رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

5 / 5. تعداد رای: 1

رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس
رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس
رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

آیا شما تاکنون در وردپرس با این خطا مواجه شده‌اید؟ امروز روش رفع خطا “Destination Folder Already Exists” یا پوشه هدف از قبل موجود است را در میهن وردپرس ارائه می‌دهیم. به‌‌‌‌‌صورت خلاصه زمانی این خطا رخ می‌دهد که در حال نصب قالب یا افزونه‌ای هستید و وسط پروسه نصب، خطا رخ می‌دهد و ادامه نصب متوقف می‌شود.

اگر شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید حتماً اطلاع دارید که این سیستم بسیار قوی است و قابلیت‌های زیادی را برای شما به‌وجود می‌آورد. شما می‌توانید توسط این سیستم یک سایت حرفه‌ای راه‌اندای کرده و از قالب‌ها و پلاگین‌هایی که برای این سایت‌ها طراحی‌شده‌اند استفاده نمایید.

درواقع قالب‌ها و افزونه‌ها سبب محبوبیت هرچه بیشتر از این سیستم شده‌اند. چراکه می‌توانند سایت شما را به یک سایت کارآمد و پرمخاطب تبدیل کنند. همچنین این سیستم به‌صورت متن‌باز به کاربران ارائه‌شده است که به‌‌‌‌‌دلیل انعطاف‌‌‌‌‌پذیری بالا سبب محبوبیت هرچه بیشتر این سیستم شده است.

دلیل رخ دادن خطای پوشه هدف از قبل موجود است

با توجه به اینکه سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ اما برخی مواقع ایراداتی را نیز به‌دنبال دارد. شما باید بتوانید آن‌ها را شناخته و رفع کنید. در این آموزش ما قصد داریم برطرف کردن خطای پوشه هدف از قبل موجود است را به شما ارائه دهیم. این مشکل ممکن است برای بسیاری از کاربران وردپرس به‌وجود آمده باشد. اگر شما نیز تاکنون با آن روبرو نشده‌اید ممکن است در آینده با چنین اروری مواجه شوید. پس لازم است که اطلاعاتی درمورد آن داشته باشید.

در چنین شرایطی خطایی مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود:

هنگامی‌که شما قالب یا افزونه‌ای را در سایت خود نصب می‌کنید و فایل زیپ را بارگذاری می‌کنید؛ وردپرس فایل زیپ را هنگام مراحل نصب اکسترکت می‌کند. در همین حین اگر پوشه‌ای هم نام افزونه و قالب در فایل‌ها مشاهده کند؛ خطای زیر رخ می‌دهد و نصب متوقف می‌شود.

در وردپرس امکان جایگزینی پوشه‌ها وجود ندارد و به همین دلیل پوشه جدید جایگزین پوشه قبلی نمی‌شود. بنابراین با توجه به این شرایط این خطا برای شما نمایش داده می‌شود. درواقع جایگزین نشدن پوشه جدید به دلایل امنیتی انجام‌پذیر نیست. روش حل این خطا بسیار ساده است و شما در چند دقیقه می‌توانید این کار را انجام داده و به‌راحتی قالب و یا پلاگین موردنظرتان را در سایت خود آپلود نمایید.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که در صفحه‌ای که خطای پوشه هدف از قبل موجود است نمایش داده‌شده است مسیری که پوشه در آن قرار دارد برای شما نمایش داده‌شده است. شما می‌توانید توسط آن مکان پوشه را به‌صورت دقیق پیدا کنید.

حل خطای Destination Folder Already Exists

پس از مشاهده خطا در اولین مرحله بررسی کنید که قبلاً قالب یا افزونه موردنظر را نصب‌کرده‌اید یا خیر. شما باید به پوشه قالب و افزونه بروید و این موضوع را چک کنید. در صورت مشاهده پوشه قالب دو احتمال وجود دارد:

اولین مورد این است که درگذشته قالب را به‌صورت کامل و صحیح حذف نکرده‌اید و هنوز پوشه قالب یا افزونه موجود است. درواقع مورد اول به‌دلیل حذف ناموفقی است که در سایت شما اتفاق افتاده است.

مورد دیگر نیز به دلیل نصب ناموفقی است که در سایت شما صورت گرفته است. به این صورت است که شما در حال نصب افزونه یا قالب بوده‌اید؛ که نصب به‌صورت ناقص انجام‌شده و فقط پوشه خالی از افزونه یا قالب در مسیر پوشه اصلی افزونه و قالب باقی‌مانده است.

اگر مشکل شما به دلیل حذف ناموفق باشد باید این پوشه را درون هاست خود حذف کنید. بنابراین شما باید پوشه‌ای که از قبل موجود بوده را حذف نمایید. برای انجام این کار وارد پنل کاربری هاستینگ خود شوید. سپس به مسیر Public-html/ Wp-Content/ Plugin رفته و پوشه‌ای که از قبل موجود بوده را حذف کنید. مسیر این پوشه در صفحه خطا نیز برای شما نمایش داده‌شده است.

حذف کردن پوشه نیز خیلی راحت است. شما با کلیک راست روی پوشه و انتخاب “Delete” می‌توانید این کار را انجام دهید. سپس در ادامه شما باید وارد پنل مدیریت وردپرس خود شوید و مجدداً مراحل نصب را انجام دهید. اکنون با این کار شما دیگر با خطا مواجه نمی‌شوید و نصب با موفقیت به اتمام می‌رسد.

حل این خطا هنگام نصب قالب وردپرس

روش حل این مشکل برای قالب وردپرس نیز به همین صورت است. یعنی تمامی مراحل بالا را برای حذف قالب طبق همین روند انجام دهید تا مشکل شما حل شود. تنها تفاوت ان این است که هنگام رفتن به هاست به‌جای رفتن به پوشه پلاگین به پوشه تم بروید. یعنی این مسیر public-html/ wp-content/ theme را طی کنید. به همین راحتی!

با همین چند کار ساده می‌توانید خطای پوشه هدف از قبل موجود است را رفع کنید. موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟