باید ها و نباید هایی در طراحی پترن های گرافیکی

1 / 5. تعداد رای: 1

اکثر مواقع در سایت هایی که طراحی می کنیم بخشی برای کنترل پس زمینه سایت در بخش تنظیمات قالب تعبیه می کنیم تا مشتری ( مدیر سایت ) بتواند پس زمینه سایت را تغییر دهد و بیشتر به مشتریان پیشنهاد می کنیم برای بهبود سرعت لود سایت از پترن ها استفاده کنند. اگر نمی دانید پترن چیست صفحه پترن را در ویکی پیدا بخونید. امروز به باید ها نباید هایی در طراحی پترن های گرافیکی خدمت شما دوستان توضیح خواهم داد. پس با این مقاله همراه باشید ?

طراحی پترن

در انتخاب اندازه پترن ها دقت کنید!

وقتی شما از یک پترن استفاده می کنید این پترن برای همه دستگاه ها استفاده خواهد شد. پس سعی کنید از اندازه ای برای ساخت پترن خود استفاده کنید که این اندازه نمایش سایت شما را در دستگاه های مختلف ضایع نکند. فکرش را کنید که سایت شما از یک پس زمینه استفاده کرده که با پترن رنگی زیبایی ساخته شده و پترن شما اندازه ۸۰۰ در ۵۰۰ پیکسل دارد. حالا پترن شما از گوشه سمت راست بالای سایت شروع می شود و گوشه بالای سمت راست پترن شما قرمز رنگ است.شخصی سایت شما را با موبایلی با سایز صفحه نمایش ۴۸۰ پیکسل باز می کند. به نظرتون پس زمینه سایت شما چه رنگی خواهد بود؟ ? یک سایت با پس زمینه قرمز. چون فقط بخشی از پترن که قرمز است در سایت شما دارد نمایش داده می‌شود.

ارائه رابط کاربری متناسب با رفتار کاربر

رفتار کاربر یکی از مهم ترین عوامل موجود در دیجیتال مارکتینگ است. شما باید طراحی داشته باشید که کاربر را از نظر رفتاری به سمتی بکشاند که از سایت شما خوشش بیاید. حالا اینکه کاربر از سایت شما خوشش آمد میتونید هزار نوع چیز از کاربر بخواهید. چه بازدید زیاد از سایت شما ، چه خرید بیشتر از سایت شما و هر کار دیگری که بخواهید می توانید از کاربر بخواهید تا برایتان انجام دهد. چون وقتی سایت شما کاربر پسند شود آن وقت است که در آمد سایت شما هم تضمینی شده. شما در طراحی پترن ها و الگو های سایتتان باید به این نکته توجه داشته باشید که رفتار کاربر یکی از عوامل کلیدی موفقیت شماست. پس پترنی طراحی کنید که کاربر با دیدن آن از سایت شما دلزده نشود. در واقع در طراحی محصولات دیجیتالی باید به این نکته توجه داشته باشید طراحی نباید تنها از نظر شما با کیفیت باشد، بلکه باید از نظر همه با کیفیت باشد.

ساخت یک تصویر واضح و یکپارچه

اصلا پترن ها برای این منظور ساخته شده اند! شما باید پترن خود را به شکلی واضح و یکپارچه طوری طراحی کنید که هنگام قرار گرفتن شکلی واحد و متحد را بسازند. کاربر نباید موقع دیدن پترن های شما متوجه شود که این پس زمینه با کنار هم قرار گرفتن چند تصویر ساخته شده. کاربر نباید متوجه این موضوع شود. پترن شما باید دقیقا شکل یک دیوار باشد که با کنار هم قرار گرفتن آجر ها به شکل منظم ساخته شده. یک عکس هم برای شما قرار میدم تا درست متوجه این موضوع شوید ?

wall

 

پس پترن هایی طراحی کنید که با کنار هم قرار گرفتن یک تصویر روشن و واضح برای شما پدید آورند.

ایجاد تصاویر حرفه ای با پترن ها

البته سعی کنید پترن های طراحی شده به سادگی دیوار یا یک برگ کاغذ هم نباشندو سعی کنید پترن هایی طراحی کنید که خود هم با دیدن آنها حیرت زده شوید. تصویر زیر یک نمونه پترن شیک و حرفه را به شما نمایش می دهد.

pro-pattern

در واقع با اینکه پترن بالا یک تصویر واحد را به شما نشان می دهد اما می توانید در ذهن خود آن را به چند تصویر کوچکتر تقسیم کنید که با قرار گرفتن این تصاویر در کنار یکدیگر مجدد تصویر واحد فوق را خواهید دید.

در طراحی پترن های گرافیکی موارد زیادی دخیل هستند که موارد ذکر شده جزو چند نکته کلیدی طراحی پترن ها بود که خدمتتون عرض کردم. در آینده مقالات بیشتری در مورد طراحی پترن های گرافیکی خدمت شما ارائه خواهم کرد.

موفق و سربلند باشید ?

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟