سایت برتر

محاسبه میزان اسکرول کاربران در وردپرس

محاسبه میزان اسکرول کاربران در وردپرس

محاسبه میزان اسکرول کاربران در وردپرس

تاکنون به این فکر کرده اید که کاربران چگونه با مقالات طولانی یا صفحات فرود طولانی شما رفتار می کنند؟ برایتان جالب نیست که بدانید چه تعداد کاربر، هنگام مشاهده یک صفحه از وب سایت شما در حال اسکرول هستند؟ اگر در حال استفاده از گوگل آنالیز هستید به راحتی می توانید عمق فعالیت کاربر را پیگیری کنید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چطور کاربران را با استفاده از WP Scroll Depth ردیابی کنید. یادگیری این موضوع به شما برای بهبود بخشیدن به وب سایت کمک خواهد کرد.

نکته: قبل از شروع باید افزونه Google Analytics را در سایت وردپرس خود نصب کرده باشید.

برای انجام اینکار ابتدا باید افزونه WP Scroll Depth را نصب و راه اندازی کنید. پس از فعالسازی به مسیر تنظیمات » Scroll Depth برای پیکربندی افزونه بروید.

تنظیمات

گزینه های track scroll depth برای همه صفحات سایت وردپرس پیش فرض هستند. برای اعمال تنظیمات دکمه ذخیره تغییرات را کلیک کنید. این افزونه از jQuery برای پیگیری پیمایش سایت وردپرس استفاده می کند. این مانیتور چهار نقطه اسکرول 25%, 50%, 75%, و 100% از ارتفاع صفحه دارد. هنگامی که کاربر به نقطه اسکرول برسد، این افزونه یک رویداد به گوگل آنالیز با استفاده از jQuery می فرستد.

مشاهده رویداد Scroll Depth در گوگل آنالیز

می توانید رویداد داده Scroll Depth را در زیر  Real-Time » Events داشبورد گوگل آنالیز خود مشاهده کنید.برای جزئیات بیشتر  Scroll Depth روی گزینه های Behavior » Events » Overview در زیر داشبورد گوگل آنالیز کلیک کنید.

داده

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

یک پیشنهاد خوب
اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را اصولی مدیریت کنید، دوره جامع سایت برتر را از دست ندهید. اطلاعات بیشتر... ممنون. این پیام را ببند

اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را اصولی مدیریت کنید، دوره جامع سایت برتر را از دست ندهید.

اطلاعات بیشتر...

تخفیف ۶۰ درصدی برای شرکت در دوره جامع سایت برتر ۲۰۲۱

فقط 0 روز و 0 ساعت و 0 دقیقه و 0 ثانیه