ثبت‌نام ورود

نمایش کد در سایت وردپرسی شما

نمایش کد در وردپرس

افزونه نمایش کد در وردپرس

اگر مثل ما یک وبسایت مرجع برای کد نویس ها و توسعه دهندگان راه اندازی کرده اید قطعا به یک افزونه وردپرس قدرتمند برای نمایش کد ها در سایتتان نیاز دارید. البته اگر سایت شما وردپرسی باشد ( که قطعا اینطور هست 😀 ) . بصورت معمولی نمایش کد در وردپرس دردسر های خاص خودش را داره. مثلا اگر قرار باشد شما فیلمی را در وردپرس نمایش دهید و بخواهید شورت کد را به کاربر معرفی کنید ، اگر شورت کد را در متن مطالب بنویسید بصورت خودکار فیلم را در مطلب شما نمایش خواهد داد. پس بهتر هست از افزونه ای برای نمایش کد استفاده شود. پس امروز افزونه وردپرسی به شما معرفی خواهم کرد برای نمایش کد در وردپرس

افزونه SyntaxHighlighter Evolved افزونه ای هست برای نمایش کد در وردپرس، با این افزونه می توانید در متن مطالب سایت خودتان کد های مختلف با زبان های برنامه نویسی مختلف را به کاربران نمایش دهید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه ( آموزش نصب افزونه در وردپرس ) به بخش تنظیمات > Syntax Highlighter برای تنظیم و سفارشی سازی افزونه مراجعه کنید.

افزونه نمایش کد در وردپرسبصورت پیشفرض، تنظیمات این افزونه برای استفاده در سایت های مختلف برنامه ریزی شده، با این حال شما می توانید این تنظیمات را با توجه به زبان برنامه نویسی آموزشی سایتتان و با توجه با سلایق دلخواه خودتان تنظیم کنید.

این افزونه از یک شورت کد ساده استفاده می کند. به عنوان مثال اگر من بخوام یک کد php را با این افزونه در متن مطالب سایت نمایش بدم کافیه آن را به این صورت بنویسم:

[php]
<?php
echo “سلام ، وردپرس را قورت دهید”;
?>
[/php]

به همین راحتی یک کد php را در متن نوشته به کاربران خود نمایش دهید.

و یا برای نمایش کد سی اس اس به این صورت:

[css]
.mihanwp{

background:red;

color:#fff;

}
[/css]

به همین سادگی. کاربر سایت شما میتونه کد را کپی کرده و استفاده کنه و دعا به جون شما کنه 😀

موفق و سربلند باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

سوالی دارید؟ از ما بپرسید

  1. U6594 ۰۸ مرداد ۱۳۹۶

    عالی بود خسته نباشید

  2. کاربر مهمان ۰۷ شهریور ۱۳۹۵

    عالی بود دستت درد نکنه داداش