ثبت‌نام ورود

حذف v از آدرس محصولات ووکامرس

حذف رشته‌‌‌‌‌های اضافی از ووکامرس
حذف رشته‌‌‌‌‌های اضافی از ووکامرس

آیا شما هم تابه‌حال با رشته عجیب‌وغریب v برخورد کردید؟ نگران نباشید در آموزش امروز روش حذف v از آدرس محصولات ووکامرس را برای شما کاربران عزیز ارائه می‌دهیم.

درواقع این رشته به‌صورت کاملاً تصادفی، اعداد یا حروف اضافه‌شده به‌عنوان پارامتر به Permalinks یا پیوند یکتا ساخته شده است. اما بسیاری از مدیران سایت تمایل ندارند که از این رشته‌ها در سایت اون‌ها نمایش داده شود.

این پیوندهای عجیب در برخی موارد برای شما مزاحمت ایجاد کرده و شما ناچار می‌شوید که اون‌ها رو حذف کنید. انجام این کار بسیار ساده است و شما میتونید در عرض چند دقیقه اون‌ها رو حذف کنید. بنابراین اگر شما هم قصد دارید که این رشته‌‌‌‌‌ها رو حذف کنید با ما تا پایان این آموزش همراه باشید.

چرا v به آدرس محصولات ووکامرس اضافه می‌شود

تقریباً تمامی شما با افزونه فروشگاه‌ساز ووکامرس آشنا هستید. این افزونه بر روی وردپرس اجرا می‌شود و قابلیت‌های فراوانی ازجمله فروش محصولات، مدیریت اون‌‌‌‌‌ها و… رو به کاربران ارائه می‌کند. اما گاهی اوقات مشکلاتی برای رو برای شما به‌وجود میاره که ما در میهن وردپرس همواره تلاش می‌کنیم اون‌ها رو برای شما توضیح دهیم.

این رشته در سایت‌های فروشگاهی ووکامرس در وردپرس مشاهده می‌شود. در نظر داشته باشید که این مورد یک باگ یا خطا در نظر گرفته نمی‌شود بلکه درواقع، ویژگی خود افزونه است. بنابراین ما به‌عنوان یک ارور اون رو در نظر نمی‌گیریم.

هدف از این رشته کمک به محاسبه مالیات و حمل‌ونقل ووکامرس بر اساس مکان جغرافیایی کاربر است. این رشته کمک می‌کند که ویژگی‌ها با افزونه‌های کش وردپرس مانند WP Super Cache یا W3 Total Cache سازگار باشد.

بااین‌حال، اگر شما نیازی به محاسبه حمل‌ونقل و مالیات براساس مکان‌های مختلف ندارید، احتمالاً به‌طور تصادفی این قابلیت یا ویژگی را فعال کرده‌اید. پس با توجه به این شرایط امکان این رو دارید که اون‌ها رو از آدرس سایت خودتون حذف کنید.

حذف v از آدرس محصولات ووکامرس

حذف این رشته‌ها بسیار ساده است و شما از طریق پیشخوان وردپرس قابل به حذف اون‌ها از سایت خودتون هستید. برای انجام این کار قدم‌به‌قدم این مراحل رو طی کنید تا رشته‌ها از آدرس سایت شما حذف شوند.

تنظیمات مکان یابی در ووکامرس
تنظیمات مکان یابی در ووکامرس

در مرحله اول وارد پیشخوان > ووکامرس > تنظیمات شوید. سپس در تب همگانی > مکان پیش‌فرض مشتری، هیچ مکان پیش فرضی وجود ندارد یا آدرس اصلی فروشگاه خودتون رو انتخاب کنید و در آخر ذخیره کنید.

انتخاب مکان پیشفرض مشتری ووکامرس
انتخاب مکان پیشفرض مشتری ووکامرس

همچنین این نکته رو در نظر داشته باشید که اگر شما از افزونه کش در وب‌سایت خودتون استفاده می‌کنید، حتماً کش وردپرس خودتون رو پاک کنید. چراکه باهم سازگاری ندارند. سپس شما می‌‌‌‌‌تونید وب‌سایت خودتون رو مشاهده کنید و رشته موقعیت مکانی در URL های وردپرس شما نمایش داده نمی‌شود. به همین راحتی!

نکته دیگری که باید به اون توجه داشته باشید این است که شما نباید این تنظیمات رو روی حالت مکان‌یابی قرار بدهید. چراکه این حالت با حالت عادی افزونه‌های کش سازگار نیست. همچنین شما نمیتونید در فروشگاه ووکامرس خودتون از افزونه‌های کش استفاده نکنید؛ زیرا سرعت وب‌سایتتان کم می‌شود.

درنتیجه اگر شما تمایل دارید که از حالت مکان‌یابی در سایت خودتون استفاده کنید پس نمیتونید که این رشته‌ها رو از آدرس سایت خودتون حذف کنید. درواقع باید اون‌ها رو تحمل کنید.

مکان یابی در ووکامرس بدون استفاده از v در URL

شما می‌توانید گزینه همگانی > مکان پیش‌فرض مشتری > مکان‌یابی را انتخاب کنید. این گزینه با افزونه‌های کش ایستا سازگار نیست و اطلاعات حمل‌ونقل و مالیات را به کاربران نمایش می‌دهد؛ به این خاطر که قبلاً صفحه اون‌‌‌‌‌ها کش شده است. اجرای ووکامرس بدون کش توصیه نمی‌شود زیرا سرعت و عملکرد سایت کاهش می‌یابد.

همچنین اگر از Geolocate یا مکان‌یابی برای محاسبه حمل‌ونقل و مالیات استفاده می‌کنید، در حال حاضر شما باید رشته زشت v را در آدرس‌های وردپرس خود تحمل کنید.

امیدواریم که این آموزش به شما در حذف این رشته‌‌‌‌‌ها کمک کرده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نظر شما در این‌باره چیست؟