چند نکته هنگام طراحی یا انتخاب قالب وردپرس

چند نکته هنگام طراحی یا انتخاب قالب وردپرس

همه ما برای راه اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی خودمان نیاز به انتخاب و یا طراحی اختصاصی قالب وردپرس داریم. موقع انتخاب یا طراحی قالب وردپرس باید به چه چیزهایی توجه کنیم؟ در پادکست امروز چند نکته مهم را به شما توضیح خواهیم داد.

برای انتخاب قالب وردپرس باید به چند نکته توجه کرد. در این پادکست ۳ نکته مهم را توضیح داده‌ایم. آنها را رعایت کنید تا انتخاب خوبی داشته باشید.

1- User Experience

اولین مورد که در طراحی یا انتخاب قالب وردپرسی باید مدنظر قرار دهیم UX قالب است. User Experience مفهوم تجربه کاربری است. زمانی که یک قالب را طراحی یا خریداری می‌کنید، به نحوه قرار گیری عناصر صفحه توجه کنید راحتی یا کاربر پذیری صفحه، یعنی آیا کاربر این چیدمان را می‌پسندد یا نه.

منظور از چیدمان یا design شکل ظاهری نیست، در واقع تجربه کاربر از سایت است که تجربه کاربر هم خودش شامل چند نکته است که ما وارد جزئیات آن نمی‌شویم.

اما اگر کاربر با interface سایت شما مشکل داشت یعنی مثلا دکمه Search را پیدا نکرد مشکل کاربر نیست مشکل از سایت شماست. پاسخ‌هایی مانند باکس سرچ بالا سمت راست است مگر نمیبینی؟ از این دسته پاسخ‌ها قابل قبول نیست.

راحل من برای این مورد ارائه نسخه اولیه به دوستان و تعداد محدودی از کاربران است و بعد از نظرسنجی از آن‌ها و رفع ایرادها و درپایان ارائه نسخه نهایی است.

2- SEO

 قالب‌های معروف مانند betheme و … تست سئو را گذرانده‌اند واگر هم مشکلات سئو داشتند در هر آپدیت مشکلات سئو را برطرف می‌کنند.

اما قالبی که ما سفارش دادیم تا برایمان طراحی کنند اینگونه نیست باید از نظر سئو مورد بررسی قرار گیرند که از روش‌های مختلف این تست را میتوان انجام داد. مثلا در گوگل عبارت SEO Check یا SEO Analysis که سایت را بررسی می‌‌کند.

قالب را حتما بررسی کنید ببینید تگ‌های heading,alt,title درست سئو شده یاخیر. خیلی سایت‌ها هستند که از نظر محتوایی پر‌‌بار هستنداما چون از نظر سئو رتبه خوبی ندارند از دید کاربران پنهان مانده‌اند.

3- سرعت قالب

و اماآخرین نکته مهمی که برای کارآمدی یک سایت بررسی میشود تست سرعت است. که به راحتی از سایت gtmetrix.com رنج سرعت ساییتون رو بررسی کنید که دارای 5 دسته است A.B.C سرعت قابل قبول E و F ضعیف.یک سری ازاین موارد مربوط هاست است که شرکت ارائه دهنده باید Keeplive و Gzip را فعال کنند، موارد دیگه مربوط به کدنویسی است یا تصاویر مورد استفاده در سایت که مثلا باید تصاویر با حجم معقول Upload کرد.

اما راحل نهایی بالا بردن سرعت استفاده از افزونه wprocket است، که هشتاد درصد کار را حل می‌کند، وبسایت ما نیز از آن استفاده می‌کند، بهتره قالب را از نظر هماهنگی با افزونه ابتدا بررسی کنید.

پس در نتیجه قالب‌های آماده از نظر سئو و سرعت اوکی هستند اما UX آن‌ها باید بررسی شود.

منابع پادکست:

موزیک پس زمینه: Lee Rosevere – Tech Toys

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.