سایت برتر

نمایش مسافرت ها با گوگل مپ در وردپرس

نمایش مسافرت ها با گوگل مپ در وردپرس

نمایش مسافرت ها با گوگل مپ در وردپرس

زیاد سفر می کنید؟ وردپرس اغلب توسط وبلاگ نویسان گردشگر برای نشان دادن عکس ها به اشتراک گذاشتن سفرهای خود مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید یک نقشه سفر تعاملی که بتواند همه مکان هایی که را می روید بصورت لینک بر روی نوشته های شما نشان دهد داشته باشید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چطور این نقشه را به وردپرس خود اضافه کنید.

پیش نمایش نقشه

اولین قدم برای این کار نصب و راه اندازی افزونه Nomad World Map می باشد. پس از فعالسازی، این افزونه یک آیتم منو جدید ‘Nomad Map’ به مدیریت وردپرس شما می افزاید. هنگامی که بر روی آن کلیک کنید، ویرایشگر مسیر یک مکان برای مسیر در نظر گرفته شما اضافه می کند.

افزودن مکان

بعد از آن باید مکان فعلی که در آن قرار دارید و یا قصد رفتن به آنجا را دارید اضافه کنید. می توانید محتوایی را برای نمایش به همراه مکان انتخاب کنید. می توانید تنظیم کنید که فقط یک پست، محتوای سفارشی و یا تاریخ های سفر را نشان دهد. اگر یک پست خاص را اضافه کرده اید و پست شما به یک تصویر لینک شده باشد پس از آن افزونه آن را بعنوان تصویر کوچک استفاده می نماید. می توانید این عمل را توسط افزودن یک تصویر بندانگشتی سفارشی نادیده بگیرید. همچنین می توانید موقعیت ٬ محل و تاریخ سفرهای خود را تنظیم کنید. هنگامی که جزئیات محل را بررسی کردید دکمه ذخیره را برای افزودن نقشه کلیک کنید. وقتی چند مکان دیگر به نقشه اضافه کردید متوجه خواهید شد افزونه یک خط بر روی نقشه از محل اول به محل بعدی که وارد کرده اید نشان می دهد.

ایجاد راه

شما می توانید صفحه مسیر را توسط تنظیم مجدد مکان زیر نقشه تنظیم کنید. به سادگی یک محل را با کشیدن و رها کردن بر روی نقشه تنظیم مجدد کنید.

ایجاد نقشه سفرهای متعدد

بسیاری از مسافران از مکان های متعدد بازدید می کنند. این افزونه به شما اجازه می دهد نقشه های متعددی را ایجاد کرده تا بتوانید سفرهای خود را در صفحات مختلف وبسایت، نشان دهید. برای افزودن یک نقشه جدید، به مسیر :Nomad Map » Manage Maps بروید.

افزودن یک نقشه جدید

بر روی دکمه Add new map بر روی صفحه نمایش کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه یک پنجره باز خواهد شد که باید نام نقشه را در آنجا وارد کنید. سپس مکان های جدید خود را طبق مسیر  Nomad Map » Route Editor به نقشه اضافه کنید. همچنین می توانید نقشه را از نقشه فعلی منوی ایجاد شده انتخاب کنید.

نقشه

نمایش نقشه سفر در سایت

حال که نقشه ایجاد شد، باید آن را بر روی سایت نمایش دهید. برای پیش نمایش پیش فرض باید این کد کوتاه را به یک پست یا صفحه اضافه کنید.

[nwm_map]

اگر می خواهید یک نقشه خاصی را نمایش دهید، باید یک آیدی مپ به کد کوتاه اضافه کنید. آیدی مپ را از صفحه  Nomad Map » Manage Maps دریافت کنید. می توانید آیدی ذکر شده را قبل از هر نام نقشه پیدا کنید. توجه داشته باشید که آیدی نقشه ای که می خواهید در کد کوتاه وارد و  از آن استفاده کنید باید مانند نمونه زیر باشد:

[nwm_map id="4"]

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم