سایت برتر

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از طریق پیشخوان یا پنل هاست

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از طریق پیشخوان و کنترل پنل هاست
تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از طریق پیشخوان و کنترل پنل هاست

برای راه اندازی سایت وردپرس در ابتدا نیاز به وارد کردن یک ایمیل می‌‌باشد، پس از وارد کردن ایمیل و راه اندازی سایت، وردپرس به صورت پیش فرض آن ایمیل را به عنوان ایمیل پیشخوان وردپرس در نظر می‌‌گیرد. به صورت کلی اغلب افراد ایمیل شخصی خود را وارد می‌‌کنند. بعد از مدت زمانی به این فکر می‌‌افتند یک ایمیل خاص را برای سایت شان در نظر گیرند، خب تغییر ایمیل مدیریت وردپرس را چطور انجام دهیم؟!

این کار نکته‌ای دارد که اکثر وبمستر‌ها به آن توجه نمی‌کنند. در واقع شما باید ایمیل خود را از دو بخش در وردپرس تغییر دهید. یکی بخش حساب کاربری خود (برای بازیابی رمز عبور و …) و دیگری ایمیل اصلی وردپرس از بخش تنظیمات عمومی وردپرس که به شما در راه‌‌اندازی افزونه‌ها و ارسال فرم‌های تماس با ما به ایمیل مدیریتی شما کمک خواهندکرد، پس باید در هر روش این دو را با هم تغییر دهیم.

نکته: اگر به پنل مدیریت وردپرس دسترسی دارید که به احتمال ۹۰ درصد این‌‌طور است باید روش ۱ را انتخاب کنید.

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

برای تغییر ایمیل پیش فرض میتونید یکی از دو روش زیر را انجام دهید!

تغییر آدرس ایمیل ادمین وردپرس از طریق پیشخوان وردپرس

اغلب افراد در بیشتر موارد از این روش برای تغییر ایمیل سایت وردپرس و آدرس ایمیل حساب کاربری ادمین وردپرس استفاده می‌‌کنند. در این روش، به منو تنظیمات> عمومی بروید و در بخش آدرس ایمیل، ایمیل دلخواه خود را نوشته و تنظیمات را ذخیره کنید. از این پس وردپرس ایمیل‌‌ها و اطلاعیه‌‌ها  را به ایمیل جدیدی که وارد کردید، ارسال می‌‌کند.

تغییر ایمیل وردپرس

همچنین برای تغییر ایمیل اکانت کاربری کاربران به بخش کاربران> همه کاربران رفته و کاربر مورد نظر را انتخاب و همانند تصویر زیر گزینه ویرایش را بفشارید. به صفحه ویرایش کاربر هدایت شده و در بخش گزینه ایمیل(ضروری)، ایمیل جدید کاربر را نوشته و ذخیره کنید.

تغییر ایمیل کاربر

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از طریق PhpMyAdmin

اگر امکان دسترسی به پیشخوان وردپرس را ندارید از این روش استفاده کنید. وارد پنل کاربری هاست خود شوید و به بخش Database/ PhpMyAdmin بروید. PhpMyAdmin یک ابزار مدیریت پایگاه‌‌داده است و ما از آن برای تغییر آدرس ایمیل ادمین در دیتابیس وردپرس استفاده خواهیم‌‌کرد.

در سمت چپ لیست تمامی دیتابیس‌‌های موجود را مشاهده می‌‌کنید. دیتابیس سایت وردپرسی خود را انتخاب و روی جدول Wp_Options کلیک کنید. بعد به دنبال ردیف Admin_Email بگردید و روی دکمه Edit کلیک کنید. سپس در بخش value ایمیل مورد نظر خود را بنویسید و دکمه Go را بفشارید. حال ایمیل ادمین سایت را تغییر دادید.

اکنون جدول Wp_Users را برای تغییر ایمیل کاربر وردپرس باز و روی دکمه Edit کلیک کنید. و در فیلد User_Email ایمیل جدید کاربر را بنویسید! به همین راحتی 🙂

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

 1. U19838 ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام . من هردو روش رو انجام دادم اما متاسفانه تغییر نمیکنه که نمیکنه. ایمیل نویسنده‌ی قالب همچنان موجوده

  • U18045 ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

   درود به شما کاریر گرامی
   ایمیلی به نشانی تازه‌ای که شما وارد کرده اید ارسال خواهد شد تا تایید شود. نشانی جدید تا وقتی که تایید نشود، فعال نخواهد شد.

   • U19838 ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

    اینو میدونم که ایمیل میفرسته اما مشکل وخیم تر از اینه چون ایمیل نمیفرسته که من تایید کنم و ایمیل من هم جایگزین قبلی شه. حتی از پی اچ پی مای ادمین هم تغییر نمیکنه. کلافه شدم

 2. U6260 ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸