سایت برتر

شماره ۲۲: اول سایتت رو مرتب کن

شماره ۲۲: اول سایتت رو مرتب کن

حرف امروز من با شما عزیزان این است که: اول روی بهبود سایت‌تان تمرکز کنید. بعد تولید محتوا کنید. قرار نیست محتوایی که ما ایجاد می‌کنیم بلافاصله برای‌مان شروع به ایجاد درآمد کند.

ما در این انبار جمع گندم می‌کنیم               گندم جمع‌آمده گم می‌کنیم
                                                           مولانا

در اینستاگرام که فضا کاملا مشخص است. محتوای خوب باعث بهبود کارایی پیج شما خواهد شد و خیلی راحت‌تر می‌توانید مخاطب جذب کنید. از طرفی همه ما درباره مشکلات اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی اطلاعات کافی داریم. می‌دانیم که وب‌سایت مثل یه مغازه هست و اینستاگرام یه شعبه که دقیقا مشخص نیست تا چه زمانی پابرجا خواهد بود.

بگذریم. درباره اینکه سایت داشته باشیم یا اینستاگرام در یک ویدیو قبلا صحبت کردم. می‌توانید این ویدیو را در سایت ما ببینید. صحبت امروز ما خیلی مهم‌تر است. اینکه اول سایت‌مان رو جارو کنیم.

مولانا در ادامه شعرش می‌گوید:

اول ای جان دفع شر موش کن               وانگهان در جمع گندم جوش کن

عزیزان دل. اول ببینید آن جاهایی از سایت‌تان که باعث می‌شود کاربر از شما فرار کند کجاست! آنها را اصلاح کنید. بعد شروع کنید به پرداخت هزینه‌های گزاف تولید محتوا. روش انجامش خیلی راحت است. یک گوگل آنالیتیکس و مایکروسافت کلریتی نصب کنید. ببینید اصلا کجای سایت شما باید تغییر کند!

یه زمانی شما قرار هست از محتوایی که ایجاد می‌کنید کسب درآمد کنید. اما هنوز به این باور نرسیده‌اید که باید اول سایت‌تان را مرتب کنید. مشکلات سایت رو حل کنید تا بتوانید از گوگل ورودی بگیرید. سرعت سایت را افزایش دهید تا کاربری که وارد سایت‌تان می‌شود، بتواند خیلی راحت صفحات را باز کند. یک منوی مرتب و سازماندهی شده بالای سایت‌تان بگذارید، تا کاربر بتواند آن چیزی که میخواهد را پیدا کند.

اگر قرار هست در دنیای امروز کسب درآمد کنید، باید بتوانید هر چیزی را خیلی راحت در دسترس مردم قرار بدهی.  “زمان ما… همه چیز سخت بود! جوونای حالا رو ببین. یه جستجو نمیکنن توی سایت.” شما پاسخ مردم امروزی را ندهی، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد. فقط سایت‌های تازه وارد زیادی هستند که از شما بهتر کار کنند و پاسخ سریعتری به نیاز مردم بدهند. پس چیزی که باید تغییر کند طرز تفکر ماست.

از بحث خارج نشویم. اگر میخواهید  از سایت‌تان کسب درآمد کنید، اول سایت را مرتب کنید. برای تولید محتوا همیشه وقت داریم. بهترین محتوای دنیا را در زیبا ترین سایتی که تا به امروز طراحی شده قرار بدهیم، وقتی آن سایت UX خوبی نداشته باشد، قطعا فروش خوبی نخواهیم داشت.

فراموش نکنید اولین چیزی که باعث موفقیت یک وب‌سایت می‌شود، ورودی گوگل یا تعداد صفحاتی نیست که تولید شده. اول نوع ساختار و نوع نمایش محتوا و المنت‌های سایت شما، بعد کیفیت محتوا و در نهایت تعداد مقالاتی که منتشر کرده‌اید.

بعضی از ما فقط کاری می‌کنیم که یک کاری کرده باشیم! امروز محتوایی تولید کنم تا ببینیم چه می‌شود. من میتوانم از ۶ صبح تا ساعت ۱۲ شب یک سره روی سایتم کار کنم. چه کاری؟! شروع میکنم به تولید یک محتوای ویدیویی چند ساعته‌ی خیلی خوب. غافل از این‌که در این محتوا یک دکمه Call To Action ساده قرار ندادم برای انتقال کاربر از این صفحه به صفحه محصولم. پس روزی چند ده یا چند صد نفر از گوگل وارد این محتوا می‌شوند. دریغ از یک خرید! آن‌وقت می‌گوییم: “کسب و کار اینترنتی؟! نه بابا اون که برای بزرگای بازاره. ما تولید محتوا میکنیم مردم از دیجی کالا خریدشون رو میکنن.”

نه عزیز من! شما تولید محتوا میکنید و دیجی کالا میداند چطور مردم را تبدیل به خریدار کند. هیچ چیزی اتفاقی نیست. حتی فروش اینترنتی!

اول سایتت رو مرتب کن!

رضا حسینی راد – تیرماه ۱۴۰۰

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

لطفا در این بخش، تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. سوالات ارسالی در این بخش تایید نخواهد شد. لطفا سوالات خود را از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

 1. U38530 ۰۲ تیر ۱۴۰۰

  عالی بود ممنون از شما واقعا بعد این همه مدت رادیو وردپرس رو دوباره ادامه دادید

 2. U28063 ۰۲ تیر ۱۴۰۰

  سلام خدمت شما ، ببخشید یک سوال دارم ، اگر بخواهیم صفحه اول رو ویرایش کنیم در آخر تاریخ آپدیت صفحه اصلی رو جدید بزاریم؟

 3. U28063 ۰۲ تیر ۱۴۰۰

  خیلی عالی ، با کیفیت و … ممنون!

 4. U29301 ۰۲ تیر ۱۴۰۰

  عالی بود تشکر
  خیلی هم متفاوت بود 🤩🌹