ایجاد فاصله بین متن محتوا در وردپرس با افزونه Spacer

5 / 5. تعداد رای: 2

ایجاد فاصله بین متن محتوا در وردپرس با افزونه Spacer

همان‌طور که میدانید، یکی از اصول بسیار مهمی که وب‌سایت‌هایی با محتوای بسیار زیاد باید آن را رعایت کنند، خوانا و مرتب بودن نوشته‌ها و برگه‌ها است. یکی از مهم‌ترین موارد در خوانایی متن و بهبود HEO یا Human Eye Optimization استفاده از فاصله بین متن محتوا در وردپرس هست.

ایجاد فاصله بین متن محتوا در وردپرس

اگر شما هم سایتی را مدیریت می‌کنید که فاصله بین پست‌ها به‌درستی در آن رعایت نشده است، باید به دنبال یک راه چاره برای این موضوع باشید. چراکه این فاصله ممکن است در وهله اول کم‌اهمیت به نظر برسد، اما شما باید قابلیت درک صفحات و پست‌های سایت را بالا ببرید تا کاربر بتواند راحت‌تر با آن ارتباط برقرار کند.

بنابراین اگر به دلیل بهبود تجربه کاربری و خواناتر شدن سایتتان، می‌خواهید بین مطالب، پست‌ها و برگه‌ها، یک فاصله مشخصی را ایجاد کنید، می‌توانید از یک افزونه وردپرسی استفاده کنید، در ادامه این پلاگین را برای شما معرفی خواهیم کرد و روند کار آن را برای شما بررسی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

معرفی افزونه Spacer

Spacer یکی از کاربردی‌ترین افزونه‌های وردپرس، برای ایجاد فاصله بین پست‌ها است و به رابط کاربری بسیار ساده و راحتی هم دارد، به این صورت که شما با چند کلیک مشخص می‌کنید که فاصله بین نوشته‌ها چقدر باشد؛ همین موضوع باعث محبوبیت آن شده است. این پلاگین تاکنون بیشتر از 60 هزار نصب فعال داشته است.

ایجاد فاصله بین متن محتوا در وردپرس
ایجاد فاصله بین متن محتوا در وردپرس

افزونه Spacer به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گرید و شما خیلی راحت می‌توانید آن را از مخزن وردپرس و یا انتهای همین صفحه، آن را دانلود و در کمتر از چند دقیقه، به کمک آموزش نصب افزونه در وردپرس، آن را روی سایت خود فعال کنید.

این افزونه به زبان فارسی ترجمه نشده است و شما باید از نسخه انگلیسی آن استفاده کنید، البته ما در بخش کار با افزونه، به‌صورت کامل برای شما گزینه‌های مهم افزونه را توضیح خواهیم داد.

آموزش کار با پلاگین Spacer

بعدازاینکه افزونه را نصب و آن را روی سایت فعال کردید، به پیشخوان وردپرس خود بروید، می‌بینید که یک گزینه به اسم “Spacer” به منو تنظیمات اضافه شده است، که شما برای سفارشی‌سازی تنظیمات باید روی آن کلیک کنید تا یک صفحه مانند زیر برایتان نمایش داده شود:

تنظیمات افزونه Spacer
تنظیمات افزونه Spacer

در این صفحه شما چندین تب مشاهده می‌کنید، که ما تنها با تب Default و Add Spacers کار داریم. در تب اول شما می‌توانید یک فاصله جدید را ایجاد کنید، به‌صورت پیش‌فرض این افزونه فاصله را روی 20px قرار دارد که شما می‌توانید اندازه فاصله و واحد آن را به‌دلخواه خود تغییر دهید.

تب Default

این تب مربوط به تنظیمات پیش‌فرض افزونه است که اصلی‌ترین گزینه‌های آن موارد زیر است:

Default Spacer Height: اندازه فاصله پیش‌فرض را از این بخش تغییر دهید و عدد دلخواهی را در باکس روبه‌روی آن قرار دهید.

Spacer Height Unit: در منو کشویی این گزینه یک سری واحد اندازه‌گیری قرار دارد که باید یکی از آنها را به‌عنوان واحد فاصله در سایت خود انتخاب کنید.

تب Default
تب Default

در آخر وقتی گزینه‌های موردنظر خود را انتخاب کردید، به انتهای صفحه اسکرول کنید و روی گزینه “Save Changes” کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

تب Add Spacers

با کمک این تب می‌توانید یک فاصله جدید را به‌دلخواه خود و در کمتر از چند دقیقه، ایجاد کنید. برای این کار باید روی گزینه “Add Spacer” کلیک کنید تا یک برگه برای شما باز شود؛ در این صفحه می‌توانید اندازه و واحد اندازه را سفارشی کنید. در انتها تغییرات را ذخیره کنید، تا روی سایت اعمال شود.

تب Add Spacers
تب Add Spacers

البته این امکان را هم دارید که فاصله جدید را که اضافه کردید، حذف کنید و آن را روی همان فاصله پیش‌فرض قرار دهید.

قرار دادن فاصله بین نوشته با استفاده از افزونه

خب حالا شما باید به پیشخوان وردپرس خود بروید و یک نوشته‌ی جدید ایجاد کنید و شروع به نوشتن کنید و یا اینکه یکی از پست‌های قبلی را ویرایش کنید، می‌بینید که دکمه Add A Spacer به بخش ویرایشگر دیداری وردپرس اضافه شده است. البته در اینجا بهتر است ویرایش را به کلاسیک تغییر دهید.

قرار دادن فاصله بین نوشته با استفاده از افزونه
قرار دادن فاصله بین نوشته با استفاده از افزونه

حالا شما اگر روی این دکمه جدید که به ویرایشگر اضافه شده است، کلیک کنید، یک منو کشویی باز خواهد شد که باید مشخص کنید می‌خواهید از فاصله پیش‌فرض استفاده کنید یا خبر، اگر روی “پیش‌فرض” کلیک کنید، یک قطعه کد در ویرایشگر برای شما نمایش داده خواهد شد که شما باید آن را دقیقاً همان بخشی وارد کنید که می‌خواهید فاصله در آن بخش ایجاد شود. مانند تصویر زیر:

همچنین شما این امکان را دارید که اندازه دلخواه خود را به‌راحتی از حالت پیش‌فرض تغییر دهید. در تصویر زیر یک نمونه از ایجاد فاصله بین متن را مشاهده می‌کنید:

پیش‌نمایش ایجاد فاصله بین پست
پیش‌نمایش ایجاد فاصله بین پست

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۱۶ دی ۱۳۹۷