notebook

 

آموزش مدیریت برگه در وردپرس

با سلام

امروز میخواهیم طریقه ساخت برگه در وردپرس را به شما عزیزان میهن ورپرسی آموزش دهیم.

تفاوت نوشته ها و برگه ها در وردپرس

در یک جمله : برگه ها برای ایجاد صفحات ثابت با قابلیت طراحی صفحه سازهای مختلف می باشند که می توان یک صفحه به وبسایت خود با ویرایش دلخواه در چارچوب سایت (هدر و فوتر از وبسایت کلی ارث خواهد برد) اضافه نمود.

در کل از برگه ها برای ایجاد صفحات فرود ، ساخت صفحه تماس با ما ، صفحه درباره ما ، صفحه نقشه گوگل و … استفاده می کنیم.

برگه در وردپرس برای این به کار می آید که تا شما بتوانید مثلآ درباره شرکت یا سایت یا محل کار خود توضیحی بدهید . در کل فرق نوشته با برگه در این است که در بخش نوشته ها شما میتوانید محتوای وبسایت را بنویسید و طراحی لازم را روی متون و تصاویر انجام دهید به همراه افزودن دسته بندی ها و برچسب ها و امکانات اضافی دیگر. اما در برگه ها شما یک صفحه دلخواه با امکانات و طراحی مختلف را می توانید طراحی کنید.

نکته: برگه ها به هیچ عنوان حاوی دسته بندی و برچسب نمی باشند.

مدیریت برگه ها در وردپرس

برای مدیریت برگه های وردپرس از آدرس yoursite.ir/wp-admin وارد پنل مدیریت سایت خود شده و از ستون سمت راست وردپرس روی برگه ها > همه برگه ها کلیک کنید.

دقیقا مثل بخش نوشته ها در جلسه قبلی آموزش دادیم ، بخش همه برگه ها هم ساختاری مثل بخش همه نوشته ها دارد. می توانید از اینجا برگه ها را ویرایش کنید. نام آنها را تغییر دهید و یا برگه ها را پاک کنید.

Page

زمانی که وارد بخش مدیریت وردپرس خود شدید، به قسمت برگه ها و زیر مجموعه افزودن برگه بروید.

page news

عنوان برگه

در قسمت بالا همانطور که می بینید باید عنوان برگه خود را تایپ کنید. عنوان در برگه ها به معنای نامگذاری برگه موردنظر شما است. برای مثال اگر شما برگه درباره ما را بسازید، در سایت شما متن درباره ما، به شکل عنوان برگه موردنظر شما، به کاربر نمایش داده می شود و در بخش بعدی، قسمتی به نام پیوند یکتا وجود دارد که شما می توانید آن را تغییر دهید تا آدرس صفحه شما همان پیوندی که ساختید باشد. برای مثال روی لینک روبه رو کلیک کنید تا نمونه ای از پیوند یکتا و قالب برگه وبسایت ما را ببینید. برگه تماس با ما وبسایت میهن وردپرس

همانطور که مشاهده می کنید، بخش هدر و فوتر و پنل کناری وبسایت را از تم اصلی وبسایت ما به ارث برده ولی در قسمت محتوا هرگونه تغییر دلخواه خود را انجام داده ایم و بخش های مختلف آن را با محتوای دلخواه، سفارشی سازی کرده ایم.

بخش بعدی، بخش تولید محتوای برگه موردنظر ما است که می توان برای تولید محتوای خود از این بخش استفاده کرد.

در صورتی که برگه شما نیاز به سفارشی سازی و طراحی قالب نیز دارد، از همین قسمت می توانید ابتدا تنظیمات صفحه ساز را انجام داده و در بخش های مختلف آن محتوای خود را قرار دهید.

page news1

افزودن پرونده چند رسانه ای در بخش برگه ها

در تولبار بخش نوشتن محتوای برگه ها، گزینه ای بنام افزودن پرونده چند رسانه ای وجود دارد که در صورت نیاز، تصاویر و فایل های خود را می توانید در بخش برگه های خود آپلود کنید.

post

زمانی که طراحی شما با موفقیت انجام شد و نیاز به بازبینی کار خود دارید، گزینه ای در پنل سمت چپ شما قرار دارد که می توانید گزینه پیش نمایش را انخاب کنید و نتیجه کار خود را مشاهده کنید.

همچنین گزینه ای بنام ذخیره پیش نویس وجود دارد که می توانید برگه خود را ذخیره کنید و در زمان دیگری برگه خود را قبل از انتشار تکمیل کنید.

و در نهایت برای انتشار برگه روی دکمه انتشار در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

برای مدیریت برگه ها می توانید از قسمت برگه ها >> همه برگه ها را انتخاب کنید. در لیستی که به شما نمایش داده می شود می توانید برگه های ساخته شده خود را ببینید. با هاور کردن موس روی هر برگه گزینه هایی برای شما نمایان می شود که می توانید برگه مورد نظر خود را (ویرایش | ویرایش سریع | انتقال به زباله‌دان | نمایش) انخاب کنید.

  • گزینه ویرایش: در این بخش شما می توانید کلیه محتوای برگه خود را در صفحه ویرایش باز شده، ویرایش کنید.
  • ویرایش سریع: در این بخش می توانید نام، نامک، تاریخ، نویسنده و تنظیمات جزئی برگه خود را ویرایش کنید.
  • انتقال به زباله دان: در این بخش می توانید برگه مورد نظر خود را به طور کامل پاک کنید.
  • نمایش: در این بخش می توانید آخرین ویرایش های خود را بر روی قالب مشاهده کنید.

نکته: با نصب برخی قالب ها و افزونه ها ممکن است بخش های بیشتری به برگه سایت شما اضافه شود. مثلا با نصب قالب انفولد فارسی بخش ویرایشگر دیداری هم به برگه های شما اضافه خواهد شد.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آموزش کامل وردپرس

این آموزش قسمتی از آموزش قدم به قدم وردپرس هست. شما می‌توانید در دوره آموزش کامل وردپرس شرکت کنید و کار با وردپرس را بصورت ویدیویی یاد بگیرید.

پکیج آموزش کامل وردپرس