ثبت‌نام ورود

تغییر نویسنده پست در وردپرس

تغییر نویسنده پست در وردپرس
تغییر نویسنده پست در وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکانات ویژه‌ای در اختیار شما قرار داده است؛ که ازجمله مهم‌ترین این ویژگی‌ها مدیریت کاربران خود ازجمله نویسنده‌های سایتتان است. نقش‌های کاربری در سایت شما می‌توانند تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته باشند و یکی از مهم‌ترین نقش‌های کاربری در وب‌سایت نویسنده است. که شما می‌توانید به‌عنوان مدیر سایت نویسنده‌های سایت خود را تحت کنترل خود قرار دهید. برای تغییر نویسنده پست در وردپرس این مقاله را ببینید.

شما می‌توانید دسترسی‌های مختلفی را به نویسنده‌های سایت خود بدهید؛ و همچنین دسترسی آن‌ها را به پیشخوان سایت خود محدود کنید. این کار سبب می‌شود وب‌سایت شما نظم بهتری داشته باشد و کاربران آن وظایف مشخص‌شده‌ای داشته باشند. همچنین توسط این بخش شما می‌توانید نویسنده‌های سایت خود را کنترل و مدیریت کنید، و تمام فعالیت‌های آن‌ها را زیر نظر خود داشته باشید.

شما با ورود به بخش کاربران وردپرس، می‌توانید لیست کاربران سایتتان را مشاهده کنید. به‌این‌ترتیب قادر هستید آن‌ها را مدیریت کنید و یا نویسنده‌های جدید به سایت خود اضافه کنید.

مدیریت نویسنده ها در وردپرس

برای ساخت نویسنده جدید ابتدا به بخش کاربران > افزودن مراجعه کنید.

Add-new-user-in-wordpress

اکنون یک فرم برای شما نمایش داده می‌شود که شما از طریق این کد می‌توانید یک نویسنده جدید در سایت خود بسازید. پس‌ازاینکه نویسنده جدید را ساختید می‌توانید تغییر نویسنده مطلب در وردپرس را شروع کنید.

تغییر نویسنده پست در ویرایشگر جدید وردپرس

برای تغییر نویسنده پست در وردپرس (البته با ویرایشگر جدید گوتنبرگ) ابتدا وارد بخش ویرایش نوشته یا افزودن نوشته شوید، سپس از سمت چپ صفحه روی سند کلیک کنید.

گزینه سند در ویرایشگر جدید وردپرس
گزینه سند در ویرایشگر جدید وردپرس

حالا از بخش نویسنده، می‌توانید نویسنده مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب نویسنده پست در وردپرس
انتخاب نویسنده پست در وردپرس

تغییر نویسنده مطلب در ویرایشگر قدیمی وردپرس

شما می‌توانید تنها با چند کلیک ساده نویسنده مطلب را در سایت خود تغییر دهید، و این کار به‌راحتی برای شما قابل انجام می‌باشد. برای انجام این کار شما می‌توانید متن مطلب را از کامپیوتر خودتان به کامپیوتر نویسنده‌ خود کپی کنید. اما یک راه راحت‌تر هم وجود دارد، که توسط آن می‌توانید با چند کلیک نویسنده مطلب را تغییر دهید.

برای انجام این کار ابتدا از پیشخوان سایت وردپرسی خود وارد قسمت نوشته‌ها شوید. در ادامه نوشته موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس از بالای صفحه روی تنظیمات صفحه کلیک کنید.

تنظیمات صفحه در وردپرس

زمانی که روی این دکمه کلیک کردید منوی باز شونده به شما یکسری گزینه‌ها را نمایش می‌دهد. که شما باید در این قسمت تیک گزینه نویسنده را فعال کنید.

author-tick

بعد از فعال کردن تیک نویسنده، یک باکس جدید به نام نویسنده به صفحه ویرایش پست زیر بخش باکس ویرایشگر متن اضافه می‌شود. شما می‌توانید توسط این بخش نویسنده انتخابی خود را انتخاب کنید.

authors-box

در انتها فراموش نکنید روی دکمه به‌روزرسانی پست کلیک کنید. سپس مشاهده می‌کنید که نام نویسنده به نویسنده‌ای که شما انتخاب کرده‌اید تغییر خواهد کرد.

نظر شما در این‌باره چیست؟

  1. کاربر مهمان ۲۹ تیر ۱۳۹۶