افزودن دکمه پرینت مطلب در وردپرس
4.6 از 54 رای

گاهی اوقات کاربران می خواهند مقاله هایی که دوست دارند را پرینت بگیرند.به صورت پیش فرض خود وردپرس و بسیاری از قالب های وردپرس صفحه وردپرس شما را با همه عکس ها،رنگ ها و متن ها در سایدبار پرینت می گیرد.در این مقاله به شما نشان می دهیم چگونه دکمه پرینت مطلب را به پست هایتان در وردپرس اضافه کنید.

چرا و چه زمانی برای پست هایتان در وردپرس نیاز به دکمه پرینت مطلب دارید؟

بعضی از قالب های وردپرس یک فایل استایل قالب جداگانه برای پرینت دارند.این فایل استایل زمانی استفاده می شود که کاربری از صفحه ای پرینت بگیرد.قالب های دیگر وردپرس ممکن است امکان تغییر ظاهر سایت شما را هنگام پرینت از آن صفحه نداشته باشند.معمولا نتیجه آن می شود که که همه عکس ها،سایدبار ها،عنوان ها و منو ها را پرینت بگیرد.در این صورت ظاهر خوشایندی نخواهد داشت.

printpreview

شما می توانید ببینید که چطور قالب های وردپرس شما پرینت ها را با گرفتن دکمه ی CTRL+P وقتی به صفحه سایتتان نگاه می کنید کنترل می کنند.مرورگر شما یک پیش نمایش از سایتتان را به شما نشان خواهد داد.اگر قالب شما سایتتان را به همان صورت که در مرورگر ظاهر شده است به شما نشان دهد،دیگر پرینت را کنترل نمی کند.در این مورد شما می توانید دکمه پرینت مطالب را به وردپرس اضافه کنید.در این صورت نه تنها محتوای پرینتر شما را دوستانه نشان می دهد،بلکه باعث تشویق کاربران شما به پرینت گرفتن با آیکون روی صفحه می شود.در اینجا به شما دو افزونه معرفی میکنیم که می توانند دکمه پرینت مطلب را به پست هایتان اضافه کنید.

روش اول:افزودن دکمه پرینت با استفاده از افزونه Print Posts and Page

این روش برای کاربرانی توصیه می شود که نمی خواهند به فایل قالب وردپرس خود کدی اضافه کنند.اولین کاری که لازم است انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه ی Print Post and Page است.بعد از فعال سازی افزونه یک منوی جدید به نام ‘Print’ به نوار ادمین وردپرس شما اضافه می کند.بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه وارد شوید.

print-settings

در اینجا می توانید آیکون سایز و رنگ پرینت،متن های ضمیمه آیکون و صف بندی پرینت را انتخاب کنید.شما می توانید سی اس اس سفارشی خود را  به قالب پرینت خود اضافه کنید.یادتان باشد دکمه ذخیره و فعال ساز افزونه را بزنید تا عملیات ذخیره شود.اکنون می توانید به وردپرس خود رفته و پستی که به آن دکمه پرینت اضافه کرده اید را ببینید.

printbutton2

البته این افزونه به صورت خودکار دکمه پرینت را به پست های شما اضافه نمی کند.بخاطر همین لازم است کد کوتاه [printicon align="left"] در صفحه های وردپرس خود اضافه کنید تا آیکون پرینت را روی صفحه ببینید.

روش دوم:افزودن دکمه پرینت مطالب با استفاده از افزونه WP-print

ابتدا افزونه را نصب و فعال سازی کنید.بعد از فعال سازی به بخش تنضیمات و بعد از آن به بخش پرینت بروید تا تنظیمات افزونه را ببینید.

print-options

شما می توانید آیکون پرینت را با متن،فقط متن یا فقط پرینت نشان دهید.شما می توانید بین دو آیکون انتخاب کنید.همچنین می توانید متن همراه با آیکون را نیز تغییر دهید.زیر تنظیمات پرینت از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید نظرات،عکس ها،لینک ها یا فیلم ها را پرینت بگیرید.به صورت پیش فرض افزونه نظرات و فیلم ها را پرینت نمی گیرد.شما همچنین می توانید آنرا تغییر دهید تا نطرات و فیلم ها را نیز پرینت بگیرد.در زیر هر یک از پست ها پرینت گرفته شده افزونه به صورت پیش فرض متن کپی رایت را اضافه می کند و به صورت پیش فرض اسم سایت شما را نشان می دهد.می توانید نام سایت را به هرچه دوست دارید تغییر دهید.شما همچنین می توانید برچسب HTML را داخل فایل disclaimer استفاده کنید.یادتان باشد تغییرات را ذخیره کنید.

و حالا قسمتی که نیاز به مهارت دارد.افزونه به صورت واقعی دکمه پرینت را به پست هایتان اضافه نمی کند.لازم است که به صورت دستی فایل قالب وردپرس خود را ویرایش کنید تا دکمه را اضافه کنید.برطبق قالب شما،لازم است که کد را در پی اچ پی صفحه،محتوا،بایگانی و …اضافه کنید.آن را به صورت زیر مکان دهید.

<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

زیر خط بالا باید کد زیر را در هر جایی که می خواهید دکمه پرینت نمایش داده شود وارد کنید.

<?php if(function_exists('wp_print')) { print_link(); } ?>

حالا می توانید به سایت خود رفته و دکمه پرینت را ببینید.

printthis

گاهی اوقات نمی خواهید محتوای سایتتان پرینت شود.می توانید به راحتی محتوای خود را بین دو کد کوتاه [donotprint] و [/donotprint] به صورت زیر قرار دهید.

[donotprint]This text will not be displayed when printing[/donotprint]

امیدوارم با استفاده از این مقاله بتوانید دکمه پرینت را به پست های خود اضافه کنید:-)

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.