جلسه 9: آموزش مدیریت برگه ها در وردپرسReviewed by مهران on Sep 12Rating: 1.5جلسه 9: آموزش مدیریت برگه ها در وردپرسامروز میخواهیم آموزش ساخت و مدیریت برگه ها در وردپرس را به شما عزیزان میهن ورپرسی آموزش دهیم برگه در وردپرس برای این به کار می آید که تا شما بتوانید مثلآ در

notebook

 

آموزش مدیریت برگه در وردپرس

با سلام

امروز میخواهیم طریقه ساخت برگه در وردپرس را به شما عزیزان میهن ورپرسی آموزش دهیم.

تفاوت نوشته ها و برگه ها در وردپرس

در یک جمله : برگه ها برای ایجاد صفحات ثابت و نوشته های وردپرس برای بروزرسانی سایت و قرار دادن مطالب در سایت وردپرسی بکار می رود.

در کل از برگه ها برای ایجاد صفحات فرود ، ساخت صفحه تماس با ما ، صفحه درباره ما ، صفحه نقشه گوگل و … استفاده می کنیم.

برگه در وردپرس برای این به کار می آید که تا شما بتوانید مثلآ درباره شرکت یا سایت یا محل کار  خود توضیحی بدهید . در کل فرق نوشته با برگه در این هست که نوشته برای درج مقالات ، اخبار و مطالب جدید در سایت شما بکار می رود اما برگه برای درج محتوای ثابت و بدون نیاز به بررسی و تغییر و دسته بندی می باشد. شما از این قسمت می توانید استفاده لازم رو ببرید.

مدیریت برگه ها در وردپرس

برای مدیریت برگه های وردپرس مثل همیشه از آدرس yoursite.ir/wp-admin وارد پنل مدیریت سایت خود شده و از ستون سمت راست وردپرس روی برگه ها > همه برگه ها کلیک کنید.

دقیقا مثل بخش نوشته ها در در جلسه قبلی آموزش دادیم ، بخش همه برگه ها هم ساختاری مثل بخش همه نوشته ها دارد. می توانید از اینجا برگه ها را ویرایش کنید. نام آنها را تغییر دهید و یا برگه ها را پاک کنید.

Page

برای رفتن به قسمت برگه ها اول باید وارد پیشخوان یا پنل مدیریت سایت خود بروید  و به قسمت برگه ها و زیر مجموعه افزودن برگه کلیک کنید .

page news

عنوان برگه

در قسمت بالا که می بینید باید عنوان برگه خود را باید تایپ کنید تا در سایت شما نمایش داده شود برای مثال اگر شما برگه درباره ما را بسازید در سایت شما به نام درباره با نمایش داده می شود و در قسمت زیر عنوان صفحه یک قسمتی به نام پیوند یکتا وجود دارد که شما می توان آن را تغییر دهید تا آدرس صفحه شما همان پیوند که ساختید باشد برای مثال روی لینک روبه رو کلیک کنید.قالب The 7

page news1

متن برگه

در قسمت بالا  که می بینید می توانید متن مورد نظر خود را بنویسید تا در وبسایت شما به نمایش بگذارد

post

افزودن عکس و ویدیو به برگه

برای افزودن تصویر و ویدیو می توانید روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید. در قسمت افزودن پرونده چند رسانه ای می توانید در برگه خود عکس های زیادی بگذارید برای قرار دادن عکس بر روی عکس کلیک کرده و بر روی گذاشتن در برگه کلیک کنید تا عکس مورد نظر شما در برگه نمایش داده شود.

و در نهایت برای انتشار برگه روی دکمه انتشار در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

برای مدیریت برگه ها می توانید از قسمت برگه ها زیر مجموعه و قسمت همه برگه ها برگه مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی دکمه ویرایش کلیک کنید و برگه خود را ویرایش دهید.

نکته: با نصب برخی قالب ها و افزونه ها ممکن است بخش های بیشتری به برگه سایت شما اضافه شود. مثلا با نصب قالب انفولد فارسی بخش ویرایشگر دیداری هم به برگه های شما اضافه خواهد شد.

آموزش ویدیویی مدیریت صفحات وردپرس

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.