ایجاد قالب جداگانه برای دسته بندی های مختلف
4.3 از 66 رای

ایجاد قالب جداگانه برای دسته بندی های مختلف

قالب جداگانه برای دسته بندی های مختلف

فرض کنیم شما سایتی دارید با چند دسته بندی مختلف و قصد دارید برای هر دسته بندی یک نوع نمایش پست را انتخاب کنید. مثلا شما در زمینه طراحی سایت فعالیت دارید و می خواهید نمونه کارهای خود را در یک دسته بندی مختلف با یک قالب مختلف به نام “نمونه کارها” نمایش دهید.

یک نمونه زنده از ایجاد قالب جداگانه برای دسته بندی ها در وردپرس:

در میهن وردپرس بخشی به نام آموزش قدم به قدم وردپرس ایجاد  کردیم. در این بخش آموزش ها بصورت شماره ای قرار داده می شود. جلسه اول ، جلسه دوم و … ، وقتی کاربر وارد این دسته بندی میشد بصورت پیشفرض طبق کد نویسی فایل category.php قالب سایت ما ، مطالب جدید رو در ابتدا نشون میداد. قصد داشتیم جلسه اول که قدیمی ترین مطلب هست رو اول نشون بدیم. پس تصمیم گرفتیم فایلی جداگانه برای دسته بندی آموزش قدم به قدم وردپرس ایجاد کنیم و کد دسته بندی رو طوری تغییر بدیم که مطالب رو از قدیم به جدید نمایش بده.

قالب جدا برای دسته های مختلف

اما چطور میشه این کار رو انجام داد؟

برای اینکار کافیست ابتدا آیدی دسته مورد نظر خود را پیدا کنید. برای مطالعه نحوه گرفتن آیدی دسته های مختلف در وردپرس اینجا کلیک کنید.

حالا وارد فایل منیجر هاست خود شده و وارد پوشه wp-content شوید. در اینجا وارد پوشه themes شده و حالا وارد پوشه قالب سایتتان شوید. این پوشه شامل فایل های index.php و style.css و single.php و … هست.

فرض می کنیم آیدی دسته بندی ما 7 بود. پس فایلی با نام category-7.php ایجاد می کنیم. این فایل ، فایل قالب دسته بندی شماره 7 ما هست. پس هر کدی در این فایل وارد کنید بلافاصله در صفحه این دسته بندی نمایش داده می شود. حالا کافیست codex ها ( توابع وردپرس ) را در این فایل قرار دهید و مطالب ، متن ها و المنت های دلخواه خود را در این صفحه برای کاربر به نمایش بگذارید.

 

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.