دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل پیدا شد – نسخه دوم

4 / 5. تعداد رای: 63

دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل

چند وقتی هست که همه هم‌میهن‌ها درباره دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل از ما می‌پرسند. این شد که تصمیم گرفتم درباره دلیل ایندکس نشدن سایت توی گوگل صحبت کنم. ولی چند روز اخیر متوجه شدم که داستان خیلی پیچیده‌تر از این حرف هاست. گوگل واقعا سخت‌گیر شده و فقط به محتوای ناب ورودی خواهد داد. هرچند در کنار محتوای ناب، باید چند مورد دیگر را هم بررسی کنید که در این ویدیو به‌صورت کامل توضیح خواهم داد.

چند وقتی هست که همه درباره دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل از ما می‌پرسند. مثلاً: یک صفحه جدید یا یک پست جدید در سایتمان منتشر می‌کنیم اما در گوگل ثبت نمی‌شود. این شد که تصمیم گرفتم درباره دلیل ایندکس نشدن سایت در گوگل صحبت کنیم. ولی چند روز اخیر متوجه شدیم که داستان خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌ها است. گوگل واقعاً سخت‌گیرتر شده است و فقط به محتوای ناب و غنی ورودی خواهد داد.

هرچند در کنار محتوای ناب، باید چند مورد دیگر را هم نیز بررسی کنید که در این مقاله به‌صورت کامل آن‌ها را توضیح خواهیم داد. بنابراین اگر می‌خواهید دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل را بدانید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تا به امروز ما فکر می‌کردیم که محتوای تکراری دلیل اصلی ایندکس نشدن صفحات سایت ما در گوگل است ولی امروزه متوجه شدیم که قضیه خیلی جدی‌تر از این حرف‌ها است و گوگل بسیار سخت‌گیرتر از قبل شده است و از این به بعد اگر بخواهیم برای سایت خود تولید محتوا و سئو کنیم باید بسیار جدی‌تر کارکنیم. به تصویر زیر دقت کنید. در این تصویر وب‌سایتی را نشان می‌دهد که من در گوگل سرچ کنسول خود دارم. یکی از صفحات آن در گوگل هنوز ایندکس نشده است.

دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل پیدا شد
دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل پیدا شد

در چنین حالتی طبیعی است که باید به قسمت Inspect url سرچ کنسول برویم و چک کنیم که این صفحه چرا نمایش داده نمی‌شود. بنابراین باید بر روی گزینه TEST live URL بزنیم تا این صفحه را به‌صورت زنده و آنلاین برای ما تست کند.

به تصویر زیر دقت کنید تا توضیحات داده شده را درک کنید.

Inspect url
Inspect url
url inseption
url inseption

در تصویر بالا به ما می‌گوید که URL شما برای گوگل قابل‌دسترس است اما یکسری مشکلات دارد که این مشکلات را قطعاً باید حل کنیم. به‌عنوان‌ مثال: همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید مشکل Mobile Usability یا همان ریسپانسیو را دارد که باید برطرف شود. همان‌طور که می‌دانید ریسپانسیو شدن یک صفحه برای موبایل بسیار مهم است و از فاکتورهای بسیار مهم گوگل در رتبه‌بندی سایت شما محسوب می‌شود. بنابراین بهتر است ابتدا این مشکل را برطرف کنیم و سپس به موارد دیگر بپردازیم.

در تصویر پایین در قسمت مشخص‌شده در کادر قرمزرنگ یک پیغام خیلی جالب داریم که می‌گوید ” Url will be Indexed only if certain conditions ” یعنی url شما تنها در صورتی در گوگل ثبت یا ایندکس می‌شود که قوانینی که ما در گوگل تعریف کردیم را داشته باشد. در این قسمت کلیک می‌کنیم بر روی Certain conditions تا ببینیم چه قوانینی را برای ما تعریف کرده است. با دانستن این قوانین دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل را می‌فهمیم.

Url will be indexed only if certain conditions
Url will be indexed only if certain conditions

در اینجا به‌طور کلی سه قانون را برای ما تعریف کرده است که این قوانین بسیار مهم هستند و به بررسی آن می‌پردازیم.

قانون اول: محتوای دردسر ساز

.The page cannot be subject to any manual actions or legal issues

اولین قانون می‌گوید که سایت شما نباید مشکل بلک سئو، Manual actions یا مشکلات امنیتی داشته باشد. مثلاً: نباید در آن فایل‌های ویروسی یا کد ویروسی داشته باشد. طبیعتاً می‌دانیم که صفحاتمان این مشکلات را ندارند. در صورت داشتن چنین مشکلاتی باید آن را برطرف کنیم در غیر این صورت صفحه شما در گوگل ایندکس نخواهد شد. بنابراین توضیحات داده شده اولین دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل است .

قانون دوم: محتوای تکراری

The page cannot be a duplicate of another indexed page : it must either be unique, or selected as thecanonical version of aset of similar pages

دومین قانون به ما می‌گوید که صفحه شما نباید با هیچ‌کدام از صفحات دیگر در سایت شما Duplicate content یا محتوای تکراری داشته باشد. این نکته مهم را بارها در مقالات و ویدیوهای قبلی هم گفته‌ایم که صفحه نباید محتوای تکراری داشته باشد یعنی از این پست یا محتوا نباید در صفحه‌ی دیگری از سایت شما وجود داشته باشد. به‌عنوان‌مثال: اگر در مورد راهنمای خرید موبایل یک صفحه در سایتتان ایجاد کرده‌اید نباید دوباره در مورد راهنمای خرید موبایل در یک صفحه‌ی دیگر از سایتتان بنویسید. 

رعایت کردن این قانون بسیار مهم است. در سایت‌های خارجی که معمولاً این قوانین زودتر بر روی آن‌ها اعمال می‌شود تست‌شده است که حتی اگر یک صفحه‌ای داشته باشیم که یک محصول را در آن معرفی کرده باشیم و یک صفحه دیگری داشته باشیم که صفحه سفارش آن محصول است و مجدداً در آن صفحه هم در مورد آن محصول صحبت کرده باشیم. هیچ‌کدام از این صفحات در گوگل نمایش داده نمی‌شود یا شاید یک کدام از آن‌ها در گوگل نمایش داده شود. همچنین اگر محتوای کپی و تکراری در سایت شما باشد یا عنوان محتواها شبیه به هم باشد این محتوا در گوگل نمایش داده نمی‌شود.

به‌عنوان‌مثال: اگر در یک صفحه عنوان را بنویسیم “خرید ماشین” و در صفحه‌ی دیگر عنوان را بنویسیم “خرید خودرو” باز هم آن محتوا در گوگل نشان داده نمی‌شود چرا که عنوان‌های هر دو صفحه شبیه به هم است. بنابراین رعایت این قانون برای ایندکس شدن صفحات شما در گوگل بسیار مهم است. پس رعایت نکردن قانون دوم نیز دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل است.

قانون سوم: کیفیت محتوا

.The page quality must be high enough to warrant indexing

قانون سوم که خیلی هم جالب بود و تست‌های زیادی بر روی آن انجام‌شده است. از شما می‌خواهد که محتوای سایت شما آن‌قدر خوب باشد که ایندکسینگ صفحه را بتواند تضمین کند و این ضمانت را به گوگل بدهد که محتوای صفحه ما خوب است و قابل ایندکس شدن در گوگل است. این نکته بر روی سایت‌های بسیاری تست‌شده است حتی سایت‌هایی که تصاویر آن‌ها کپی شده از سایت‌های دیگر یا از قسمت Image یا سرچ تصاویر گوگل بود و از آن تصاویر در محتوایشان استفاده کرده بودند حتی این صفحات هم در گوگل گاهی اوقات نمایش داده نمی‌شود. البته این موضوع برای همه‌ی سایت‌ها یکسان نبود.

بنابراین در یک جمع‌بندی کلی به این نتیجه می‌رسیم که محتوایی که تولید می‌کنیم باید یک محتوای فوق‌العاده غنی باشد. پس سه دلیل برای ایندکس نشدن صفحات سایتمان در گوگل وجود دارد که به‌هیچ‌عنوان گوگل بر روی آن‌ها هیچ عذری را نمی‌پذیرد. بنابراین دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل اشکالات و مشکلات سایت شما است نه گوگل!!

بنابراین اگر صفحات سایت شما در گوگل ایندکس نمی‌شود مشکل از سایت شما است چرا که اگر مشکل از گوگل بود هیچ سایتی نباید در نتایج گوگل نمایش داده می‌شد. پس گوگل یکسری قوانین در سال 2022 دارد که بسیار مهم و سخت‌گیرانه است.

 • محتوای شما باید با کیفیت و غنی باشد.
 • ایندکس شدن محتوای شما مبنی بر این است که حتما تصاویر و متن‌هایی که استفاده می‌شوند واقعا مناسب برای کاربر باشد و کاربر را به نتیجه‌ی دلخواهش برساند. همچنین تصاویر شما باید تصاویر اختصاصی باشد که خودتان آن‌ها را تولید کرده‌اید. همچنین صفحات سایت شما نباید Duplicate content یا محتوای تکراری داشته باشد.
 • نکته سوم که باید رعایت کنید این است که صفحات سایت شما نباید مشکلات بلک سئو، Manual actions یا مشکلات امنیتی داشته باشد. معمولا قالب‌ها و پلاگین‌های Null یا کپی شده می‌تواند باعث این مشکلات شود پس بهتر است از قالب‌ها و پلاگین‌های معتبر استفاده کنید.

پس به‌طور کلی اگر این سه قانون رعایت شود. صفحات سایت شما در گوگل نمایش داده می‌شود و هیچ مشکلی برای ایندکس شدن صفحات در گوگل پیش نمی‌آید. بنابراین دانستیم که دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل رعایت نکردن یکی از قوانین فوق است.

جمع‌بندی

متاسفانه چند ماهی است که همه با مشکل ایندکس نشدن صفحات سایت در گوگل دست‌وپنجه نرم می‌کنند و مثلا: یک محتوا را در یک صفحه از سایت خود منتشر می‌کنند اما آن صفحه در گوگل ایندکس نمی‌شود. برای فهمیدن دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل تست‌های زیادی انجام دادیم و درنهایت با سه قانون مهم گوگل که در سال 2022 ایجاد شده است آشنا شدیم و دانستیم با رعایت کردن این سه قانون می‌توانیم به‌راحتی صفحات سایت خود را در گوگل ایندکس کنیم.

قانون اول از ما می‌خواهد که بررسی کنیم که سایت ما دچار مشکلات امنیتی یا مشکلات بلک سئو و Manual actions نشده باشد. این مشکلات بیشتر برای سایت‌هایی ایجاد می‌شود که از قالب‌ها و پلاگین‌های Null و کپی برای ساخت و راه‌اندازی سایتشان استفاده می‌کنند.

قانون دوم از ما می‌خواهد که به هیچ عنوان از مطالب کپی و تکراری برای محتوای سایت خود استفاده نکنیم همچنین عنوان‌های هر صفحه با صفحات دیگر در همان سایت متفاوت باشد و حتی از تصاویر کپی از سایت‌های دیگر نیز در محتوایمان استفاده نکنیم. این قانون بسیار مهم است.

قانون سوم از ما می‌خواهد تا محتوای باکیفیت و غنی و کاربرپسند برای بازدیدکنندگان سایتمان تولید کنیم به‌طوریکه کاربر را به راحتی به هدف دلخواهش برساند و تضمین کند که این صفحه ارزش ایندکس شدن در گوگل را دارد.

و ما توانستیم دلیل ثبت نشدن محتوا در گوگل را پیدا کنیم. دانستیم با رعایت سه قانون فوق صفحات سایتمان به‌راحتی در گوگل ثبت یا ایندکس می‌شود برای نمونه امروز صبح ما در میهن وردپرس پستی را منتشر کردیم و نهایتا تا عصر این پست در گوگل ثبت شد و هیچ مشکلی هم برای ایندکس شدن این پست به‌وجود نیامد چرا که تیم میهن وردپرس برای تک‌تک خطوط محتوای خود و همچنین برای تمام تصاویر خود وقت می‌گذارد.

پس اگر شما هم تجربه‌ای در مورد ایندکس نشدن صفحات سایت خود در گوگل دارید می‌توانید تجربه خود را در قسمت کامنت‌های مقاله بنویسید تا هم ما و هم دیگران از این تجربیات استفاده کنیم. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

موفق و پیروز باشید 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U344335 ۳ خرداد ۱۴۰۳

  سلام من قالب شما رو خریداری کردم و سفارشی سازی کردم اما هر کاری می کنم توی سرچ گوگل متای سایت و توضیحات رو همون نوشته های قالب شما رو میاره از ورد پرس و تنظیمات عمومی هم عوض کردم اما فایده نداره

 2. U344842 ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید؛ احیانا اگر بخواهیم که تصاویر وبلاگ سایت ما تکراری نباشد و از سرچ گوگل دانلود نکنیم پس باید تصاویر خود را از کجا تهیه کنیم؟
  پیشاپیش از راهنمایی های شما بینهایت سپاسگزارم

 3. U343424 ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام
  در وضعیت سختی هستم ممنون می شم پاسخ بدید
  من یک وبسایت دارم در مورد فیلم هست
  6 ماه ساخته شده رو دامین جدید هست رو دامین fun
  2.24K لینک ثبت شدن
  روزانه 100 خوردی crawl داره
  هیچ کدوم از این لینک های ثبت شده داخل گوگل نمایش داده نمیشه

 4. U340348 ۲۰ اسفند ۱۴۰۲

  سلام من ی برچسب ایجاد کردم به اسم “کابل 4*4” و این کلمه رو توی گوگل زدم و سعی کردم محتوای برچسب؛ کیفیتش از ده تای اول گوگل بهتر باشه و حسابی سئوش کردم. و حدود ده تا محصول مرتبط هم لینک این صفحه شدن . این برچسب ایندکس شده و هیچ ارورری هم نداره ولی وقتی با این کلمه میخوام صفحه رو پیدا بکنم حتی توی صفحه ده گوگل هم نیست . ممکنه به دلیل نداشتن بک لینک باشه؟ چون توی سئو چهار کلمه و پنج کلمه هر محتوایی تولید میکنم جزو سه تای اول صفحه یک هستم.

 5. U339099 ۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر
  من یه پروژه‌ قبول کردم برای سئو اما هر محتوایی که میزارم ایندکس نمیشه و سرچ کنسول ایمیل ارور (5xx)server error میده و میگه که یسری دلایل از ایندکس شدن محتوا یا صفحه جلوگیری میکنه! لطفا راهنماییم می‌کنید ک مشکل از چی هست؟ ممنونم

 6. U330376 ۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام
  تقریبن صد تا مطلب در سایتم دارم.چندروز پیش چنتا ایراد ازم گرفت و همشو حل کردم. یه سریشو بررسی کرده یه سریشو نه(کرولره گوگل).مطالب جدید رو که میخوام اندکس کنم ازم قبول میکنه و سبز میشه و هیچ ایرادی هم در ایندکس شدنشون نیس. ولی در بخشه pagesکه میرم ازون تاریخی که از من ایراد گرفته بود به بعد رو اصلننن اضافه نکرده مطالب رو(ایندکس نکرده). در صورتیکه خیییلی مطلب گذاشتم ازون روز(urlرو هم که چک میکنم نوشته ایندکس شده)
  خیلی گیج شدم. ایمپریشنم عااالی بود.سایت رو یه ماهه راه انداختم. الان توو اینچن روزه ایمرپیشن شده یک سومه قبل.هیچ پنالتی ای هم دریافت نکردم.علت چیه؟؟(چند روز پیش رفتم چنتا از مطالب اصلی رو دوباره ایندکس کردم)
  من خیلی از بخشای مطالبم. مطالب مشبه دارند.
  سایتم یجورایی پرسش و پاسخ روانشنایه. و طبیعیه که محتواش شبیهه هم باشی بعضی جاها

  • Reza Rad رضا راد ۳ مهر ۱۴۰۲

   سلام محتوا اصلا نباید شبیه باشه. ضمن اینکه بخش pages رو بررسی کنید دلیل ایندکس نشدن رو نوشته

   • U330376 ۵ مهر ۱۴۰۲

    من ازین محتوا ها زیاد دارم و گوگل اونایی که بهش گیرداده رو تغییر دادم.الان اگه گوگل گیر نده مشکلی داره تغییر ندم؟چون خیلی زیادن
    کللن این موضوع میتونه تاثیر منفیه خاصی مثل پنالتی داشته باشه؟ یا فقط باعث میشه اون مطلب ایندکس نشه؟؟
    ممنم از پاسخ های خوبتون

 7. U326419 ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  چندین تا از دوستام وارد سایتم شدن ولی هنوز داخل گوگل سرچ کنسول میزنه بازدید 0

 8. U326419 ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام خیلی وقت بود سایتم در گوگل نشون داده نمیشد امروز یک دقیقه به فیلتر شکن وصل شدم که گراواتارمو درست کنم از طرف وردپرس ایمیل اومد سایتت راه اندازی شد و وقتی سرچ کردم خیلی راحت پیداش کردم

 9. U316171 ۱۵ تیر ۱۴۰۲

  با سلام
  یه سوالیم داشتم اگه مقدور باشه و اطلاعاتی داشته باشین راهنماییم کنین ممنون میشم
  بنده با استفاده از افزونه rank math که اموزششو از سایت شما یاد گرفتم تمام محتوای سایت رو سئو کردم حتی محصولات
  الان روی کلمه مبل شنی تو سرچ گوگل صفحه اول سایت رو روی صفحه 3 بالا میاره ولی بعد یکی دوروز کلا صفحه اول سایت رو توی هیچ کدوم از صفحات گوگل نمیاره بعد مدتی مثلا یکی دوهفته باز نشون میده ولی باز یکی دو روز بعد دوباره کلا میره میخواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه
  با تشکر

  با تشکر

  • Reza Rad رضا راد ۱۷ تیر ۱۴۰۲

   سلام طبیعی هست بخاطر الگوریتم گوگل دنس هست. باید صبر کنید به مرور رتبه شما ثابت میشه.

 10. U317638 ۲۳ فروردین ۱۴۰۲

  سلام یک سوال داشتم
  سایتم توی گوگل ثبت شده و این صفحه هم در گوگل سرچ کنسول ثبت شده و هیچ اروری هم نشان ندان
  اما توی گوگل نمایش داده نشده و حتی در بخش pages گوگل سرچ کنسول نمایش داده نمی شود حتی توی ارور هاش هم نبود چکار باید بکنم

  • Reza Rad رضا راد ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام url رو مستقیم توی گوگل وارد میکنید نمایش داده میشه؟

   • U330015 ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

    منم مشکل این دوستمونو دارم. سایت در سرچ کنسول هیچ مشکلی نداره ولی توی گوگل که سرچ میکنم نمیاد.حتی وقتی url رو مستقیما توی گوگل وارد میکنم هم چیزی نمایش داده نمیشه

    • Reza Rad رضا راد ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

     چک کنید که کپی رایت رو نقض نکرده باشید. توی سرچ کنسول پیامی براتون نیومده؟

 11. U317638 ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

  1.سلام اگر عکس را در فوتوشاپ یکم تغییر بدهیم چه
  2.سلام اگر محتوا رو از اینترنت کپی کنیم اما تغییراتی در اون انجام بدهیم مثلا کلاماتش رو تغییر بدهیم و یکی دو خط متن به اون اضافه کنیم چی باز هم فرقی ندارد
  3.اگر اول عنوان دو محتوا آموزش باشه دوپلیکیت کانتینت هست یا نه
  4.یک سوال دیگه هم اینکه بهترین راه پیدا کردن کلمه کلیدی long tail چیه چون محتوای من در رنک مث 98 گرفته اما در صفحه 3 گوگل هست

  • Reza Rad رضا راد ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

   سلام
   ۱. گوگل متوجه میشه مگر اینکه خیلی تغییر بدید
   ۲. گوگل متوجه میشه مگر اینکه خیلی تغییر بدید
   ۳. بله
   ۴. توی دوره کامل آموزش داده شده

 12. U320653 ۷ فروردین ۱۴۰۲

  وقتتون بخیر
  من سایت فروشگاهی در ماه قبل راه‌اندازی کردم و حدود 25 محصول و 3 مقاله داخل سایت قرار دادم. ولی صفحات سایتم رو هنوز گوگل ایندکس نکرده و اینکه باید بگم که من اولین بار هست که به جای یوآست سئو از رنک مث سئو دارم استفاده می‌کنم. آموزش‌های این افزونه سئو را کامل دیده‌ام ولی باز مشکل ایندکس دارم؟

 13. U319175 ۲۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام و خسته نباشید
  اگر مثلا 3 محتوا داریم که “خرید خودرو” “خرید ماشین” “خرید اتوموبیل” هست الان من باید این 3 تارو یکی کنم و دوتای دیگرو پاک کنم؟ یا هر 3 تارو پاک کنم یکی دیگه درست کنم؟

 14. U311238 ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  درورد و خسته نباشید خدمت استاد راد عزیز.
  اگر فقط عکس شاخص از سایت های دیگه کپی باشه ایندکس به مشکل میخوره یا عکس های داخل مقاله هم تاثیر گذار هست. مثلا یه مقاله شاید ۲۰ تا عکس داشته که از سایت های مختلف برداشتم.
  و آیا درمورد عنوان هم به این صورت هست.
  مثلا یه مقاله با عنوان سئو تکنیکال چیست؟
  شاید ده ها سایت با این عنوان مقاله دارن و ما هم بخواهیم این عنوان در سایت قرار دهیم چطور خواهد شد؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

   درود بر شما سپاس. پیشنهاد میشه تصویر شاخص هم کپی نباشه چون بالاخره توی سایت نمایش داده میشه. عنوان مقاله ای که با بقیه سایت‌ها کپی باشه مشکلی نداره ولی بهتره عنوان شما از بقیه سایت‌ها بهتر باشه

 15. U312157 ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید
  من یک سایتی رو یه چند هفته ای هست که راه اندازی کردم و چند نوشته هم منتشر کردم ولی به جز یکی بقیشون ایندکس نشدن توی سرچ کنسول هم که نگاه میکنم و تست و همه چی رو انجام میدم هیچ مشکلی وجود نداره و اروری نداره ولی ایندکس نمیشن صفحات سایت هم محتوای duplicate نداره نمیدونم مشکل از کجاست دقیقا ممنون میشم راهنمایی کنید

 16. U311932 ۵ اسفند ۱۴۰۰

  سلام و عرض ادب
  هر دو ویدئو عالی. بسیار سپاسگزارم
  فقط یه مساله برام مبهمه هنوز. آیا نامگذاری محصولات یک دسته بندی به شرح زیر درسته یا اشکال داره؟
  جم کلش اف کلنز 80 تایی
  جم کلش اف کلنز 500 تایی
  جم کلش اف کلنز 1200 تایی
  و …
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • Reza Rad رضا راد ۵ اسفند ۱۴۰۰

   سلام پیشنهاد میشه ۴ کلمه اول دسته بندی یکسان نباشه. بهتره از فیلتر محصولات براش استفاده کنید.

 17. U311335 ۳ اسفند ۱۴۰۰

  سلام و درود
  یه سوال
  چرا اصلا سایت من توی گوگل نمایش داده نمیشه در صورتی که هم نقشه سایتم و سایتم را به گوگل معرفی کردم و سایتم اصلا توی گوگل نیست و فقط با لینک مستقیم وارد سایت میشه شد

 18. U12155 ۱ اسفند ۱۴۰۰

  به نظر می رسه که سایتهای وردپرسی به واسطه استفاده از قالبهای آماده بیشتر با این مساله درگیر باشند.و البته انتخاب قالب هم خیلی موثره.اونم به واسطه نوع کد نویسی .الان سایت هستش که موارد گفته شده رو بخوبی رعایت نمیکنه اما باز هم مطالبش به راحتی ایندکس میشه.حتی بازدید روزانه خوبی هم نداره .حالا تجربه من اینه که الان گوگل نگاهش به بخش تجربه کاربری که در سرچ کنسول هم آمارش قابل مشاهده ست،بیشتر شده.یعنی سرعت خوب مخصوصا در موبایل.استفاده از amp و مهمتر از همه اینها بهینه سازی خوب سورس قالب .و حتما در کنار یه سئوکار باید یه برنامه نویس خوب هم باشه.

 19. U310664 ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  باسلام خدمت استاد بزرگوار. ببخشید استاد من سایتم رو با افزونه یوست ادامه میدادم که ویدیو مقایسه شمارو دیدم و به رنک مث منتقل شدم ولی بعد از اون نتونستم صفحاتم رو در گوگل ثبت کنم بخاطر همین دوباره برگشتم به یوست و سایتم باز در نتایج گوگل نشان داده شد به نظر شما علت این موضوع چی میتونه باشه ممنون و خسته نباشید

 20. U310718 ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

  تشکر استاد . سایت من مدتی هست که صفحاتش اکثرا discover میشن ولی ایندکس نمشن . گوگل هم اروری مثل ریسپانسیو نبودن نمیگیره بهشون . یک روش گفتین که متونیم لینک اون صفحات رو در صفحه اصلی و صفحات پر بازدید سایت بزاریم ، این کار رو کردم و برای چند روز خیلی خوب جواب داد ولی بعد از چند روز این روش هم جواب نمیده متاسفانه

 21. U311008 ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  با سلامی دوباره من تمامی نکات را رعایت کردم وسایتم در گوگل ایندکس شد خیلی ممنون

 22. U38530 ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام آقای راد خسته نباشید من مقالاتم در گوگل ایندکس میشه اما در گوگل نمایش داده نمیشه گوگل سرچ کنسول سایتم رو برسی کردم مشکل نداشت فقط صفحه اصلی سایتم در گوگل میاد چرا؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

   سلام روز بخیر. ایندکس شدن یعنی نمایش داده در گوگل پس ایندکس نشده اگر نمایش داده نمیشه

 23. U21232 ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام.
  یکی از موضوعاتی که بهش اشاره نشده اینه اگر پستی در سایت منتشر کنید که مرتبط با موضوع سایتت نباشه به هیچ وجه ایندکس نمیکنه هر چند اون مطلب تمام فاکتورهای سئو را داشته باشه. این موضوع برای سایت های تخصصی وجود داره و خیلی تست کردم و به یقین رسیدم که این مورد حتما وجود داره.
  الان در میهن وردپرس

  • U311201 ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

   با سلام
   اصلا اینطوری نیست دوست عزیز
   و نتیجه گیری که کردید واقعا بی معنیه!
   من خودم توی خیلی از زمینه ها کار کردم، دقیقا ۱۶ ساله وب سایت دارم، الان هم چندین سایت متفاوت دارم، توی یکی از سایتهام در مورد هرچیزی که به ذهنم میرسه مطلب میذارم و لازم نیست محتوای مطالب سایت با عنوان سایت یکی باشه! وقتی سایت بک لینک خوبی داشته باشه و محتواش بروز بشه در مورد هرچیزی که فکر رو بکنید مطلب بذارید بازم ایندکس میشه
   گوگل که نیومده الگوریتمی بنویسه که اگه محتوای مطالب یک سایت با عنوان سایت متفاوت باشه اونو ایندکس نکنه!
   یه بار داشتم وبمستر گوگل رو چک می کردم رفته بود دکمه لایک هم ایندکس کرده بود! الان دکمه لایک محتوا محسوب میشده که اومده ایندکس کرده؟! خیر
   محتوای ایندکس میشه ولی خب نمی شه مثلا توی سایتی که پلاگین وردپرس منتشر می کنه بیاد با سایتی که در مورد ارز دیجیتال مطلب میذاره رقابت کنه چرا؟!
   چون اون سایتی که در مورد ارز دیجیتال مطلب میذاره ورودیهاش از توی گوگل با این عناوین هستند، و برعکسش هم همینطور
   یعنی سایت ارز دیجیتال مثلا نمیاد در مورد پلاگین وردپرس مطلب بزنه چون دلیلی برای اینکار نداره ولی اینکارو هم انجام بده باز مطالبش ثبت میشه ولی مطالبش قابل رقابت با مطالب سایتهایی که از دم در مورد وردپرس می نویسند نیست!
   بعنوان مثال و برای اینکه بهتون ثابت بشه پیشنهاد می کنم این سایت در مورد ارزهای دیجیتال یه مطلب بزنه، اگه ثبت نشد حق رو به شما میدم، از جناب حسینی راد خواهشمندم اینکارو انجام بده و یه مطلب در مورد ارزهای دیجیتال بزنه، من خودم خیلی وقته با ارزهای دیجیتال کار می کنم و تقریبا از بدو ورود بیت کوین توی این عرصه فعالیت می کنم تقریبا از ۱۱ سال پیش
   اگه مایل باشید حتی میتونم بخش محتوای سایت در مورد ارزهای دیجیتال رو هم مدیریت کنم خخخ
   خلاصه هرچی باشه سایت کاربران زیاد و سئوی خوبی داره و دلیل نمیشه تا ابد فقط پلاگین و قالب وردپرس منتشر کنه.
   بخواد فعالیتش رو بیشتر کنه می تونه توی این زمینه هم ورود کنه
   با تشکر

 24. U311008 ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

  سلام خدمت استاد رضا حسینی راد عزیز .
  استاد ببخشید من میخواستم قالبم رو همراه با المان ها وهرچیزی که در صفحه هست مثل هدر و فوتر کپی کنم البته اون قالبی که رو سایتم هست رو نه قالب خوام رو ایا افزونه ای برای این کار وجود داره؟؟ ممنون از کمک های ارزشمندتون

 25. U311201 ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

  اینو به توضیحات قبلیم اضافه کنم که توضیحات شما برای سایتهاییه که هیچ بک لینک درست و حسابی ندارند
  سایتهایی که رتبه های خوبی توی گوگل دارند هرچی بنویسن اکثرا ایندکس میشه
  مثلا شما رتبه خوبی دارید مطالبی از سایت شما ایندکس شدن که با توضیحات شما تناقض داره چرا؟
  بخاطر همین رتبه و بک لینک هایی که دارید
  الان شما بنویسید کشتم شپش شپش کش شش پارا اونم توی گوگل ثبت میشه!
  محتواش هم بنویسید سلام بچه ها کی اینو یادش میاد!

  • Reza Rad رضا راد ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

   سلام وقت بخیر. حرف شما صحیحه بک لینک هم مهمه ولی محتوای ناب و دست اول مهم‌تر

   • U311201 ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

    با سلام
    باور می کنی محتوای چه درست و حسابی باشه چه نباشه فرقی برای گوگل نداره؟
    چون گوگل بخواد مطالب رو ایندکس کنه ایندکس می کنه
    فقط رتبه بندی که صورت می گیره بنا به بازدیدهای کاربران محاسبه می شه
    وقتی گوگل ورودی می فرسته به سایتها بنا به زمانی که بازدید کننده ها برای سایت میذارن بهشون رتبه میده
    محتوا اگه کم باشه کاربر زمان کمی براش میذاره ولی محتوا اگه زیاد باشه کاربر بازدید کننده زمان بیشتری برای خوندنش میذاره و این باعث می شه جایگاه مطلب توی موتورهای جستجو تغییر کنه
    مثلا این مطالب از سایت خودت رو نگاه کن
    https://mihanwp.com/question/%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D9%88%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87/
    برای دیروزه که توی گوگل ثبت شده
    الان این مطلب محتواش خیلی نابه که ثبت شده؟!
    با توجه به تجربه ای که دارم برام ثابت شده که گوگل اصلا محتوا براش مهم نیست چون گوگل که فارسی و یا زبانهای دیگه بلد نیست! تمام هوش مصنوعی گوگل به اینکه کاربری که می فرسته به یه سایت اون کاربر چقدر زمان برای خوندن اون مطلب میذاره تا به این صورت مطالب ایندکس شده رو اولویت بنده کنه
    مطالبی از توی سایت های من توی گوگل ایندکس شده که حتی سایتهای بزرگ هم نمی تونن باهاش رقابت کنند چرا؟!
    چون یه کاری کردم کاربری که میاد توی سایت من زمان بیشتری ازش گرفته بشه!
    یه وبلاگ داشتم انقد محتوای مطالبش رو زیاد کرده بودم که تماما توی گوگل صفحه اول و لینک اول بودند چرا؟
    چون خیلی براش توضیح داده بودم
    واسه همین برام مشخص شده گوگل عقل درست و حسابی نداره ههه
    فقط زمان بازدید کننده ها براش مهمه

 26. U311201 ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

  با سلام و درود بر شما
  با وجود رعایت این سه اصل بازم به جرات میتوان گفت که بازم مشکل از گوگله، مثلا یکی از کاربران من یه سایتی داره که عناوین شبیه هم نیستند، محتوا شبیه هم نیستند، محتوا با محتوای هیچ سایتی هم مشابه نیست، همه قوانین سئو هم توش رعایت شده، تعداد لینک های صفحه هم زیاد نیست، هرچی فکرش رو میکنید درسته ولی بازم گوگل ماههاست صفحه رو ایندکس نکرده و نمی کنه! این ایندکس نشدن گوگل باید بیشتر بررسی بشه، چون گوگل نماینده قانونی توی ایران نداره ما هم طبیعتا بهش مثل بقیه کشورها دسترسی نداریم که مثلا بریم گردنشون رو بگیریم! مثل نوشتن پایان نامه که استاد به دانشجو گیر میده و چیزی یادش نداده و دانشجو در شرف برآورده کردن نیازهای استادشه و اینکارو هم می کنه دست آخر استاد بهش نمره میده! الان یه کاربری همه پیش نیازهای گوگل رو هم درست کرده ولی بازم محتوای سایتش ایندکس نمیشه! باید یقیه گوگل رو این دفعه گرفت که بیا گفتی اینطوری باشه! اینطوری شد، گفتی اونطوری باشه بیا اونطوری هم شد دیگه چی؟! اینکه سایت شما زودتر ایندکس میشه دلیلش اینکه آپدیت خوبی دارید، تعدادی از سایتهای دیگه هم هستند که اونا هم آپدیت خوبی دارند ولی بازم ایندکس نمی شن!
  با توجه به چیزهایی که گفتید پس نباید مطلبی که همه خبرگزاری ها بصورت تکراری و چند خط محتوی توی سایتشون منتشر میکنند هم نباید ایندکس بشه! چون اگه قانونه قانون گوگل باید برای اونا هم رعایت بشه! ولی محتوای اونا خیلیییی قبل تر از سایتهای دیگه که این موضوعات رو بصورت حرفه ای تر و یونیک تر بررسی کردن منتشر میشه! من این مدت بارها این مشکل رو به عینه دیدم! مگه شما نمیگین محتوا باید خوب باشه! پس چرا محتوی ساده خبرگزاریها با اینکه همش کپی برداریه و دو سه خط هم بیشتر نیست توی گوگل ایندکس میشه! (اینم نظریه خلاف گفته های شما)
  توی کشورهای دیگه بخاطر مشکلاتی که گوگل برای سایتها بوجود میاره ازش شکایت می کنن ولی ما دستمون به اونم بند نیست! به اعتقاد من مشکل نباید چیزهایی باشه که گفتید چون من نظریه خلافش رو هم براتون نوشتم!
  خیلی از نتایج گوگل بخاطر وجود یکی دو کلمه محتوای ثبت شده توی سایتهای بزرگه که نشون میده نود درصد صفحه های گوگل هیچ ربطی به متن سرچ شده نداره! تازه وقتی از ” استفاده میشه گوگل دو ریالی کجش می افته که منظور ما دقیقا اون چیزیه که نوشتیم نه اون چیزی که تو داری به ما نشون میدی! وقتی از ” استفاده می کنیم نتایج گوگل محدودتر میشه درسته؟! حالا یه کاربری میاد یه صفحه ای رو منتشر می کنه با عنوانی که ابدا و اصلا توی هیچ سایتی از اول تاریخ بشریت و حتی قبل از خلقت آدم منتشر نشده مثلا تحت عنوان: اثبات اینکه آدم از یوسف خوشکلتر بوده با علایم ریاضی و مشتقات فیزیک!
  بعد توی محتوا هم با فرمول و الگوریتمهای جغرافیا اینو اثبات می کنه!
  الان مگه قاعدتا گوگل نباید این صفحه رو طبق قوانین خودش و گفته های شما منتشر کنه؟! ولی منتشر نمی کنه! الان درد گوگل چیه!
  مثال آخر رو جوری نوشتم که محتواش تحت هیچ شرایطی با هیچ سایتی مشابه نباشه تا مثلا گوگل منتشرش کنه ولی اینکارو نمی کنه!
  برای همین میگم مشکل از الگوریتم مزخرف گوگله! من خودم اگه آمریکا بودم می رفتم گردن گوگل رو می شکستم با این الگوریتم های مزخرفی که داره! ولی خب دستمون بهش نمیرسه برای همین توجیه کردن سایتها هم بی نتیجه است! ما بارها گفتیم مشکل از سایته! یعنی چی نباید یه الگوریتم مشکل داشته باشه! نعوذ بالله این الگوریتم رو مگه خدا نوشته! (الگوریتم گوگل) شما هم اشاره کردید که مشکل از گوگل نیست ولی من میگم مشکل از گوگله چون بارها نتایج سرچ رو متضاد با اون چیزی یافتم که باید باشه!
  یه عنوان واسه یه سایتی که می خواهید بررسی کنید بزنید مثلا شمر با ارز دیجیتالی که از معاویه گرفته بود چه کرد! (اصلا این توی هیچ سایتی هست؟! نه نیست) بعد متوجه میشین مشکل از الگوریتم گوگله نه از ما!
  کارمندان گوگل که میلیونها نفر نیستند! ولی کاربران سایتها میلیاردها نفر هستند پس امکانش خیلی زیاده گوگل الگوریتم هاش مشکل داره و ما باید یه جوری بهش ثابت کنیم!
  با تشکر از شما

 27. U39787 ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

  سلام… سپاس بابت ویدیوی عالی تون آقا رضا…یه تشکر ویژه از بندرعباس تا شیراز.