ساخت ابزارک سفارشی در وردپرس
4 از 59 رای

ساخت ابزارک سفارشی در وردپرس

ساخت ابزارک سفارشی در وردپرس

ابزارک راهی آسان برای قرار دادن عناصر در سایت میباشد که قبلا آموزش کار با ابزارک ها و آموزش اضافه کردن ابزارک به قالب سایت را آموزش دادیم. قالب ها و افزونه های زیادی وجود دارند که با استفاده از ویدجت به کاربران اجازه ی ایجاد طرح های خود را میدهند. در این مقاله ما به شما نحوه ی ایجاد ابزارک سفارشی وردپرس را آموزش میدهیم.

ابزارک وردپرس چیست؟

در ابتدا ابزارک وردپرس برای فراهم کردن راه های ساده برای گرفتن طراحی و ساختار کنترل قالب های وردپرس برای کاربران ایجاد شد. بهترین قابلیت ویدجت ها کمک به قرار دادن تم در نوار کناری یا هر ناحیه ویدجت در وب سایت میباشد. همچنین به ارائه دهندگان قالب و افزونه اجازه ی انعطاف پذیری میدهد. آنها میتوانند به فراورده ی خود قابلیتی اضافه کنند که به کاربران اجازه ی تصمیم گیری در مورد زمان و مکان استفاده از قابلیت بدون استفاده از کد را میدهند.

به طور مشابه، به عنوان یک کاربر شما می توانید ویدجت خود را در یک پلاگین سایت خاص ایجاد کنید بطوری که میتوانید آنها را در هر قالبی که استفاده میکنید قرار دهید.

ویدجت سفارشی

ساخت ابزارک در وردپرس

قبل از شروع بهتر است یک افزونه مخصوص سایت ایجاد کنید که در آن کد ویدجت را قرار دهید,همچنین میتوانید کد را در قالب فایل functions.php کپی کنید اما افزونه مخصوص سایت بهتر است.

در این آموزش یک ویدجت ساده ایجاد کردیم که به بازدید کنندگان خوش آمد بگوید. کد زیر را در فایل توابع قالب سایت خود کپی کنید تا در عمل ببینید.

اکنون به بخش نمایش>ابزارک ها رفته و ابزارک ساخته شده (که در اینجا اسمش میهن وردپرس بود) را در نوار کناری قرار دهید تا عملکرد ویدجت سفارشی را ببینید.

ابتدا ویدجت سفارشی ایجاد میکنیم سپس تعریفی از نحوه ی عملکرد ویدجت و چگونگی نمایش ویدجت میکنیم. در پایان ویدجت را بارگذاری میکنیم.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.