سایت برتر

سفارشی کردن منوی مدیریت وردپرس با Admin Menu Editor

سفارشی کردن منوی مدیریت وردپرس با Admin Menu Editor

سفارشی کردن منوی مدیریت وردپرس

هدف از ارائه ی این مقاله آموزش نحوه ی سفارشی کردن منوی مدیریت وردپرس و ایجاد قابلیت هایی مانند افزودن,ویرایش,سفارش مجدد یا مخفی کردن منو ها میباشد. این مزایا برای زمانیکه چند کاربر روی سایت میباشند موثر است و توسعه دهنده های سایت شما مجبور به حذف آیتم های منو با کد نیستند.

اولین کار نصب و فعال سازی افزونه ی  Admin Menu Editor میباشد. آموزش نصب افزونه در وردپرس

پس از فعال سازی به تنظیمات>Menu Editor بروید.

ویرایشگر منوی مدیریت

در صفحه ی ویرایشگر منو میتوانید براحتی آیتم های منو را به برای مرتب کردن کشیده و قرار دهید. با کلیک روی آیتم menu آیتم های زیر منو در ستون بعدی نمایش داده میشوند. اگر روی آیتم منوی individual کلیک کنید گزینه هایی برای آیتم های خاص را خواهید دید. برای حذف یک آیتم از منو روی آن آیتم کلیک کرده تا انتخاب شود و سپس روی delete کلیک کنید.

اگر بخواهید یکی از منوهای پیش فرض را حذف کنید پس از ذخیره ظاهر میشوند. این عملیات برای جلوگیری از حذف منوهای پیش فرض طراحی شده است. بهترین عملیات برای مخفی کردن منوی نقش کاربر میباشد. میتوانید یک آیتم منو با انتخاب قابلیت های لازم تنظیم کنید. همچنین میتوانید میدان دید را با نقش کاربر یا قابلیت محدود کنید. بعنوان مثال میتوانید نظرات را از کاربران مخفی کنید.

قابلیت ها

برای بازگرداندن منوی مدیریت پیش فرض روی Load default menu کلیک کرده و تغییرات را ذخیره کنید. در موارد اضطراری زمانیکه به صفحه تنظیمات افزونه دسترسی ندارید میتوانید منوی پیش فرض را با رفتن به آدرس زیر مجددا تنظیم کنید:

http://www.example.com/wp-admin/?reset_admin_menu=1

موفق باشید

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم