تغییرات در نسخه جدید افزونه WPML 3.8

 • بروزرسانی شده در

5 / 5. تعداد رای: 1

تغییرات در نسخه جدید افزونه WPML 3.8

بعد از سپری شدن مدت زمانی طولانی از نسخه 3.7، بالاخره نسخه 3.8 این افزونه منتشر شد!

تغییرات در نسخه جدید افزونه WPML 3.8

در نسخه جدید سریعتر بودن عملکرد و راحتی بیشتر در ترجمه کردن را شاهد هستیم.

شعار WPML در این نسخه : سریعتر، ساده تر و کاربرپسندتر.

تغییرات در نحوه عملکرد افزونه

به صورت کلی تغییرات و بهبودهای فراوانی در نحوه عملکرد افزونه صورت گرفته است که، به صورت متمرکز تاثیر بر روی ترجمه رشته ها می باشد.

در این نسخه، اجرای کوئری ها برای بارگذاری رشته های ترجمه در صفحات و مطالب سریعتر انجام می شوند.

افزونه WPML در نسخه های قدیمی تر،از فاکتورهای مختلفی در حین بارگذاری رشته ها استفاده می کرد و تمامی آنها را برای هردرخواست بارگذاری می کرده است، در نسخه جدید دیگر نیازی نیست تمامی موارد مورد نیاز  را بارگذاری کند و در هر قسمت تنها مواردی را که نیاز است بارگذاری می کند که این امر باعث سریعتر بارگذاری شدن صفحات می شود.

یکی دیگر از مواردی که باعث افزایش سرعت شده است، جلوگیری از بارگذاری فایل های اضافه .mo می باشد.

بنا به گفته سازنده، بنا به بررسی هایی که انجام داده شده است، فایل های .mo برای هر بار لود شدن قالب در زبان های مختلف زمان بیشتری می گیرند با اینکه حجم کمی دارند، ولی محتوای متنی زیادی را شامل می شوند که همین امر باعث جلوگیری از سریع لود شدن وب سایت می شود.درست است که از فایل های .mo جلوگیری شده است چرا که باعث کندی سرعت می شوند، ولی راه حل چیست؟ چرا که در صورت غیر فعال سازی بارگذاری فایل های .mo قالب ها دچار مشکل می شوند! دلیل زمان بردن نسخه جدید WPML نیز کارکردن فراوان بر روی همین مورد بوده است! در نسخه جدید افزونه، فایل های .mo را یک بار جستجو می کند و رشته های مورد نیاز را در جدول پایگاه داده خود جای می دهد، سپس دقیقا همان رشته ای که نیاز است را بارگذاری می کند به جای بارگذاری تمامی رشته ها که منجر به کندی سرعت وب سایت می شوند.

به صورت کلی، با ادعایی که سازنده افزونه کرده است، سرعت بارگذاری محتوا و صفحات در نسخه 3.8 این افزونه، به 1/2 قبل رسیده است که این خوشحال کننده است!

ساده تر شدن ترجمه افزونه ها و قالب ها

بنا به بررسی هایی که سازنده افزونه با وب سایت های وردپرسی که از این افزونه استفاده می کرده اند داشته است، متوجه این مورد شده اند که اکثرا مدت زمان زیادی را برای تنظیم افزونه و استفاده آن صرف می کنند.

یکی از قابلیت های اضافه شده “Theme and Plugins Localization” یا همان ترجمه قالب ها و افزونه ها می باشد جهت دسترسی و تنظیم هرچه سریعتر رشته ها، برای راحتی کار با افزونه، به علاوه در نسخه جدید، این صفحه مجددا طراحی شده است.

wpml 3.8

مهمترین تغییر در صفحه را گزینه های هوشمند پیش فرضی هستند که اضافه شده است، توسط این گزینه ها می توانید به صورت خودکار افزونه را وادار به جستجو کنید که چه رشته هایی در قالب ها و افزونه ها موجود هستند و آنها را ذخیره و ویرایش کنید به صورت کاملا بهینه سازی شده جهت بارگذاری هرچه تمامتر رشته ها.

نظردهی ترجمه ها

در نسخه WPML 3.8 شما قادر خواهید بود تا در صورت نیاز و فعال سازی قابلیت “نظردهی ترجمه ها” – (Translation Feedback) بابت ترجمه هایی که انجام داده اید در همان زمان، نظرات کاربران را در رابطه با ترجمه هایی که انجام داده اید دریافت کنید، این کار باعث می شود از لحاظ کیفی ترجمه ها را به بهترین نحو ممکن و ایده آل آن نزدیک کنید.

نظردهی کاربران Translation Feedback

موفق باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. کاربر مهمان ۱۲ مهر ۱۳۹۶

  با سلام , آیا روشی وجود دارد که عکس لوگوی سایت هم موقع کلیک روی زبان انگلیسی تغییر کند و عکس لوگو با توضیح انگلیسی جایگزین بشه؟

  • U7658 ۱۲ مهر ۱۳۹۶

   درود.
   بله، ولی باید قالب این مورد را پشتیبانی کند.
   مانند قالب های : Be و Enfold که این مورد را پشتیبانی می کنند.