تواند باعث شود که شما یک کنترل دقیق روی وب‌سایت خود داشته باشید. نوشته‌های سایت دارای اهمیت بسیار زیادی هستند و روزانه تعداد زیادی بازدیدکننده از طریق این‌گونه نوشته‌ها وارد سایت شما می‌شوند.

زمانی که شما وب‌سایت خود را راه‌اندازی می‌کنید مطالب مختلفی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهید. شما می‌توانید در سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس کنترل بسیار خوبی روی این نوشته‌ها داشته باشید و آنها را سفارشی کنید. می‌توانید خیلی راحت قابلیت‌های مختلفی به محتوای خود بیفزایید.

ارسال ایمیل هنگام تغییر محتوای وردپرس

پس اگر می‌خواهید که کاربران خود را راضی نگه‌دارید باید به نوشته‌ها اهمیت دهید. اگر شما صاحب یک وب‌سایت شلوغ هستید و چندین نویسنده در سایت شما مشغول به فعالیت هستند پس باید نظارت دقیقی روی نوشته‌های نویسندگان خود داشته باشید.

درواقع اگر چند کاربر روی صفحات و پست‌ها کار کنند فرصت خوبی است تا تغییرات مهمی را اعمال کنید. یکی از روش‌های خوبی که شما توسط آن می‌توانید نوشته‌های آنها را کنترل کنید توسط ارسال ایمیل هنگام تغییر پست در وردپرس است. در این مقاله ما به شما روش فراهم کردن این اطلاعیه را توسط یک افزونه وردپرس آموزش می‌دهیم. پس اگر قصد دارید در سایت خود این قابلیت کاربردی را فراهم کنید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

معرفی افزونه Email Post Changes

به دلیل متن‌باز بدن سیستم مدیریت محتوای پرقدرت وردپرس شما می‌توانید ویژگی‌های دلخواه خود را با استفاده از روش‌های گوناگون اضافه کنید. امروز ما در میهن وردپرس قصد داریم پلاگین پرکاربرد Email Post Changes را به شما معرفی کنیم.

این پلاگین به شما کمک می‌کند که بتوانید به‌عنوان مدیر سایت در هنگام تغییر نوشته‌های سایتتان اطلاعیه‌ای را توسط ایمیل خود دریافت کنید. این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما می‌توانید از آن به‌صورت رایگان استفاده کنید. همچنین تنظیمات این افزونه بسیار راحت است و دارای یک رابط کاربری خیلی آسان می‌باشد.

شما امکان این را دارید که بدون اینکه حتی یک خط کد نویسی انجام دهید این قابلیت مفید را به وردپرس خود اضافه کنید و از تغییرات به وجود آمده در پست‌های سایت خود در همان لحظه اطلاع پیدا کنید. این افزونه می‌تواند برای وب‌سایت‌های آموزشی که روزانه مطالب مختلفی را منتشر می‌کنند بسیار مفید باشد.

این افزونه تا الان در بیشتر از هزار سایت وردپرسی نصب فعال داشته است.

آموزش نصب و راه‌اندازی افزونه Email Post Changes

اولین کاری که باید انجام دهید نصب افزونه Email Post Changes می‌باشد. شما می‌توانید هم از این صفحه و هم از مخزن وردپرس این پلاگین را روی وب‌سایت خود فعال کنید. (اگر پلاگین از مخزن وردپرس حذف شده، می‌توانید از انتهای همین صفحه دانلود کنید.) اگر هم با انجام این کار آشنا نیستید می‌توانید آموزش نصب افزونه در وردپرس را ابتدا مشاهده کنید.

نصب افزونه Email Post Changes
نصب افزونه Email Post Changes

پس از فعال‌سازی افزونه به مسیر تنظیمات > Email Post Changes برای پیکربندی تنظیمات افزونه بروید.

تنظیمات افزونه Email Post Changes
تنظیمات افزونه Email Post Changes

در صفحه تنظیمات افزونه گزینه Enable را برای فعال کردن اطلاعیه ایمیل تیک بزنید. زیر گزینه Enable لیستی از کاربران وب‌سایت را خواهید دید. کاربرانی که ایمیل تغییر پست را دریافت می‌کنند را بررسی کنید و به‌دلخواه آنها را انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید آدرس ایمیل اضافی برای ارسال اطلاعیه به آدرس‌هایی که با یک حساب کاربری در سایت همراه نیستند اضافه کنید.

گزینه بعدی انتخاب نوع پست برای دریافت اطلاعیه ایمیل است. شما می‌توانید تغییرات را در نوشته‌ها و برگه‌های سایت خود کنترل کنید. به‌طور پیش‌فرض افزونه هم پست و هم صفحه را بررسی‌شده نشان می‌دهد. اگر شما نوع پست دیگری در سایت ثبت‌نام کرده‌اید؛ آن نیز در اینجا نمایش داده خواهد شد.

در پایان انتخاب کنید که آیا می‌خواهید اطلاعیه ایمیل را فقط برای تغییرات ایجاد شده در پست منتشرشده دریافت کنید یا برای پیش‌نویس‌ها هم می‌خواهید که انجام شود. پس از انجام روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

ارسال ایمیل هنگام تغییر محتوای وردپرس
ارسال ایمیل هنگام تغییر محتوای وردپرس

اکنون با تغییر پست شما در صفحه وب‌سایت از طریق ایمیل اطلاعیه دریافت خواهید کرد. ایمیل زمان تغییر و شخص تغییردهنده را نیز برای شما نشان می‌دهد که بتوانید آن را به خوبی مدیریت کنید. تغییرات از طریق رنگ‌ها برجسته می‌شوند و شما می‌توانید تفاوت بین نسخه قبلی و جدید پست را ببینید. این اطلاع‌رسانی همانند پست تجدیدنظر وردپرس به صندوق پستی شما ارسال خواهد شد.

عیب‌یابی ارسال ایمیل‌های وردپرس

برخی از کاربران از ما سؤال می‌پرسند که در چنین مواقعی وردپرس برای آنها ایمیل ارسال نمی‌کند و این قابلیت در وردپرس آنها با اختلال مواجه شده است. به همین دلیل شما باید حتماً این را در نظر داشته باشید که به‌منظور کارکرد این افزونه وردپرس نصب‌شده شما باید قادر به ارسال ایمیل باشد. ارسال نشدن ایمیل ممکن است به دلیل مشکلات مختلفی باشد که شما باید ابتدا آنها را حل کنید تا این پلاگین بتواند در سایت شما عملکرد خوبی داشته باشد.

ما به شما توصیه می‌کنیم برای اطمینان از کارکرد ایمیل وردپرس از حل مشکل ارسال ایمیل وردپرس استفاده کنید. توجه داشته باشید که هر تغییری در طبقه‌بندی یا زمینه سفارشی پست از طریق ایمیل فرستاده نمی‌شود.

ممنون از اینکه در این آموزش هم با ما همراه بودید. پیروز و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟