حذف بخش هایی از پنل مدیریت وردپرس

مخفی کردن آیتم های غیر ضروری از مدیریت وردپرس

حذف بخش هایی از پنل مدیریت وردپرس

اگر مدیریت یک وبلاگ وردپرس با چند نویسنده یا سایت وردپرس را بر عهده دارید میتوانید مناطقی از مدیریت را برای کاربران حذف کنید. در این مقاله ما به شما روش مخفی کردن آیتم های غیر ضروری از بخش مدیریت وردپرس را آموزش میدهیم.

قبلا ما به شما نحوه ی مخفی کردن آیتم منو از نوار بخش مدیریت وردپرس را آموزش داده ایم. با این حال موارد دیگری در بخش مدیریت وجود دارد مانند ویدجت داشبورد،نوار مدیریت، ناحیه ویرایش پست که ممکن است بخواهید آنرا تغییر دهید. همچنین ممکن است بخواهید موارد نقش کاربر بر اساس ایجاد رابط مدیریت مختلف برای کاربران با نقش ها و قابلیت های مختلف در سایت را غیر فعال کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و راه اندازی افزونه Adminimize میباشد. پس از فعال سازی به بخش تنظیمات>Adminimize برای پیکربندی بروید.

منوی adminimize

صفحه تنظیمات دارای منوی کوتاهی است که صفحه تنظیمات را در بخش های مختلف برای صفحه مدیریت مختلف وردپرس تقسیم می‌کند. روی هر لینکی در منو کلیک کنید شما را به این گزینه میبرد. برای هر بخش شما چند آیتم که میتوانید غیر فعال کنید یا تغییر دهد را میبینید. همچنین متوجه گزینه هایی برای تیک زدن جعبه برای کاربران میشوید.

آیتم غیر فعال سازی

زمانیکه چند مورد را غیر فعال کردید باید روی Update Options در زیر هربخش برای ذخیره تغییرات کلیک کنید. توجه داشته باشید که تغییرات شما در صفحه تنظیمات افزونه قابل مشاهده نمیباشد. برای مشاهده تغییرات در عمل نیاز به باز کردن بخش های دیگر مدیریت در تب مرورگر جدید دارید. ما به شما تمام آیتم ها در منوی کوتاه و نحوه ی تغییر تنظیمات را نشان میدهیم.

گزینه های نوار مدیریت

پس از افزونه در مورد بخش اولین گزینه در منو، گزینه نوار مدیریت است. نوار مدیریت یک نوار ابزار وردپرس است که در بالای هر صفحه نمایش جاییکه وارد سایت وردپرس خود میشوید ظاهر میشود. تمام آیتم ها در نوار مدیریت میتوانند خاموش شوند یا روی نقش کاربر باشند.

گزینه نوار مدیر

اولین گزینه به شما اجازه ی مخفی کردن منوی کاربر و آیتم هایی که در قسمت بالا سمت راست نوار مدیریت میبینید را میدهد. پس از آن متوجه میشوید که هر منو با رنگ صورتی مشخص میشود. غیر فعال کردن منوی اصلی تمام زیر منوها را پنهان می‌کند. برای مثال غیر فعال کردن آرم وردپرس تمام لینک ها را در منوی فرعی پنهان می‌کند. نوار مدیریت نام سایت شما را با نوار کشویی حاوی لینک برای بازدید از سایت شما نشان میدهد.

چک کردن نام سایت ،لینک ملاقاتسایت جلویی را پنهان می‌کند. در میان گزینه های دیگر شما چک باکسی را برای مخفی کردن آیکون نظرات و افزودن آیکون جدید مشاهده میکنید. همچنین میتوانید یک زیر آیتم را پنهان کنید برای مثال اگر بخواهید منوی جدید+ در نوار مدیریت را حفظ کنید اما صفحه را از آن پنهان کنید تنها صفحات را چک کرده و آنرا برای نقش کاربران انتخابی غیر فعال کنید.

اگر بخواهید بخش مدیریت را خاموش کنید شاید نگاهی به نحوه ی غیر فعال کردن نوار مدیریت وردپرس برای تمام کاربران بیندازید.

گزینه های بخش مدیریت

تمام بخش های صفحه تنظیمات adminimize چک باکس ندارند. بخش گزینه بخش مدیریت نگاهی متفاوت دارد. این بخش به شما امکان تنظیم گزینه های جهانی برای تمام کاربران در بخش مدیریت را میدهد.

گزینه بخش مدیریت

اولین گزینه پیکربندی منوی اطلاعات کاربران است. این منو در گوشه سمت راست بالای صفحه نمابش مدیر با یک نماد کاربر ظاهر میشود. میتوانید آنرا مخفی کنید،به کاربر نشان دهید و از سیستم خارج شوید یا تنها لینک خروج از سیستم را نشان دهید. گزینه ی بعدی انتخاب جایی است که زمانیکه روی لینک اطلاعات کاربر کلیک می‌کنند کاربران تغییر مسیر میدهند. برای تغییر آن نیاز دارید در ابتدا منوی اطلاعات کاربر را به هر چیز پیش فرض یا مخفی تغییر دهید.

پس از آن باید روی گزینه آپدیت کلیک کنید. هم اکنون شما گزینه تغییر مسیر را تغییر داده و آنرا برای صفحه اول سایت خود تنظیم کرده اید. گزینه بعدی برای فوتر است که به شما اجازه ی مخفی کردن فوتر از صفحه مدیر را میدهد. بطور پیش فرض زمانیکه شما در حال انجام کار روی پست هستید گزینه برچسب زمان در پشت لینک ویرایش و کنار اطلاعات انتشار مخفی میشود. برای برنامه پست روی لینک edit برای نمایش برچسب زمان کلیک کنید.

برچسب زمانی

در بخش تنظیمات بخش مدیریت شما میتوانید گزینه کنار برچسب زمانی را برای قابل مشاهده بودن در تمام زمانها فعال کنید. بطور مشابه بطور پیش فرض وردپرس برخی از دسته بندیها را در دسته بندی جعبه متا بر روی صفحه ویراشگر پست مخفی می‌کند. شما میتوانید اینکار را با فعال کردن گزینه کناری رده ارتفاع تغییر دهید. انجام این کار ارتفاع را برای نمایش تمام دسته ها تنظیم می‌کند.

اطلاعات گزینه فوتر به شما اجازه قرار دادن متن شخصی خود در بخش فوتر صفحه مدیریت وردپرس را میدهد. برای نام تجاری،افزودن کد کوتاه یا هر چیزی که بخواهید استفاده میشود.  گزینه ی آخر در گزینه های بخش مدیریت تنظیم تغییر مسیر برای داشبورد است. برای انجام این کار نیاز به غیر فعال کردن داشبورد دارید. نحوه ی انجام این کار را در ادامه مقاله به شما خواهیم گفت.

گزینه های جهانی

بخش گزینه های جهانی به شما اجازه ی فعال کردن یا غیر فعال کردن تنظیمات خاص برای نقش کاربران ویژه را میدهد. اولین گزینه نمایش یا مخفی کردن نوار مدیریت است. برخلاف بخش گزینه های نوار مدیریت که به شما اجازه ی تغییر منوها در نوار مدیریت را میدهد این چک باکس تمام نوار بخش مدیریت را برای انتخاب نقش کاربر خاموش خواهد کرد.

گزینه جهانی

بخش های مورد علاقه دیگر وردپرس در دسترس نیست. گزینه های بعدی صفحه نمایش متا،گزینه های صفحه نمایش و کمک های متنی هستند. این بخش کمک و بخش گزینه های صفحه را از صفحه مدیریت وردپرس غیر فعال می‌کند. کاربران روی سایت وردپرس شما میتوانند به پروفایل خود رفته و طرح رنگ محیط مدیریت را تغییر دهند. برای حذف این ویژگی شما باید طرح رنگ مدیریت را برای انتخاب کاربران غیر فعال کنید.

مخفی کردن ویدجت داشبورد وردپرس

برای تغییر ویدجت داشبورد نیاز به دیدن داشبورد دارید. به Adminimize اجازه ی بارگذاری ویدجتهای داشبورد را میدهد. پس از آن به تنظیمات>Adminimize برگشته و روی لینک  Dashboard Options از منو کلیک کنید. شما میتوانید ویدجت فعال سازی،ویدجت QuickPress،ویدجت اخبار وردپرس و ویدجت مرور را مخفی کنید.

ویدجت داشبورد

گزینه های منو

گزینه های منو به شما اجازه ی نمایش یا مخفی کردن آیتم ها از نوار منوی وردپرس را میدهد.

نوار منو

Adminimize به شما گزینه هایی برای هر آیتم منو و تمام آیتم های زیر منو را نمایش میدهد. همچنین منوهای اضافه شده توسط افزونه وردپرس و قالب ها را نمایش میدهد. شما میتوانید منوهایی را که میخواهید برای نقش کاربران مختلف در سایت وردپرس غیر فعال کنید را تیک بزنید.

گزینه منو

گزینه های ارسال،صفحه و نوع ارسال

همچنین میتوانید جعبه های متا را تغییر دهید و در پست وردپرس و بخش ویرایشگر صفحه پانل بنویسید. برای انجام این کار روی Write Options – Post یا Write Options – Page از منو در تنظیمات Adminimize کلیک کنید. همچنین میتوانید هر آیتمی که در صفحه نوشتتاری ظاهر میشود را مخفی کنید.

تغییر صفحه نوشتاری

اولین گزینه به شما اجازه ی نمایش یا مخفی کردن جعبه های متای مختلف و بخش هایی از صفحه ویرایشگر پست را میدهد. همچنین به شما اجازه ی مخفی کردن آیتم ها از بخش ویرایشگر Quick را میدهد.

گزینه های ویدجت

بخش بعدی در تنظیمات Adminimize گزینه های ویدجت است. این بخش به شما اجازه ی نمایش یا مخفی کردن آیتم ها از صفحه ویدجت را میدهد. شما میتوانید مناطق آماده ویدجت و ستون های فرعی را نمایش دهید یا مخفی کنید. همچنین میتوانید بخش ویدجت های غیر فعال را همرا با پنهان کردن ویدجت های فردی از لیست ویدجت های موجود پنهان کنید.

گزینه های ویدجت

گزینه های منو وردپرس

این بخش به شما اجازه ی نظارت بر صفحه نمایش>منوها را میدهد. شما میتوانید ذسته بندیها،صفحات یا بخش لینک های سفارشی از صفحه منو را نمایش دهید یا مخفی کنید. در زمان نوشتن این مقاله گزینه ای برای مخفی کردن منوی جدید و گزینه ای برای مخفی کردن مکانهای قالب کار نمی‌کند. امیدواریم در آپدیت بعدی این مشکل حل شود.

گزینه منوی nav

تنظیم قالب

گزینه تنظیم قالب اجازه ی تنظیم طرح رنگ بخش مدیریت وردپرس را به تمام کاربران میدهد. روی گزینه load user data کلیک کرده و افزونه تمام کاربران را بارگذاری می‌کند.

بارگذاری کاربر

هنگامیکه افزونه تمام کاربران را بارگذاری کرد یک کاربر انتخاب کرده و از آنها با کلیک روی منوی قالب پیش فرض ،قالب انتخاب کنید. همچنین میتوانید تمام کاربران را انتخاب کنید و یک طرح رنگ پیش فرض برای آنها انتخاب کنید.

تنظیم طرح رنگ مدیریت

ایمپورت و اکسپورت تنظیمات Adminimize

Adminimize به شما اجازه ی واردات و صادرات تنظیمات افزونه را میدهد. با استفاده از این ویژگی میتوانید از همان تنظیمات روی سایت های متعدد وردپرس استفاده کنید. برای صادر کردن تنظیمات خود روی گزینه export کلیک کرده و فایل seq. حاوی تنظیمات افزونه را دانلود کنید.

صادرات واردات

برای وارد کردن تنظیمات از فایل خروجی Adminimize روی گزینه  Choose File کلیک کنید. فایل seq. را که میخواهید وارد کنید را انتخاب کنید و روی گزینه upload file و import کلیک کنید.

گزینه های Deinstall

در صورتیکه بخواهید افزونه را غیر فعال یا لغو نصب کنید این گزینه به شما اجازه ی غیر فعال کردن تنظیمات افزونه را میدهد. افزونه ای را حذف کنید که ممکن نیست تمام گزینه های ذخیره شده در پایگاه داده را حذف کند. برای اینکه از پاکسازی همه آنها مطمئن شوید جعبه کنار گزینه حذف را بررسی کنید و روی گزینه delete کلیک کنید.

deinstall

موفق باشید/

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما درباره این محصول چیست؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 3 / 5. تعداد رای: 2

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

در بخش جامعه می‌توانید سوالات خود را بپرسید و با سایر هم‌میهنان وردپرسی در ارتباط باشید.

ورود به جامعه
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

 1. U11168 ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

  منظورم از لینک ورود همان لینک روی لوگوی وردپرس هست وقتی روی لوگو کلیک میکنی سایت اصلی وردپرس باز میشه
  لاگین سایت رو نمیگنم اونوا با افزونه امنیت تغییر دادیم

 2. U11168 ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

  با این افزونه ایا میشه لوگو و مستندات وردپرس رو مخفی کردیا هنگام ورد لینک وردپرس رو به سایت خومان تغییر داد

 3. کاربر مهمان ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

  سلام وقت بخیر من میخوام اسم قالب رو از قسمت مدیریت مخفی کنم چطور میشه این کار رو کرد مرسی

  • U7658 ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

   درود.

   چنین کاری ممکن نیست به طورت تنظیماتی، باید با یم طراح و کدنویس وردپرس در تماس باشید.

 4. کاربر مهمان ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

  سلام خیلی با سایتتون حال می کنم امشب یک مشکل بزرگ منو حل کردید 🙂 از شما کمال تشکر را دارم