سایت برتر

اضافه کردن سی اس اس سفارشی به ابزارک وردپرس

اضافه کردن سی اس اس سفارشی به ابزارک وردپرس

اضافه کردن سی اس اس سفارشی به ابزارک وردپرس

معمولا ستون های کناری ابزارک در وردپرس شبیه هم هستند. خوب است که اکثر ابزارک ها اهمیتی مشابه به هم دارند ولی واقعیت این است که برخی از ابزارک ها برای رشد سایت شما از دیگر ابزارک ها مهم ترند. بعنوان مثال یک ابزارک اشتراک لیست ایمیل قطعا از یک ابزارک آرشیو مهم تر است. چه خوب می شود اگر ابزارک های مهم با استایل های مختلف از یکدیگر جدا باشند. در این مقاله نحوه اضافه کردن استایل سفارشی به ابزارک وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد.

استفاده از افزونه برای اضافه کردن استایل سفارشی به ابزارک

برای انجام اینکار ابتدا باید افزونه Widget CSS Classes نصب و راه اندازی کنید. بعد از فعالسازی به مسیر نمایش> ابزارک ها رفته و روی یک ابزارک برای گسترش نوار کناری کلیک کنید.

ابزارک سی اس اس کلاس

در این قسمت متوجه یک فیلد  CSS Class جدید در زیر ابزارک خواهید شد؛ بنابراین می توانید به راحتی برای هر ابزارک یک CSS class تعریف کنید. بعنوان مثال: افزودن  subscribe class به ابزارک فرم اشتراک ما. اکنون می توانید به صفحه ویرایش سی اس اس قالب رفته و استایل را مطابق با نظر خود اضافه کنید. مانند نمونه زیر:

.subscribe { 
background-color: #858585;
color:#FFF;
}

قبل و بعد

شما می توانید هر CSS سفارشی، مانند اضافه کردن پس زمینه، تغییر مرزها، رنگ های مختلف و … را اضافه کنید.

اضافه کردن استایل سفارشی به ابزارک وردپرس به روش دستی

اگر نمی خواهید با استفاده از افزونه ابزارک را اضافه کنید، می توانید به روش دستی اینکار را انجام دهید. بطور پیش فرض وردپرس یک CSS Class سفارشی به المنت های مختلف از جمله ابزارک اضافه می کند. هر عنصر در نوار کناری خود دارای یک شماره کلاس ابزارک مثل ابزارک1، ابزارک2 و… می باشد. با استفاده از ابزار بازرسی گوگل کروم می توانید CSS Class را برای ابزارک سفارشی خود پیدا کنید.

ابزارک کلاس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ابزارکی را که می خوهستیم سفارشی کنیم، ابزارک widget-2 class به وسیله وردپرس به آن اضافه شد. اکنون به استایل خود رفته و استایل سفارشی دلخواه خود را اضافه کنید.

.widget-2 { 
background-color: #858585;
color:#FFF;
}
.widget-2 .widget-title { 
font-weight:bold;
}

موفق باشید/

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم