حل خطای به‌روزرسانی دیگری در جریان است در وردپرس

به‌روزرسانی دیگری در جریان است
به‌روزرسانی دیگری در جریان است

مسلماً تمامی افرادی که با وردپرس سروکار دارند و از وردپرس به‌عنوان پلتفرم کسب‌وکار اینترنتی خودشان استفاده می‌کنند، با ارورهایی مواجه می‌شوند که ممکن است نحوه رفع آن را ندانند. بسیاری از مشکلاتی که در این سیستم مدیریت محتوا برای شما رخ می‌دهدد ممکن است تنها با به‌روزرسانی افزونه‌ها، قالب یا خود وردپرس حل شود. یکی از این خطاها ارور به‌روزرسانی دیگری در جریان است می‌باشد.

درواقع به‌روزرسانی موارد گفته شده اولین راه‌حلی است که به ذهن ما می‌رسد، که در بسیاری از مواقع نیز توانسته است مفید واقع شود و مشکلات را برطرف کرده است؛ اما خب این مورد همی‌شود هم کارساز نیست و شما برای رفع مشکلات سایت نیاز به یک سری راهکار دیگر خواهید داشت.

برخی مواقع وردپرس نمی‌تواند به‌صورت هم‌زمان چندین به‌روزرسانی را با هم انجام دهد که در این صورت خطای ” Another Update Currently In Process” برای شما نمایش داده می‌شود که به این معناست که یک به‌روزرسانی دیگر در حال پردازش است. به‌طورمعمول این خطا برطرف می‌شود و اگر شما افزونه‌ها یا قالب را جداگانه و در بازه زمانی متفاوت به‌روزرسانی کنید مشکل خودبه‌خود برطرف خواهد شد؛ اما اگر می‌خواهید این مشکل را کلاً برطرف کنید اصلاً نگران نباشید، ما در این مقاله به شما دو روش بسیار کارآمد را برای رفع این خطا در وردپرس آموزش خواهیم داد.

پس اگر در سایت وردپرسی خودتان با ارور Another update currently in process مواجه شده‌اید، این مقاله را از دست ندهید.

به‌روزرسانی دیگری در جریان است

این پیام معمولاً زمانی ظاهر می‌شود که هسته وردپرس به‌طور اتوماتیک در حال به‌روزرسانی می‌باشد و شما هم می‌خواهید به فرض مثال یک افزونه را به‌روزرسانی کنید. در این لحظه دو فرآیند نمی‌توانند باهم اجرا شوند و خطای “Another Update Currently In Process” در وردپرس رخ می‌دهدد.

همچنین این خطا ممکن است هنگام آپدیت کردن هم‌زمان وردپرس و یک افزونه یا قالب نیز برای شما پیش آمده باشد.

در طول فرایند به‌روزرسانی هسته وردپرس، وردپرس به‌طور خودکار گزینه قفل به‌روزرسانی در پایگاه داده تنظیم می‌کند و این گزینه دیتابیس مانع از اجرای همزمان به‌روزرسانی در وب‌سایت شما می‌شود.

آموزش رفع خطای به‌روزرسانی دیگری در جریان است

شما برای اینکه بتوانید این مشکل را از بین ببرید باید گزینه Core_Updater.Lock در دیتابیس وردپرس را حذف کنید. شما برای انجام این کار می‌توانید از دو روش استفاده کنید، که ما در این بخش به هر دو این راه‌حل‌ها اشاره خواهیم کرد و شما باید به‌دلخواه یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و با کمک آن این خطا را از سایت وردپرسی خودتان برطرف کنید.

هر دو این روش‌ها کارآمد است و تفاوتی ندارد شما کدام‌یک را برای رفع مشکل خود انتخاب می‌کنید، البته استفاده از یک افزونه می‌تواند راحت‌تر باشد، اما درنهایت تفاوتی ندارد از کدام روش استفاده می‌کنید.

رفع خطای به‌روزرسانی وردپرس با استفاده از افزونه

روش اولی که در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد، رفع خطای به‌روزرسانی با استفاده از افزونه است. یکی از بهترین و کاربردی‌ترین پلاگین هایی که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند، افزونه Fix Another Update In Progress می‌باشد.

نصب افزونه Fix Another Update In Progress
نصب افزونه Fix Another Update In Progress

این افزونه کاملاً رایگان است و شما به‌راحتی می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از امکانات آن استفاده کنید. برای نصب این افزونه نیز می‌توانید به مقاله نصب افزونه در وردپرس مراجعه کنید و راهنمایی ما را مطالعه نمایید.

خب بعد از اینکه شما این افزونه را نصب و بر روی سایت وردپرسی خودتان فعال کردید، در قسمت پیشخوان » تنظیمات یک گزینه به اسم همین افزونه یعنی “Fix Another Update In Progress” برای شما اضافه خواهد شد.

اگر به‌روزرسانی در وب‌سایت شما قفل شده باشد مشابه تصویر زیر دکمه “Fix WordPress Update Lock” مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه

حالا تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی دکمه Fix WordPress Update Lock کلیک کنید، با کلیک کردن روی این گزینه، یک پیغام موفقیت مشاهده خواهید کرد که به معنای برطرف شدن خطا و حذف گزینه قفل می‌باشد. پیغامی که مشاهده می‌کنید به‌صورت زیر است:

پیغام حذف گزینه قفل
پیغام حذف گزینه قفل

رفع خطای به‌روزرسانی در وردپرس به‌صورت دستی

خب در صورتی که نمی‌خواهید از افزونه برای رفع خطای “در حال حاضر به‌روزرسانی دیگری در حال پردازش است” استفاده کنید، می‌توانید این کار را با استفاده از پنل مدیریتی‌هاست خود و به‌صورت دستی انجام دهید.

اولین کاری که باید برای استفاده از این راه‌حل انجام دهید این است که وارد هاستینگ خود شوید و وارد phpmyadmin شوید، سپس شما باید از سمت چپ صفحه، پایگاه داده یا دیتابیس را انتخاب کنید.

در این بخش یک سری جداول دیتابیس را مشاهده خواهید کرد که باید جدول Wp_Options را انتخاب کرده و پس‌ازآن روی گزینه Browse کلیک کنید؛ این جداول دارای یک سری ردیف هستند که شما باید از بین ردیف‌های این جدول، ردیف مربوط به Core_Updater.Lock و آن را حذف کنید.

بعدازاینکه شما این گزینه را حذف کردید، می‌توانید به سایت خود بازگردید و ببینید که خطای “در حال حاضر به‌روزرسانی دیگری در حال پردازش است” از بین رفته است.

نمایش ردیف های جدول wp-options
نمایش ردیف‌های جدول wp-options

به همین راحتی توانستید در عرض چند دقیقه این خطا را از سایت وردپرسی خودتان حذف کنید.

امیدواریم با کمک این مقاله توانسته باشید خطای در حال حاضر به‌روزرسانی دیگری در حال پردازش است را از بین ببرید. موفق و سربلند باشید. 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

سوالی دارید؟ از ما بپرسید