نمایش محتوای یک صفحه در صفحه ای دیگر
3.1 از 89 رای

نمایش محتوای یک صفحه در صفحه ای دیگرآیا امکان دارد نوشته یک صفحه از وردپرس را به صفحه ای دیگر منتقل کرد؟ در این مقاله قصد داریم این موضوع را به شما آموزش دهیم.

نمایش محتوای یک صفحه در صفحه ای دیگر

برای انجام اینکار ابتدا باید افزونه Insert Pages را نصب و راه اندازی کنید. بعد از فعالسازی به مسیر نوشته ها > افزودن نوشته برای مشاهده عملکرد افزونه بروید. اگر از visual editor استفاده کنید، در قسمت منوی آن متوجه دکمه ‘Insert Page’ خواهید شد.

دکمه insertpage

با کلیک بر روی این دکمه یک پنجره باز خواهد شد که در آن می توانید صفحه، پست و نوع پست سفارشی را که می خواهید اضافه کنید، انتخاب کنید.

insertpage-popup

با کلیک بر روی این گزینه می توانید نحوه وارد کردن پست/صفحه را انتخاب کنید. بطور پیش فرض شما می توانید عنوان، محتوا، لینک و یا یک قالب سفارشی اضافه کنید. درباره افزودن قالب های سفارشی بعدا توضیح خواهیم داد. بعد از انتخاب صفحه/پست روی دکمه Insert Page کلیک کنید.

این افزونه یک کد کوتاه مورد نیاز برای نمایش موارد انتخابی شما اضافه می کند. اگر از برنامه text editor برای نوشتن پست های خود استفاده می کنید، می توانید بطور دستی کد را وارد کنید. پارامترهای کد کاملا ساده است.

[insert page=’page-slug|ID’ display=’title|link|content|all|custom-template.php’]

پارامتر های صفحه برای کدهای کوتاه page-slug یا ID می پذیرند. متوجه این نکته باشید که استفاده از  page slug به این معنا نیست که شما فقط می توانید صفحات را وارد کنید بلکه می توانید پست و هر گونه پست سفارشی را اضافه کنید. برای اینکار می توانید از ID نیز استفاده کنید.

[insert page=’author-syed-balkhi’ display=’content’]
[insert page=’128′ display=’content’]
[insert page=’128′ display=’all’]
[insert page=’128′ display=’custom-author.php’]

اضافه کردن انواع پست سفارشی به پست ها

با استفاده از وردپرس می توانید هر نوع پست با محتوای های مختلف را به وسیله ایجاد پست، به محیط وردپرس اضافه کنید. قرار دادن صفحات به شما این امکان را می دهد که انواع پست و پست های سفارشی را به وردپرس خود اضافه کنید. بعنوان مثال می توانید یک نوع پست سفارشی برای گالری ایجاد و سپس با قرار دادن صفحات، گالری مورد نظر خود را به پست ها و مطالب خود اضافه کنید.

گالری

همچنین می توانید انواع پست های سفارشی را برای فیلم ها، نمونه کارها، توصیفات مشتری و … ایجاد کنید.

استفاده از قالب های سفارشی برای نمایش درج صفحه

درج صفحات به شما این امکان را می دهد تا عنوان، لینک، محتوا و یا همه ی فیلد ها را به صفحات خود اضافه کنید. با این حال بسیاری از کاربران برای ایجاد این نوع پست ها با مشکل مواجه می شوند. این مشکل را می توان با قالب های سفارسی حل کرد. برای اینکار باید یک فایل PHP خالی و آن را در قالب دایرکتوری خود آپلود کنید. می توانید هر نامی را برای این فایل انتخاب کنید. بعنوان مثال: custom-author.php

این قالب سفارسی هر فایل را در موضوع مربوط به خود قرار می دهد. در اینجا نمونه ای از قالب فایل های ایجاد شده برای نمایش صفحات نویسنده را مشاهده می کنید.

<?php the_post(); ?>
<h3 class="author-name"><?php the_title(); ?></h3>
<?php if ( has_post_thumbnail() ) : ?>
<div class="author-thumbnail">
<?php the_post_thumbnail(); ?>
</div>
<?php endif; ?>
<div class="author-bio">
<?php the_content() ?>
</div>

می توانید از CSS classes سفارشی در قالب فایل و استایل مورد نظر خود استفاده کنید. نمونه ای از استایل انتخابی:

h3.author-name { 
font-size:16px;
}
.author-thumbnail { 
float:left;
padding:10px;
} 
.author-bio { 
font-style:italic; 
font-family: Lora, Georgia, Serif;
}

پیش نمایش نتیجه نهایی:

نویسنده

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.