ساخت چایلدتم در وردپرس با افزونه Child Themify

0 / 5. تعداد رای: 0

ساخت چایلدتم در وردپرس با افزونه Child Themify

نحوه ساخت چایلدتم در وردپرس

در آموزشهای قبل همکارانم چایلدتم را تعریف و نحوه ایجاد آن را توضیح داده‌اند. هنگامی که فایل های قالب خود را ویرایش و آن را سفارش سازی می‌کنید، متاسفانه پس از آپدیت قالب تمامی تغییرات به حالت پیش فرض باز میگردند. در اینجا مبحث پوسته فرزند یا چایلد تم به کار می آید. روش کار به این شکل است که میتوان فایل ها را در پوسته فرزند که از قالب مادر ایجاد کردید را ویرایش و تغییر دهید. و همچنین قالب مادر خود را هر از چند گاهی آپدیت کنید و دیگر نگران حذف شدن تغییرات فایل های قالب سایت وردپرسی خود نباشید.

ساخت چایلدتم در وردپرس با افزونه Child Themify

همانند همیشه افزونه را نصب و فعال کنید. آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید. پس از فعال سازی افزونه، گزینه جدیدی به نام create child theme در منو نمایش> پیشخوان وردپرس ایجاد می‌شود.

تنها با چند کلیک می‌توانید پوسته فرزند را در سایت وردپرس یخود ایجاد کنید و دیگر نگران حذف تغییراتی که در قالب اصلی یا مادر لحاظ کردید نباشید. پس از وارد شدن به صفحه تظیمات افزونه، ابتدا قالب مادر دلخواه خود را انتخاب کرده سپس نامی برای پوسته فرزند نوشته و روی لینک Show advanced fields کلیک کنید.

سپس در کادر های باز شده، نام نویسنده را مشخص کنید و فایل های مورد نظرتان راکه قصد دارید در پوسته فرزند کپی شود را انتخاب و روی دکمه create child theme کلیک کنید.

پیکربندی تنظیمات افزونه

در کل این افزونه بعد از ایجاد پوسته فرزند به طور پیش فرض فایل های  style.css و functions.php ایجاد خواهند شد. حال وارد بخش نمایش> پوسته شوید و پوسته فرزندی که ایجاد کردید را مشاهده خواهید کرد. پوسته را فعال و تغییرات دلخواه خود را لحاظ، و فایل css را ویرایش کنید.

فعال کردن پوسته فرزند

هر تعداد که دوست داشتید میتوان پوسته فرزند قالب مادر دلخواه خود را ایجاد کرد.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. کاربر مهمان ۶ آبان ۱۳۹۷

  سلام مهندس. بعد ساخت چایلد تم و فعال کردن آن اکنون قصد دارم آپدیت اخیر تم انفولد را انجام دهم. سوالم این است که این آپدیت را داخل پوشه چایلد تم در هاست قرار دهیم یا داخل همان پوشه انفولد اصلی؟

 2. U11236 ۱۳ تیر ۱۳۹۷

  سلام تم اصلی فعال بود ولی وقتی چایلد تم رو فعال کردم ، روی تم اصلی نوشت:فعال کردن!
  این درسته؟

 3. U11236 ۱۲ تیر ۱۳۹۷

  سلام طبق آموزش عمل کردم و چایلد تم رو ساختم و همه گزینه های چایلد تم رو فعال کردم.
  یه سوال داشتم اینکه الان باید در بخش:
  نمایش > پوسته ها ؛ چایلد تم باید فعال باشد یا قالب اصلی سایت؟

 4. U11661 ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

  با سلام. من یک چایلد تم با این افزونه ساختم و تمام گزینه ها را در زمان ساخت چایلد تم انتخاب کردم. اما خود چایلد تم را فعال نکردم و هنوز پوسته انفولد مادر بر روی سایت فعال است. یک فایل function-enfold.php در پوشه انفولد علاوه بر function.php ظاهر شده است که هر تغییری بر روی آن ایحاد می کنم سایت خطای http500 می دهد. یا حتی پس از پاک کردن پوسته فرزند در بخش پوسته ها این فایل موجود بود و پاکش کردم باز هم با همان خطا مواجه می شوم. مشکل را چگونه باید حل کرد؟ با تشکر

 5. U11661 ۱۶ خرداد ۱۳۹۷

  نحوه کار به چه صورت است؟ بعد از ساخت چایلد تم و فعال کردن آن همیشه باید چایلد تم فعال باشد؟ به طور مثال من برای قالب انفولد خود اکنون با مراحل بالا یک چایلد تم ساخته ام. بعد از آپدیت قالب اصلی فایل function.php به حالت اولیه برگشت و تغییرات قبلی من پاک شده.الان باید همیشه چایلد تم فعال باشد؟ یعنی نحوه بروزرسانی و اعمال تغیرات قبلی به چه صورت است؟

 6. U11661 ۱۶ خرداد ۱۳۹۷

  با سلام. یعنی هر تغییری که در قالب سایت ایجاد کرده ایم اعم از CSS و php و html را ذخیره می کند؟ از ثبت تغیررات function.php و style.css نیز مطمئن باشیم؟