سایت برتر

افزودن واترمارک خودکار به تصاویر وردپرس

آیا می خواهید به تصاویر خود در وردپرس واترمارک اضافه کنید؟ بسیاری از عکاسان و نویسندگان برای جلوگیری از سواستفاده از عکس هایشان از واترمارک استفاده می کنند. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد چگونه به صورت خودکار به عکس های خود در وردپرس واترمارک اضافه کنید.واتر مارک کردن تصاویر وردپرس

روش اول:اضافه کردن واترمارک به تصاویر با استفاده از افزونه Envira Gallery

افزونه Envira Gallery بهترین افزونه گالری وردپرس در بازار است.این افزونه امکان ایجادگالری عکس های زیبا و متحرک در سایت وردپرس شما می دهد.این افزونه می تواند به عکس های شما در وردپرس واترمارک اضافه کند.اولین کاری که لازم است انجام دهید نصب و فعال سازی این افزونه است.بعد از فعال سازی به صفحه تنظیمات افزونه بروید و کد لایسنس خود را وارد کنید.

enviralicensekey

شما می توانید این کد لایسنس را از پنل مدیریت خود بر روی وبسایت Envira Gallery دریافت کنید.بعد از بررسی کد لایسنس می توانید به صفحه اضافه کردن افزونه بروید.صفحه را به پایین اسکرول کنید تا واترمارک را مکان دهید.سپس آن را نصب کنید و فعال سازید.

watermarkingaddon

شما اکنون می توانید عکس هایتان را با واترمارک به گالری واکنش گرا اضافه کنید.به Envira Gallery بروید و اضافه کردن موارد جدید را بزنید تا اولین گالری تصاویر خود را بسازید.صفحه را به پایین اسکرول کنید تا برچسب واترمارک را ببینید.بر روی آن کلیک کنید تا تنظیمات واترمارک را ببینید.برای دیدن تنظیمات بیشتر روی منوی Checkbox کنار گزینه ی Enabeled کلیک کنید.watermarksettings

سپس بر روی گزینه انتخاب واترمارک کلیک کنید و آن عکسی که می خواهید به آن واترمارک اضافه کنید را آپلود کنید.شما همچنین می توانید موقعیت یا مرز واترمارک تصویر را عوض کنید.بعد ازاضافه کردن تصویر واترمارک شده،شما می توانید به اضافه کردن گالری عکس ادامه دهید.صفحه را به سمت بالا اسکرول کنید و سپس روی گزینه انتخاب فایل کلیک کنید.newenviragalleryبعد از اضافه کردن چند عکس به گالری می توانید آن را منتشر کنید.شما می توانید این گالری عکس را به هر پستی که در وردپرس می خواهید می توانید اضافه کنید.گزینه ی ویرایش پست را انتخاب کنید و سپس روی گزینه ی افزودن گالری کلیک کنید.

addgalleryبا کلیک بر روی گزینه یک پاپ آپ برای شما فراهم می شود که هرجا گالری عکسی را که ساخته اید را لازم داشتید، انتخاب کنید و سپس روی گزینه الحاق کلیک کنید.شما متوجه کد افزونه که در ویرایش پست ظاهر شده خواهید شد.شما اکنون می توانید پست خود را ذخیره یا منتشر کنید.

watermarkedgallery

روش دوم:اضافه کردن واترمارک با استفاده از افزونه ی Easy Watermark

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Easy Watermark است.بعد از فعال سازی به صفحه تنظیمات افزونه بروید و آن را تنظیم کنید.

easywatermarksettings

صفحه تنظیمات به سه بخش تقسیم شده است.اولین بخش General setting است که به صورت خودکار به عکس های آپلود شده واترمارک اضافه می کند.شما همپنین می توانید هر گالری عکسی که می خواهید به صورت خودکار به آن واترمارک اضافه شود را انتخاب کنید.بخش بعدی backup است که با رفتن به آن می توانید  عکس های آپلود شده اصلی را ذخیره کنید.شما همچنین می توانید انتخاب کنید که چه عکسی با چه سایزی واترمارک شود.شما همچنین می توانید نوع واترمارک را انتخاب کنید.این افزونه به شما این امکان را می دهد که عکس یا متن را به عنوان واترمارک استفاده کنید. بقیه تنظیمات صفحه را هم بررسی کنید و در آخر گزینه ی ذخیره را بزنید.شما اکنون می توانید روی گزینه عکس در صفحه تنظیمات افزونه کلیک کنید.اینجا همان جایی است که می توانید عکس هایی که می خواهید واتر مارک به آنها اضافه شود را آپلود کنید. uploadwatermarkimage

اگر گزینه عکس+متن یا فقط متن را برای نوع واترمارک خود انتخاب کردید،لازم است بر روی گزینه ی text کلیک کنید.شما می توانید نوع فونت،سایز فونت،صف بندی،پس زمینه و رنگ واترمارک را انتخاب کنید.watermarktext

یادتان باشد گزینه ذخیره را بزنید تا تغییرات ذخیره شود.اکنون می توانید به عکس هایتان در وردپرس واترمارک اضافه کنید.

اضافه کردن واترمارک به عکس های قدیمی تر در وردپرس

برای اضافه کردن واترمارک به عکس های قدیمی در تنضیمات Easy watermark به بخش Media رفته روی گزینه start در زیر بخش Bulk Watermark کلیک کنید.

bulkwatermark

لطفا این نکته را به یاد داشته باشید که این فرایند غیر قابل برگشت است.ما به شما اصرار داریم که سایت وردپرس خود را مخصوصا بخش Media uploads را مستقیما پشتیبانی کنید.اگر بخش نگهداشتن پشتیبانی از آپلود عکس های اصلی شما را انتخاب کردید،می توانید بخش Restore Option را بزنید تا واترمارک را از روی تمام عکس ها بردارید.

اضافه کردن واتر مارک به عکس ها به صورت دستی

اگر نمی خواهید واترمارک به صورت خودکار به همه عکس های آپلود شده شما اضافه شود،افزونه Easy Watermark به شما این امکان را نیز می دهد.اولین کاری که لازم است انجام دهید به تنظیمات افزونه بروید و مطمئن شوید که checkbox کنار Automatically add watermark to images بررسی نشده باقی بماند.بعد از آن می توانید به بخشLibrary در قسمت Media بروید.لازم است به بخش نمایش برگردید تا گزینه اضافه کردن واترمارک به هر عکس را ببینید.

manualwatermark

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند بتوانید هر عکسی که می خواهید را واترمارک کنید. موفق باشید 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

 1. کاربر مهمان ۸ مرداد ۱۳۹۷

  سلام وقت شما به خیر و ممنون از مطالب مفیدتون من افزونه رو نصب کردم مراحلش رو هم دقیق رفتم ولی واتر مارکی که زدم ظاهر نمیشه دلیلش چی میتونه باشه؟

  • U11404 ۸ مرداد ۱۳۹۷

   سلام
   اگر مراحل را طبق اموزش پیش بروید نباید مشکی داشته باشد. با این حال شاید تداخل با افزونه ی دیگری داشته باشید باید بررسی کنید.

 2. کاربر مهمان ۲۵ فروردین ۱۳۹۷

  سلام.
  کدوم افزونه مناسبه؟