افزودن قابلیت نقاشی و دست نویسی در نظرات وردپرس

0 / 5. تعداد رای: 0

افزودن قابلیت نقاشی و دست نویسی در نظرات وردپرس

افزودن قابلیت نقاشی و دست نویسی در نظرات وردپرس

از وردپرس میتوان در راههای مختلف استفاده کرد. در واقع مردم هر روزه میتوانند راههای جدیدی برای استفاده از وردپرس بیابند. این آزادی برای قدرت گسترش وردپرس باعث جالب شدن وب سایت شما میشود. در این مقاله ما به شما نحوه ی افزودن نقاشی و یا doodle ها در نظرات وردپرس٬ توسط کاربر را آموزش میدهیم. یکی از توسعه دهندگان در مورد ویژگیهای افزونه ی  DrawBlog اطلاعاتی داده که DrawBlog علاوه بر قرار دادن نظر به بازدید کننده اجازه ی ایجاد نقاشی های جالب و اضافه کردن آن به نظرات را میدهد.

از ویژگیهای این افزونه میتوان به ایجاد تصویر و افزودن آن به نظرات توسط کاربر و ویرایش تصویر از پست و افزودن با نظرات توسط کاربر و همچنین ابزار طراحی اساسی مانند قلم و جمع کننده رنگ و پاک کن و دکمه تنظیم مجدد اشاره کرد.

نحوه ی نصب و راه اندازی DrawBlog

ابتدا نیاز دارید افزونه DrawBlog را نصب و راه اندازی کنید و پس از فعال سازی فرم نظرات را بررسی کرده و میتوانید DrawBlog را در عمل ببینید. DrawBlog باید جدا از قالب های وردپرس کار کند. با این حل اگر بلافاصله آنرا ندیدید بدین دلیل است که قالب از کد comment_form استفاده نکرده است. زمانیکه این اتفاق بیفتد نیاز دارید آنرا بصورت دستی در  drawblog.php تنظیم کنید. دیگر چیزی که باید در مورد این افزونه بدانید این است که افزونه نظرات JetPack و یا Disqus و یا سیستم نظرات دیگر را پشتیبانی نمی‌کند.

نقاشی کشیدن در نظرات وردپرس با Drawblog

شما می توانید نسخه ی نمایشی زنده DrawBlog پرداخت و سراسر بازی را با این ابزار بررسی کنید. نسخه نمایشی زنده دارای چند عرض قلم اضافی و چند رنگ رایگان افزونه است.

drawblog

در صفحه تنظیمات افزونه میتوانید اندازه بوم نقاشی را تنظیم کنید. حالت پیش فرض آن 400px by 300px است اما تصویر پست وبلاگ میتواند بزرگتر باشد. تمام تصاویر متناسب با بوم نقاشی بزرگتر خواهد شد. به غیر از اندازه بوم، یکی دیگر از گزینه مهم در صفحه تنظیمات نام کلاس پست است که بطور پیش فرض در تمام قالبها entry-content است و تعداد بی شماری از آتها بعنوان استاندارد هستند. اما اگر DrawBlog نتواند تصاویر را از پست برای ویرایش بگیرد پس شما نیاز دارید آنرا تغییر دهید.

تنظیمات drawblog

نکته جالب این افزونه این است که چیزهای جالب که میتوان روی وب سایت وردپرس انجام داد را نمایش میدهد.

موفق باشید

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟