سایت برتر

ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس و حذف فیلدهای اضافی

ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس و حذف فیلدهای اضافی
ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس و حذف فیلدهای اضافی

زمانی که کاربر قصد دارد از فروشگاه اینترنتی شما خرید کند باید مراحل مختلفی را طی کند. برخی از این مراحل می‌توانند با استفاده از یک سری روش کوتاه شود که قبلاً در مقالات قبلی بعضی از آن‌ها را برای شما توضیح داده‌ایم. کاربران سؤالاتی درزمینهٔ فیلدهای صفحه تسویه‌‌حساب داشتند؛ به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این آموزش به این موضوع بپردازیم. برای ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس ۲ راه دارید.

افزونه‌های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می‌کند شما بتوانید به‌خوبی این صفحه را مدیریت و کنترل کنید. اما دراین‌بین کاربرانی وجود دارند که رابطه خوبی با استفاده بیش‌ازحد از افزونه‌های اضافی ندارند و خودشان می‌خواهند مسائل و مشکلات مربوط به سایت خود را حل کنند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم قطعه کدی که به شما در این زمینه کمک می‌کند را جمع‌آوری کرده و در این آموزش در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

زمانی که شما پروسه خرید را برای کاربران خود راحت‌تر می‌کنید کاربران به دلیل سهولت در انجام خرید از فروشگاه شما راضی هستند. این امر به افزایش فروش شما کمک زیادی می‌کند. چراکه داشتن یک حس خوب پس از انجام یک خرید آسان کاربر را دوباره به سمت سایت شما جذب می‌کند. امروزه سایت‌ها و فروشگاه‌های مختلفی وجود دارند که درزمینه‌های مختلف به ارائه خدمات می‌پردازند. شما می‌توانید با انجام یک سری کارهای جزئی از رقیبان خود پیشی بگیرید.

ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس

خب تا اینجا متوجه شدید که فرایند خرید در میزان رضایت کاربر از سایت شما تأثیر زیادی دارد. امروزه کاربران به دلیل مشغله‌های زیادی که دارند تمایل دارند که خرید خود را سریعاً انجام بدهند. درواقع اولویت اصلی کاربران این است که در کمترین زمان ممکن به هدف خودشان برسند.

در پایان پس‌ازاینکه کاربران تمام مراحل را طی کردند نوبت به صفحه تسویه‌حساب می‌رسد. در این صفحه فیلدهای مختلفی وجود دارد که کاربران باید حتماً این فیلدها را پر کنند. پس از پر شدن این فیلدها توسط کاربر مراحل خرید او به‌پایان می‌رسد. برخی از این فیلدها باید به‌اجبار پر شوند و برخی دیگر لزومی به پر شدن آن‌ها نیست.

 صفحه تسویه حساب ووکامرس
صفحه تسویه حساب ووکامرس

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید این فیلدها شامل موارد مختلفی می‌باشد که پر کردن برخی از آن‌ها اجباری و برخی اختیاری می‌باشد. اما شما می‌توانید آن‌ها را کم کرده و سرعت خرید کاربر را بالا ببرید. برخی از افراد با استفاده از ووکامرس یک فروشگاه اینترنتی ساخته که در آن محصولات دانلودی خود را به‌فروش می‌رسانند. این دسته از مدیران فروشگاه می‌توانند یک سری فیلدهای اضافی نظیر کد پستی، آدرس و… که نیازی به آن ندارند را حذف کنند.

حذف فیلدهای اضافی ووکامرس

شما برای اینکه بتوانید یک فروشگاه اینترنتی را مدیریت کنید نیازمند انجام دادن یک سری ترفند بر روی سایت خود هستید. شما برای اینکه بتوانید فروش سایت خود را بالا ببرید باید کاری کنید که کاربر در هنگام خرید در سایت شما راحت باشد. ووکامرس یک فروشگاه ساز عالی است که امکانات بسیار خوبی را به کاربران ارائه می‌دهد.

اما یکی از مشکلات آن زیاد بودن فیلدهای تسویه حساب می‌باشد. اما شما می‌توانید این سیستم را اصلاح‌کرده و تغییرات خود را به‌راحتی در آن اعمال کنید. شما می‌توانید جهت سهولت در کار کاربر فیلدهای اضافی صفحه تسویه‌حساب را حذف نمایید.

زمانی که شما از ووکامرس استفاده می‌کنید امکان این را دارید که توسط پلاگین‌های بی‌شماری که برای آن ساخته شده است فروشگاه خود را به شکل دلخواه خود دربیاورید. یا اینکه اگر شما تمایل به استفاده از افزونه نداشته باشید می‌توانید با استفاده از کد نویسی بسیاری از نیازهای خود را برطرف نمایید.

بدون نیاز به نصب افزونه

شما امکان این را دارید که این کار را توسط کد نویسی انجام دهید. اگر شما به کد نویسی آشنایی داشته باشید می‌توانید مطابق با آموزش زیر این کار را به‌راحتی انجام دهید. این کار توسط فایل فانکشن انجام‌پذیر است. شما قادر هستید به‌راحتی با افزودن کدهای زیر در functions.php قالب خود این کار را انجام دهید.

در نظر داشته باشید که این کد برای حذف تمامی فیلدها است. بنابراین اگر شما قصد حذف نکردن فیلدی را دارید می‌توانید کد آن را حذف کرده و وارد فایل فانکشن خود نکنید.

/* Remove Woocommerce User Fields */
add_filter( 'woocommerce_checkout_fields' , 'custom_override_checkout_fields' );
add_filter( 'woocommerce_billing_fields' , 'custom_override_billing_fields' );
add_filter( 'woocommerce_shipping_fields' , 'custom_override_shipping_fields' );
 
function custom_override_checkout_fields( $fields ) {
 unset($fields['billing']['billing_state']);
 unset($fields['billing']['billing_country']);
 unset($fields['billing']['billing_company']);
 unset($fields['billing']['billing_address_1']);
 unset($fields['billing']['billing_address_2']);
 unset($fields['billing']['billing_postcode']);
 unset($fields['billing']['billing_city']);
 unset($fields['shipping']['shipping_state']);
 unset($fields['shipping']['shipping_country']);
 unset($fields['shipping']['shipping_company']);
 unset($fields['shipping']['shipping_address_1']);
 unset($fields['shipping']['shipping_address_2']);
 unset($fields['shipping']['shipping_postcode']);
 unset($fields['shipping']['shipping_city']);
 return $fields;
}
function custom_override_billing_fields( $fields ) {
 unset($fields['billing_state']);
 unset($fields['billing_country']);
 unset($fields['billing_company']);
 unset($fields['billing_address_1']);
 unset($fields['billing_address_2']);
 unset($fields['billing_postcode']);
 unset($fields['billing_city']);
 return $fields;
}
function custom_override_shipping_fields( $fields ) {
 unset($fields['shipping_state']);
 unset($fields['shipping_country']);
 unset($fields['shipping_company']);
 unset($fields['shipping_address_1']);
 unset($fields['shipping_address_2']);
 unset($fields['shipping_postcode']);
 unset($fields['shipping_city']);
 return $fields;
}
/* End - Remove Woocommerce User Fields */

استفاده از افزونه WooCommerce Checkout Manager

از روش فوق برای حذف کردن فیلدها استفاده می‌شود. اما روش دوم که در اینجا به شما قصد معرفی آن را داریم استفاده از افزونه WooCommerce Checkout Manager می‌باشد. کار با این افزونه بسیار راحت است و شما می‌توانید به‌راحتی و بدون یک خط کد نویسی تنظیمات فروشگاه خود را کنترل کنید.

woocommerce checkout manager

شما این امکان را دارید که این افزونه را از مخزن وردپرس دریافت کرده و در سایت وردپرسی خود نصب کنید. شما می‌توانید مراحل نصب افزونه وردپرس را در سایت میهن وردپرس مطالعه کرده و به‌سادگی در عرض چند دقیقه آن را نصب نمایید. پس از نصب این افزونه شما می‌توانید با مراجعه به تنظیمات ووکامرس فیلدهای اضافی را حذف کنید. همچنین شما این امکان را دارید که فیلدهای جدید که به آن‌ها نیاز دارید را بسازید.

این افزونه کاملاً رایگان در اختیار کاربران ووکامرس قرارگرفته است. توسط این افزونه شما قادر هستید فیلدهای صفحه تسویه‌‌حساب فروشگاه خود را تنها با چند کلیک ساده کنترل و مدیریت کنید. با این کار می‌توانید کاری کنید که کاربر یک تجربه کاربری عالی از خرید در سایت شما را داشته باشد و آن را به بقیه کاربران نیز معرفی کند.

شما پس‌ازاینکه افزونه را نصب کردید با ورود به قسمت Checkout می‌توانید تنظیمات مختلف این افزونه را مشاهده کنید. پس از آن باید وارد قسمت Shipping شوید. در این قسمت شما تنظیمات مختلف فیلدهای صفحه تسویه‌حساب را مشاهده می‌کنید و می‌توانید آن‌ها را ویرایش و حذف نمایید.

تنظیمات فیلدهای صفحه تسویه حساب ووکامرس
تنظیمات فیلدهای صفحه تسویه حساب ووکامرس

همچنین با انتخاب گزینه Add New Field شما می‌توانید یک فیلد جدید برای این صفحه بسازید.

اضافه کردن فیلد جدید در ووکامرس
اضافه کردن فیلد جدید در ووکامرس

افزونه WC Digital Checkout

تیم میهن وردپرس یک افزونه اختصاصی به نام افزونه WC Digital Checkout برای کاربران طراحی کرده است که توسط آن می‌توانید این فرایند را بسیار ساده و راحت کنید. شما با دریافت و نصب این افزونه می‌توانید از پشتیبانی این محصول بهره ببرید.

این افزونه قدرتمند کار با ووکامرس را برای شما بسیار ساده می‌کند و با سریع پیش رفتن فرایند خرید و درنتیجه رضایت خاطر کاربر مشتریان شما زیاد می‌شوند و کسب‌وکار شما نیز رونق پیدا می‌کند. برای دریافت این افزونه می‌توانید عبارت mihanwp digital checkout را در بخش نصب افزونه‌های وردپرس در پنل سایت خود جستجو کنید.

موفق باشید. 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

 1. U8617 ۱۷ مرداد ۱۴۰۰

  خیلی سپاسگزارم مشکل سایتم تو فیلد های اضافی با استفاده از افزونه ی شما حل شد !
  کیف کردم ! واقعا سپاسگزارم آقای راد عزیز ❤️🙏❤️

 2. U41522 ۲۷ تیر ۱۴۰۰

  درود
  این افزونه برای پنل کاربری » آدرس ها هم خوبه ؟

  my-account/edit-address/billing

 3. U40436 ۲۳ تیر ۱۴۰۰

  سلام من میخوام گزینه خرید را ادامه دهید رو حذف کنم تا دوباره مشتری برنگرده به صفحه خرید برا افزودن محصولات دیگه ..از چه کدی میتونم استفاده کنم؟

 4. U38087 ۱۲ تیر ۱۴۰۰

  سلام
  من میخوام در صفحه پرداخت تیک گزینه قبول کردن قوانین و کلا اون پیام حذف بشه
  باید چکارکنم؟

 5. U41001 ۷ تیر ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر
  من گزینه های اضافی را حذف کردم با کد.
  برای تغییر نام فیلد ها چه باید کرد البته بدون افزونه؟
  مثلاً میخوام آدرس خیابان را به آدرس کامل تغییر بدم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 6. U40019 ۵ خرداد ۱۴۰۰

  سلام و خسته نباشید
  از اونجایی که ووکامرس لینک دانلود رو با ایمیل وارد شده در صورتحساب میسازه (اگر ایمیل وارد نشه پیام لینک دانلود نادرست است نشون میده)، میشه کاری کرد که کاربر ردون وارد کردن ایمیل هم بتونه دانلود رو انجام بده؟؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۵ خرداد ۱۴۰۰
   • U40019 ۶ خرداد ۱۴۰۰

    من آموزش رو مطالعه کردم
    با توجه به پیام تیکت قبلیم، وقتی حذف میکنم ایمیل رو و کاربر براید خرید ایمیل رو وارد نکنه نمیتونه فایل ها رو دانلود کنه، و با ارور لینک دانلود اشتباه است مواجه میشه..
    آیا میشه فیلد ایمیل رو حذف کرد و این مشکل هم به وجود نیاد؟

    • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۶ خرداد ۱۴۰۰

     خیر مگر اینکه کدهای ووکامرس رو تغییر بدید. ممکنه امنیت لینک‌های دانلود رو پایین بیاره

 7. U38965 ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

  برای حذف فیلد ایمیل چه کاری باید انجام بدیم؟
  سایت آموزشی هست و میخواهیم ثبت نام دوره (صفحه پرداخت) فقط با موبایل و تایید آن انجام بشه! (با استفاده از افزونه دیجیتس)

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

   سلام
   با استفاده از افزونه WooCommerce Checkout Manager میتونید فیلد ایمیل رو غیراجباری کنید

   • U38965 ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

    هم فیلد رو حذف کردم
    هم غیر فعال کردم
    هم از الزامی خارج کردم
    (یعنی کلا فیلد ایمیل نیست)
    اما باز هم اررور “لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید” میاد

    • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

     ایمیل رو که نیاز هست کاربر حتما وارد کنه. شما فرمودید شماره موبایل

 8. U38087 ۱ فروردین ۱۴۰۰

  سلام با این افزونه میشه کاری کرد که فیلد شماره موبایل همون شماره ای باشه که مشتری باهاش ثبت نام کرده و نتونه اون رو تغییر بده؟ من از افزونه digits برای تایید ثبت نام (وردپرس-ووکامرس) استفاده میکنم که بدون مشکل در هنکام ثبت نام پیام ارسال میکند اما در صفحه مشخصات پرداخت که فیلدهایی مثل آدرس ، کدپستی و … وجود داره، شماره تلفن رو بدون تایید دریافت میکنه. آیا راهی هست که بشه در اون قسمت هم شماره موبایل رو تایید کنه و یا از همون شماره موبایل تایید شده در هنگام ثبت نام بصورت خودکار استفاده بشه و مشتری نتونه اون شماره رو تغییر بده؟ با تشکر

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۳ فروردین ۱۴۰۰

   سلام اینکه از همان شماره موبایل استفاده کنه خیر اما این افزونه امکانات دیجیتس شامل فعالسازی با پیامک و ورود با پیامک رو داره. همچنین تغییر شماره موبایل بعد از ثبت‌نام بسته خواهد شد.

 9. U25070 ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر، فیلدها رو می‌شه جا به جا کرد؟ الان تو سایت من اول فیلد کشور هست بعد فیلد اسم بعد شهر و …، و نظم و ترتیب نداره. با این افزونه‌ها می‌شه این جا به جایی رو انجام داد؟
  ممنون.

 10. U37133 ۹ اسفند ۱۳۹۹

  با سلام. من پس از نصب افزونه نتونستم حذف کنم فیلدها رو . باید چطور حذف بشه؟ من فقط disable کردم اما فیلدها همچنان هستند. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • U37133 ۹ اسفند ۱۳۹۹

   من از افزونه WooCommerce Checkout Manager استفاده کردم

   • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۹ اسفند ۱۳۹۹

    سلام باید گزینه remove یا hidden را فعال کنید.

    • U37133 ۹ اسفند ۱۳۹۹

     ممنونم. اما همونطور که در تصاویر همین نوشته شما قرار دادین، گزینه ای به نام remove یا hidden وجود نداره

     • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۹ اسفند ۱۳۹۹

      اگر از WooCommerce Checkout Manager استفاده می‌کنید با disable کردن باید حذف بشه مگر اینکه فیلدها به صورت دستی توسط کدهای سایت شما اضافه شدن یا صفحه کش شده باشه