• هاست وردپرس

آموزش اضافه کردن tooltip به کلمات وردپرس + آموزش ویدیویی

اضافه کردن tooltip به کلمات وردپرس

اضافه کردن tooltip به کلمات وردپرس

چندی پیش یکی از افزونه های جذاب و حرفه ای وردپرس به نام میهن تولتیپ را در سایت منتشر کردیم که با استقبال کاربران مواجه شد و قرار بر این شد که آموزش کار با این افزونه را روی سایت منتشر کنیم. شایان ذکر است که این افزونه به شما قابلیت درج توضیحات کلمات و تصاویر سایت را بصورت تولتیپ ارائه خواهد کرد.

خب ابتدا افزونه را روی سایت وردپرس خود نصب کنید. آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید.

سپس بخش جدید به نام راهنمایی به پنل مدیریت وردپرس شما اضافه می شود. ابتدا با تنظیمات افزونه شروع می کنیم. به بخش راهنمایی > تنظیمات مراجعه کنید.

تنظیمات افزونه تولتیپ

در اینجا تنظیمات افزونه tooltip را مشاهده می کنید.

تولتیپ تنظیمات

تنظیمات افزونه

اولین گزینه حالت نمایش تولتیپ هست. شما می توانید نمایش تولتیپ برای تمامی کلمات را انتخاب کنید تا تولتیپ ها برای تمامی کلمات تکراری در یک صفحه نمایش داده شوند و اگر گزینه نمایش فقط برای اولین کلمه را فعال کنید کلمه مورد نظر شما هر چند بار هم که در یک متن تکرار شده باشد ، تنها تولتیپ کلمه اول نمایش داده می شود.

گزینه دوم مربوط به تولتیپ تصاویر هست. سومین گزینه tooltip ها را برای خلاصه متن مطالب در آرشیو وبلاگ و دسته بندی ها نمایش می دهد و آخرین گزینه هم تولتیپ را برای برچسب ها یا همان تگ های زیر مطالب نمایش می دهد.

اضافه کردن تولتیپ جدید

برای اضافه کردن تولتیپ جدید به افزونه کافیست روی راهنمایی > افزودن کلیک کنید.

افزودن تولتیپ جدید

در بخش عنوان کلماتی که می خواهید تولتیپ برای آنها نمایش داده شود را وارد کنید. مثلا می خواهید هر کجای سایت شما روی کلمه وردپرس موس کاربر قرار گرفت توضیحاتی در مورد اینکه وردپرس چیست نمایش داده شود. پس در بخش عنوان باید کلمه وردپرس را وارد کنید.

در بخش متن یا همان ویرایشگر محتوا توضیحات و تصاویر و خلاصه هر چیزی که می خواهید در تولتیپ نمایش داده شود را وارد کنید و در نهایت روی انتشار کلیک کنید. به راحتی تولتیپ شما به سایت اضافه خواهد شد و برای همه کاربران با قرارگیری موس روی کلمه مورد نظر نمایش داده می شود.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آنلاین یاد بگیرید

نظرات کاربران

 1. 10 تیر 1396 ساعت 23:25

  با سلام
  چطوری میشه متن راهنما رو در سمت چپ یا وسط نشون بده !؟

 2. 14 دی 1395 ساعت 00:25

  با سلام و درود فراوان.وقت بخیر.افزونه رو شما طراحی کردین ؟ایا تو سئو تاثیری داره ؟با احترام

  • رضا حسینی راد
   14 دی 1395 ساعت 09:57

   سلام خیر ما صرفا فارسی کرده ایم. توی سئو خیر تاثیر چندانی ندارد و قطعا توی ux سایت شما تاثیر خواهد داشت

enamad