آموزش ریسپانسیو قالب وردپرس با WPtouch

آموزش ریسپانسیو قالب وردپرس با WPtouch

قبل از شروع، باید بدانیم ریسپانسیو به چه معناست؟

طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) چیست؟

شاید تا به حال برایتان اتفاق افتاده باشد که قالب هایی را داشته باشید که قسمت Responsive آن به درستی کار نکند یا این قابلیت را نداشته باشد، ولی بسته به نیاز امروز که بازدیدکنندگان وب سایت ها، از دستگاه های هوشمند متعدد استفاده می کنند، کمبودش را به عنوان مدیر یک وب سایت احساس کنید.

در این آموزش با استفاده از افزونه WPtouch به شما آموزش خواهم داد، چگونه از این قابلیت بی نظیر که در سئوی وب سایت شما نیز تاثیر دارد بهره مند شوید.

افزونه WPtouch

WPtouch یک افزونه وردپرسی موبایلی است، که به صورت خودکار یک قالب موبایلی برای حالت ریسپانسیو را به وب سایت شما اضافه می کند.

گوگل پیشنهاد می دهد که وب سایت شما حتما حالت Mobile Friendly یا به عبارتی دیگر، سازگاری با دستگاه های هوشمند را داشته باشد از جمله موبایل ها، که این امر باعث می شود سئوی (SEO) وب سایت شما صدمه نبیند و حتی افزایش یابد.

توسط امکانات و قابلیت هایی که این افزونه در اختیار شما قرار داده می شود، می توانید به صورت بهینه، عملیات ریسپانسیو کردن قالب را انجام دهید.

آموزش نصب و راه اندازی افزونه WPtouch

پس از نصب و فعال سازی افزونه، در ستون راست پیشخوان گزینه WPtouch اضافه می شود که می توانید تنظیمات آن را انجام دهید و یا به نسخه Pro افزونه را ارتقا دهید.

تصاویر محیط تنظیمات افزونه :

بدون نیاز به هیچ تنظیمی، به صورت پیش فرض، افزونه به خوبی کار می کند ! به همین سادگی.

تصویر قالب قبل از نصب افزونه در حالت موبایل :

تصاویر قالب بعد از نصب افزونه در حالت موبایل :

 

 

موفق باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.