English

جلوگیری از جمع آوری ایمیل در سایت شما

1 / 5. تعداد رای: 1

جلوگیری از جمع آوری ایمیل در سایت شما

یکی از مشکلاتی که همه ما برای یک بار هم که شده با آن مواجه شدیم، ایمیل‌های تبلیغاتی است که برای ما ارسال می‌شوند، برخی مواقع ممکن است ما در روز ده‌ها تبلیغ و یا حتی بیشتر را به‌صورت ایمیل دریافت کنیم که مسلماً این موضوع برای ما خوشایند نیست. از طرف دیگر پر شدن حجم ایمیل‌های ما می‌تواند باعث سردرگمی ما شود و بسیاری از ایمیل‌های مهم مربوط به سایت خود را از دست بدهیم. برای جلوگیری از جمع آوری ایمیل‌های سایت شما، کافی‌است یک افزونه ساده نصب کنید.

و اینکه شما قطعاً دوست ندارید هرروز با سیل عظیمی از ایمیل‌های تبلیغاتی روبه‌رو شوید! از طرفی هم حتماً مجبورید ایمیل پشتیبانی و بخش فروش خود را در سایتتان نمایش دهید تا کاربران بتوانند با شما از طریق ایمیل در ارتباط باشند.

بنابراین ما امروز تصمیم گرفتیم در این مقاله به شما یک راه‌حل بسیار راحت و کاربردی برای از بین بردن این مشکل را آموزش دهیم، با کمک این راه‌حل شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از شر ایمیل‌های تبلیغاتی راحت شوید.

جلوگیری از جمع آوری ایمیل

خب همان‌طور که گفتیم ممکن است در طول روز ده‌ها ایمیل تبلیغاتی برای شما ارسال شود که این سؤال را برای ما پیش می‌آورد که اصلاً این ایمیل‌ها از کجا برای ما ارسال می‌شود؛ همه ما این موضوع را میدانیم که ارسال این ایمیل‌ها به‌صورت خودکار است و یک فرد این کار را انجام نمی‌دهد.

ربات‌های اسپمر یکی از دلایل اصلی ارسال این دسته از ایمیل‌ها هستند، این ربات‌ها همواره در پی این هستند که یک لیست از ایمیل مدیران سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی ایجاد کنند و تبلیغات را برای این اشخاص بفرستند. درواقع اساس طراحی این ربات‌ها این است که سایت‌های مختلف را بررسی کنند و ایمیل‌های موجود در هر وب‌سایت را جمع‌آوری کنند تا از این طریق افرادی که با کسب‌وکارهای اینترنتی سروکار دارند را شناسایی کنند و درنتیجه برای این دسته از افراد ایمیل‌های تبلیغاتی مرتبط با آنلاین مارکتینگ و … ارسال کنند.

حتی در برخی مواقع نه تنها از این لیست برای ارسال ایمیل استفاده می‌کنند، بلکه این لیست را به برخی از افراد می‌فروشند و از آن طریق کسب درآمد می‌کنند؛ درهرصورت فروش این لیست یک معنی بیشتر ندارد و آن هم ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی بیشتر برای ما!

خب پس راهکار چیست و باید چه‌کار کرد؟ در ادامه یک روش بسیار ساده را برای برطرف کردن این مشکل به شما آموزش خواهیم داد.

استفاده از افزونه Email Address Encoder

شما برای اینکه این مشکل را برطرف کنید می‌توانید از یک افزونه استفاده کنید، پلاگین‌های متعددی در این زمینه طراحی شدند که شما این امکان را دارید که به‌دلخواه از آن‌ها استفاده کنید؛ اما پیشنهاد ما به شما استفاده از پلاگین Email Address Encoder است که تا الآن بیش از 100 هزار نصب فعال داشته است و می‌تواند مشکل شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل کند.

افزونه Email Address Encoder
افزونه Email Address Encoder

این افزونه کاملاً رایگان است و شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از قابلیت‌های آن استفاده کنید، می‌توانید آن را از طریق مخزن وردپرس یا سایت WordPress.org دانلود و روی سایت خود فعال کنید، برای فعال‌سازی افزونه می‌توانید از آموزش نصب افزونه در وردپرس کمک بگیرید.

کارکرد این افزونه‌ به چه صورت است

خب اگر بخواهیم در مورد روند کار این افزونه توضیح بدیم باید گفت که این افزونه درواقع ایمیل‌های وارد شده در هر جای سایت شما (متن مطالب و برگه‌ها) را به کاراکترهای Decimal و Hexadecimal تبدیل می‌کند.

با این کار ایمیل برای کاربر به‌صورت یک متن معمولی نمایش داده می‌شود (مثل قبل) اما اگر کد نویسی صفحه را مشاهده کنید توسط View Page Source، مشاهده می‌کنید که متن ایمیل به‌صورت کدگذاری شده نمایش داده می‌شود و ربات‌های اسپمر تبلیغاتی نمی‌توانند این ایمیل‌ها را مشاهده کنند. پس برای همیشه از شر ایمیل‌های اسپم در امان خواهید بود.

پلاگین Email Address Encoder تنظیمات خاصی ندارد و نیازی نیست شما تنظیمات آن را پیکربندی کنید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که این افزونه را روی سایت خود فعال کنید تا شما را از شر ایمیل‌های تبلیغاتی نجات دهد. به همین راحتی توانستید ارسال ایمیل‌های اسپم را در ایمیل خود متوقف کنید.

امیدواریم این مقاله به شما برای جلوگیری از جمع‌آوری ایمیل‌های سایتتان به شما کمک کرده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟