web-design

افزونه صفحه بندی وردپرس با WP PageNavi

افزونه صفحه بندی وردپرس

افزونه صفحه بندی وردپرس با WP PageNavi

می خواهیم با استفاده از افزونه صفحه بندی وردپرس ٬ شماره صفحات را به لیست مطالب وردپرس اضافه کنیم.

ابتدا نیاز دارید افزونه ی WP-PageNavi را نصب و فعال کنید. آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید. پس از فعال سازی برای پیکربندی تنظیمات افزونه به بخش تنظیمات>PageNavi بروید.

تنظیمات صفحه

در صفحه تنظیمات افزونه میتوانید تنظیمات متن پیش فرض و صفحه بندی عددی را با چیزی که میخواهید جایگزین کنید. با این حال تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایتها کار میکند. در گام بعدی نیاز دارید کد افزونه را به قالب وردپرس اضافه کنید. به فولدر قالب رفته و خطی برای قدیمی ترین و جدیدترین صفحه بندی در فایل صفحه آرشیو پیدا کنید. برچسب زیر را برای قرار دادن لینک پست قبلی و لینک پست بعدی اضافه کنید:

پس از افزودن قطعه کد بالا صفحه مانند زیر نمایش داده میشود.

صفحه بندی پیش فرض

اگر میخواهید رنگ و سبک این صفحه را تغییر دهید به بخش تنظیمات>PageNavi بروید. گزینه Use pagenavi-css.css را لغو انتخاب کرده و ذخیره کنید. اکنون به افزونه ها>ویرایشگر بروید و از بخش انتخاب افزونه منوی پایین را ویرایش کنید. WP-PageNavi را انتخاب کرده و روی Select کلیک کنید. ویرایشگر فایل افزونه را در نوار کناری سمت راست بارگذاری میکند. برای باز شدن آن در ویرایشگر روی pagenavi-css.css کلیک کنید و محتوای فایل را کپی کنید.

صفحه css

سپس به بخش نمایش>ویرایشگر رفته و محتوای pagenavi-css.css را در قالب فایل style.css کپی کنید. اکنون میتوانید رنگ الگو را تغییر دهید و سبک دهید. دلیل کپی کردن محتوای افزونه css به سبک قالب جلوگیری از از دست دادن تغییرات سبک که باید افزونه را آپدیت کنید میباشد. در اینجا نسخه ای اصلاح شده از صفحه بندی عددی است در صورت تمایل از آن استفاده کرده و در قالب آنرا تغییر دهید.

نمایش مانند زیر:

cssسفارشی

مانند همیشه باید با css آزمایش کنید. هدف مطابقت صفحه بندی عددی با رنگ وب سایت است بصورتیکه بخوبی به نظر برسد.

در اینستاگرام ما: تخفیف بگیرید ٬ انرژی بگیرید و یک کسب و کار اینترنتی عالی راه اندازی کنید.فالو می کنم

پکیج های آموزشی

پیشنهاد می کنیم
نظرات کاربران
  • درخواست شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود. از ارسال پرسش تکراری خودداری نمایید.

avatar
wpDiscuz