بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

آیا می خواهید که یک آدرس آی پی خاصی را بلاک کنید؟ بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس یک راه حل است برای جلوگیری از اسپم و حملات هک در وب سایت شما. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آدرس آی پی در وردپرس را بلاک کنید و همچنین به شما خواهیم گفت که چگونه آدرس آی پی هایی که نیاز به بلاک شدن دارند را پیدا کنید.

آدرس آی پی چیست؟

اگر اینترنت یک دنیای فیزیکی باشد آدرس آی پی ها به عنوان اعداد کشور، خیابان و خانه می توان در نظر گرفت. آدرس آی پی ها اصولا چهار قسمت از اعداد مابین 0-255 دارند که با نقطه جدا شده اند مانند آدرس زیر :

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

هر کامپیوتری که به اینترنت وصل می شود یک آدرس دارد که توسط ارائه دهنده ی خدمات اینترنت به آن اختصاص داده می شود.

همه بازدید کنندگان وب سایت شما یک آدرس آی پی دارند که در فایل ورود دسترسی به سیستم وب سایت ذخیره می شود. این بدان معناست که همه وب سایت هایی که شما از آن بازدید می کنید همچنین آدرس آی پی شما را ذخیره می کنند. شما می توانید این اطلاعات را با استفاده از VPN پنهان کنید. که به شما اجازه ی پنهان کردن آدرس آی پی و سایر اطلاعات را می دهد.

چه زمانی و چرا شما نیاز به بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس دارید؟

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس یک راه موثر است برای مقابله با بازدید کننده های ناخواسته، کامنت های اسپم، ایمیل های اسپم، تلاش برای هک و حملات DDOS. شایعترین علامت که نشان می دهد وب سایت شما تحت حملات DDOS است این است که وب سایتتان اغلب غیر قابل دسترس خواهد شد یا صفحات سایتتان همیشه در حال بارگذاری خواهند بود. حملات دیگر بیشتر زمانی مشاهده می شوند که شما نظرات اسپم و یا تعداد زیادی ایمیل اسپم از طریق فرم تماس دریافت می کنید. ما یک لیست از راه هایی برای مبارزه با نظرات اسپم داریم، اما آخرین راه حل بلاک کردن آدرس آی پی است.

پیدا کردن آدرس آی پی در وردپرس برای بلاک کردن

وردپرس یک آدرس آی پی را برای کاربرانی که یک کامنت در وب سایت شما می گذارند ذخیره می کند. شما می توانید آدرس آنها را با مشاهده صفحه ی کامنت ها در پنل مدیریت وردپرس خودتان ببینید.

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

اگر وب سایت شما تحت حملات DDOS است، پس بهترین راه قرار دادن آدرس آی پی است با چک کردن ورود دسترسی به سیستم سرورتان. برای دیدن این ورود ها شما باید وارد پیشخوان سی پنل هاست وردپرس خود شوید و در بخش ‘Logs’ روی آیکون ‘Raw Access Logs’ کلیک کنید.

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

این شما را به صفحه ورود دسترسی به سایتتان می برد جایی که در آن شما با کلیک بر روی نام دامنه خود فایل ورود دسترسی یه سایتتان را می توانید دانلود کنید.

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

فایل دسترسی ورود به سیستم شما داخل یک فایل آرشیو .gz است. بالاتر رفته و برای اکسترکت آن کلیک کنید. اگر سیستم شما برنامه ای برای مدیریت فایل های آرشیو .gz ندارد، شما نیاز دارید که آن را نصب کنید. Winzip و 7-zip دو تا برنامه محبوب برای این کار هستند.

در داخل آرشیو، شما فایل دسترسی ورود به سیستم فایل خود را خواهید دید که می توانید آن را در یک ویرایشگر متنی ساده مانند Notepad یا TextEdit  ویرایش کنید. فایل دسترسی ورود به سیستم حاوی داده های خام از تمام درخواست هایی است که به وب سایت شما می رسد. هر خط با آدرس آی پی یک درخواست می سازد.

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

 شما باید مطمئن شوید که کاربران مجاز و موتورهای جستجو از دسترسی به سایت شما منع نشده باشند. آدرس آی پی که مشکوک به نظر می رسد را کپی کرده و با استفاده از ابزار آنلاین پیدا کردن آی پی در مورد آن اطلاعات بیشتری بدست آورید. شما باید آدرس ها را در فایل های متنی جداگانه ای قرار دهید.

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

اگر شما فقط می خواهید که کاربرانی با آدرس خاصی رو از گذاشتن کامنت در سایتتان منع کنید، می توانید در بخش مدیریت وردپرس خودتان این کار را انجام دهید. به بخش تنظیمات > گفتگوها رفته و در پایین صفحه در قسمت جعبه سیاه، آدرس آی پی هایی که می خواهید بلاک کنید را در این جعبه کپی پیست کنید و تغییرات را ذخیره کنید.

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

در حال حاضر وردپرس کاربرانی با این آدرس آی پی ها را از گذاشتن کامنت در سایت شما منع می کند. این کاربران هنوز هم می توانند سایت شما را ببینند اما موقع گذاشتن کامنت با خطا مواجه می شوند.

بلاک کردن آدرس آی پی با استفاده از سی پنل

این روش به طور کامل آدرس آی پی های بلاک شده را از دسترسی و مشاهده سایت شما منع می کند. شما باید از این روش برای مواقعی استفاده کنید که می خواهید سایتتان را از حملات DDOS و هک محافظت کنید.

در ابتدا شما باید به پیشخوان سی پنل خود وارد شوید. در قسمت ‘security’ روی ‘IP Address Deny Manager’ کلیک کنید.

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

شما رو به بخش بلاک آدرس آی پی می برد. در اینجا شما می توانید آدرس آی پی هایی را که می خواهید بلاک شوند را اضافه کنید. می توانید تنها یک آدرس آی پی اضافه کنید و یا محدوه ای از آدرس آی پی ها را و بعد روی دکمه add کلیک کنید.

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس

وقتی یک آدرس آی پی بلاک می شود به طور خودکار کار نمی کند

بلاک کردن آدرس آی پی در وردپرس زمانی کار می کند که شما تنها برخی از تلاش های اساسی هک، کاربران خاص و یا کاربران از مناطق یا کشورهای خاص را بلاک کرده باشید. با این حال که بسیاری از تلاش ها برای هک و حملات هک با استفاده از یک محدوده ای از آدرس آی پی های تصادفی از سراسر دنیا انجام می شود. این تقریبا برای شما غیر ممکن است که همه ی آدرس آی پی های تصادفی را حفاظت کنید. این جایی است که شما به یک برنامه فایروال (WAF) برای وب سایت خود نیاز دارید. Sucuri یک سرویس امنیتی وب سایت است که وب سایت شما را در برابر حملات با استفاده از همین برنامه فایروال برای وب سایت محافظت می کند. این سرویس امنیتی به طور اساسی تمام آدرس آی پی های مشکوک را از دسترسی به وب سایت شما منع می کند.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.