ثبت‌نام ورود

وبینار آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس
آموزش گوگل آنالیتیکس

عرضه بر اساس تقاضا بحثی است که از دیرباز در دنیای اقتصاد بوده است. دانستن در موردنیاز مشتری، لازمه پیدا کردن مسیر پیش‌ رو و آینده کاری هر کسب‌وکاری است. بهترین روش برای سایت‌ها یادگیری و شروع آموزش گوگل آنالیتیکس است.

بحثی که در این پست با شما همراهان میهن وردپرس بررسی می‌کنیم در مورد ابزار کاربردی Google Analytics است. این ابزار به آنالیز آمار سایت می‌پردازد. قبل از آنکه وارد بحث ابزار آمارگیر گوگل شویم، لازم است در رابطه با آمارگیری و عرضه بر اساس تقاضا توضیحاتی بدهیم که درک کار Google Analytics برای شما راحت‌تر شود.

ما هرروزه در دنیای اطرافمان با آمارگیری و عرضه بر اساس تقاضا روبرو هستیم. ساده‌ترین مثالی که در این رابطه می‌توان زد این است که، مادر خانواده وقتی می‌خواهد غذایی را درست کند؛ با توجه به آمار و شناختی که از سلیقه غذایی فرزندانش دارد غذایی را درست نمی‌کند که افراد خانواده دوست ندارند. مثلاً در منزل ما خورشت بادمجان درست نمی‌شود چون آمار غذایی من را دارند، پس با توجه به این موضوع آن محصول (خورشت بادمجان) در خانه ما عرضه نمی‌شود.

این مثال در مورد کوچک‌ترین عنصر جامعه یعنی خانواده بود. یک مثال دیگر از شهر شیراز بزنیم، در شیراز فست‌فودی است که با توجه به منوی غذایی متفاوتی که دارد فقط یک نوع از ساندویچ‌هایش (هات‌داگ) معروف شده، و این فست‌فود با توجه به آماری که از مشتریانش داشته این محصول را سریع‌تر به مشتری ارائه می‌دهد؛ یا به زبان عامیانه روی آن محصول مانور می‌دهد.

یا در کارخانه‌ها زمانی که محصولی را ارائه می‌دهند، اگر با استقبال مردم مواجه شوند این محصول را سود ده می‌دانند. در غیر این صورت وقت و سرمایه خود را صرف آن محصول نمی‌کنند.

آموزش گوگل آنالیتیکس

اگر شما هم صاحب یک وب‌سایت هستید ولی هنوز از گوگل آنالیتیکس استفاده نمی‌کنید؛ یکی از درهای فوق‌العاده پیشرفت کسب‌وکارتان را بر روی خودتان بسته‌اید! ما در میهن وردپرس اینجا هستیم تا به شما بگوییم این در را بازکنید؛ و با منظره شگفت‌انگیز افزایش فروش، افزایش ترافیک، طرفداران شیفته و… روبه‌رو شوید. راستی اگر یک وبمستر غیرحرفه‌ای هستید روی صحبت ما با شما نیست. پس لطفاً همین الآن این صفحه را ترک کنید و از سایت‌ها، ابزارها و افزونه‌های منسوخ قدیمی مانند x و افزونه‌های آمارگیر و… برای وب‌سایتتان استفاده کنید.

خب اکنون متوجه اهمیت بالای آمارگیری شدیم. اما اکنون که کسب‌وکار اینترنتی به جایگاهی رسیده که خیلی از کارها با فروش اینترنتی به رونق رسیده‌اند؛ پس دانستن آمار کاربران سایت به یک اصل مهم تبدیل‌شده است. اینجا است که ابزار Google Analytics به داد یک صاحب سایت می‌رسد؛ و مانند یک تیم آمارگیر تمام رفتار یک کاربر را از زمانی که وارد سایت شما می‌شود (Session) بررسی می‌کند. به‌عنوان‌مثال کدام صفحه کم‌تر دیده‌شده است، کدام صفحه کاربر وقت بیشتری را در آن گذرانده، یا حتی کاربر از چه طریقی سایت شما را پیداکرده و…

خب اگر شما هم بررسی سلیقه و رفتار کاربران را لازمه کسب‌وکار مجازی خود میدانید؛ پس در این دوره آموزشی که گروه میهن وردپرس بر اساس کار با این ابزار سودمند و مهم گوگل یعنی Google Analytics برای شما آماده کرده است همراه باشید.

گوگل آنالیتیکس یا گوگل آنالیز دقیقا چیست؟

اگر بخواهیم گوگل آنالیتیکس را توصیف کنیم، باید بگوییم گوگل آنالیتیکس یعنی یک تیم قدرتمند، آن‌هم به‌صورت ۲۴ ساعته که با روش‌های فوق حرفه‌ای همه‌روزه وب‌سایت شما و بازدیدکننده‌های شمارا آنالیز می‌کنند؛ و حتی ریزترین جزئیات کاربرانتان را به‌صورت رایگان در اختیارتان قرار می‌دهند. این ابزار نه تنها عالی نیست بلکه یک امکان فوق‌العاده برای شما محسوب می‌شود. پس توصیه می‌کنیم با این آموزش کاربردی میهن وردپرس همراه باشید.

گوگل آنالیتیکس ابزاری است برای آمارگیری و تحلیل و بررسی رفتار کاربر در وب‌سایت که می‌توان با استفاده از آن فروش وب‌سایت را افزایش داد. اما این کار نیازمند تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی خواهد بود. در این آموزش سعی شده تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی و تحلیل رفتار کاربر در وب‌سایت؛ و همچنین ارتقای تجربه کاربری وب‌سایت با استفاده از این آمار و داده‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن توضیح داده شود.

آیا دوست دارید بدانید چطور در عرض ۲ ماه فروش خود را ۴ برابر کردیم؟

فقط با آنالیز کردن فروش های قبلی و بررسی رفتار کاربران از طریق گوگل آنالیتیکس

خب در ابتدا شروع می‌کنیم به معرفی کلمات استفاده‌شده در گوگل آنالیتیکس، و سپس بخش‌های مختلف این سرویس را شرح خواهیم داد. درنهایت با بررسی و ادغام کردن اطلاعات بخش‌های مختلف٬ به راهکارهایی جامع برای افزایش فروش وب‌سایت و افزایش سودآوری می‌رسیم.

آموزش Google Analytics به سبک حرفه‌ای‌ها

گوگل آنالیتیکس که در عامیانه به آن گوگل آنالیز هم گفته می‌شود سرویس آمارگیر گوگل است که برای آمارگیری و تحلیل وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن های موبایل مورداستفاده قرار می‌گیرد. این سرویس شامل بخش‌های بسیار فراوان با قابلیت‌های متعدد می‌باشد؛ که هر بخش آن اطلاعات کامل و بسیار ضروری در مورد رفتار بازدیدکننده در وب‌سایت را به شما ارائه می‌کند.

این اطلاعات شامل سن و جنسیت مخاطبین سایت شما، تعداد افراد حاضر روی سایت شما، تعداد بازدید و افراد بازدیدکننده در طول مدت‌زمان خاص٬ نرخ خروج سایت، نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری٬ تعداد خریدهای سایت شما و صدها پارامتر دیگر در مورد سایت شما که به‌هیچ‌عنوان با هیچ سیستم آمارگیر دیگری نمی‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید می‌باشد.

چرا باید وبسایت را تحلیل و بررسی کنیم؟

به نظر شما بهترین راه برای اینکه ببینیم چرا کاربر از سایت ما خرید نمی‌کند چیست؟ بدون شک بررسی و تحلیل رفتار کاربران می‌تواند دلیل خرید نکردن محصولات سایت را به شما نشان دهد. گوگل آنالیتیکس بهترین ابزار موجود برای تحلیل کسب‌وکار آنلاین شما است.

در این آموزش چطور گوگل آنالیتیکس را توضیح دادیم؟

در این آموزش ابتدا به معرفی پارامترهای ضروری گوگل آنالیتیکس و تعریف اینکه منظور از هر واژه چیست پرداخته‌ایم. واژه‌هایی نظیر نرخ پرش٬ نرخ تبدیل٬ بازدید٬ بازدیدکننده و دیگر کلماتی که هنگام کار با گوگل آنالیتیکس به چشم ما می‌خورد. در مرحله بعدی تک‌تک بخش‌های گوگل آنالیتیکس و زیرمجموعه آن‌ها را به‌صورت کامل توضیح دادیم. درنهایت با ادغام این مراحل و کسب یک نتیجه کلی از تمامی بخش‌ها٬ به تکنیک‌هایی برای افزایش فروش وب‌سایت و رساندن مشتری به اهداف دلخواه خود می‌رسیم.

مراحل آموزش گوگل آنالیتیکس

چه کسانی نباید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنند؟

 1. کسانی که به کسب درآمد از اینترنت اعتقادی ندارند.
 2. وبمسترانی که هنوز آماتور هستند و پا به عرصه حرفه‌ای نگذاشته‌اند.
 3. کسانی که ابزاری بهتر از گوگل آنالیتیکس را ساخته‌اند!
 4. کسانی که می‌خواند از روش‌های منسوخ قدیمی برای آنالیز وب‌سایتشان استفاده کنند.
 5. کسانی که افزایش فروش، افزایش ترافیک و افزایش کاربران سایتشان برایشان اهمیت چندانی ندارد.
گارانتی بازگشت وجه
ضمانت بازگشت وجه ۷ روزه بدون ریسک

در صورت عدم تطابق دوره با سرفصل‌ها، وجه پرداختی شما را بازگشت خواهیم داد.

تاریخ آپدیت دوره:
مدت زمان دوره: ۲ ساعت و ۱۱ دقیقه

مدرس این دوره کیست؟

رضا حسینی رادرضا حسینی راد

 • مدیر و موسس وبسایت میهن وردپرس با رتبه ۳۵۰ ایران
 • دارای گواهینامه SEO Expert از SEO MOZ
 • دارای گواهینامه بین المللی PHP , HTML & CSS و JavaScript از W3Schools
 • نویسنده کتاب شاه کلید سئو
 • مشاور و مدرس کسب‌و‌کار اینترنتی

نظرات دانشجویان این دوره

کامبیز ذوقی‌خویbamadoon.com

سلام و وقت بخیر
من نزدیک به 20 محصول از شما خریداری کردم. در ۹۰ درصد اوقات مشکلاتم حل شده و آموزش شما هم بسیار خوب بوده و چون آپدیت را هم در اختیار خریدار قرار می دهید، یک مزیت ارزشمند برای سایت شما محسوب میشود.

منم کسب و کار خودم را راه اندازی کردم. و پشتیبانی شما رو هم دارم.

عماد کاوهwww.koozehtea.ir

 وب سایت واقعا خوبی دارید و پشتیبانیتون هم حرف نداره من تعداد زیادی از محصولات شما رو خریداری کردم.

آموزش فرآیند تولید محتوا – آموزش ووکامرس – ایمیل مارکتینگ – آموزش سرچ کنسول گوگل – آموزش آنالیتیکس – افزونه میهن پنل – قالب فلت سام

از همه ی اینها راضی هستم و واقعا تبریک میگم به آقای حسینی راد عزیزو تیم فوق العاده شون که واقعا کارشون درسته و همینطور برای افزونه میهن پنل هم بگم که حرف نداره و عالیه امیدوارم همینجوری ادامه بدین و موفق بشین.

سوالات کاربران

 1. کاربر مهمان ۰۵ اسفند ۱۳۹۸

  سلام
  این دوره حدودا چند ساعته؟

 2. کاربر مهمان ۰۳ بهمن ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید یه سوال این اموزش کی اپدیت شده و ایا اپدیت جدید یا کنترل پنل جدید گوگل وب مستر تولز یا همون گوگل انالیتیکس رو کامل توضیح دادین؟ ممنون از اموزش های خوبتون مهندس♥

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۰۵ بهمن ۱۳۹۸

   با سلام
   اخرین آپدیت این آموزش حدودا 6 ماه پیش بوده است و با پنل جدید گوگل وبمستر توضیح داده شده است

 3. U3506 ۱۱ دی ۱۳۹۸

  سلام
  ببخشید در پایان دوره هایی مثل گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول مدرک ارائه نمیشه؟؟؟

 4. U23712 ۰۲ مهر ۱۳۹۸

  سلام.برای اتصال گوگل انالیتیکس به سایت،tracking code باید در هدر تمام صفحات کپی شود یا فقط صفحه اصلی؟

 5. U11416 ۲۳ شهریور ۱۳۹۸

  سلام
  چگونه میتوانم گوگل انالیتیکس را به گوگل کنسول وصل کنم و این کار چه کمکی به من میکند؟

 6. U539 ۰۶ مرداد ۱۳۹۸

  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از آموزش خوب و روان شما .لطفا در صورت امکان، در خصوص راه اندازی ecommerce در وردپرس و نصب افزونه جهت ردیابی مشتری با استفاده از utm ها در یک جلسه با یک مثال عملی از خرید کاربر و صفحه ای که در ووکامرس به عنوان تایید خرید ، کاربر به صورت کلی از بانک بر میگردد در یک جلسه اضافی توضیح تکمیلی و عملی دهید.
  با تشکر

 7. U539 ۰۶ مرداد ۱۳۹۸

  با سلام و احترام
  لطفا بهترین افزونه جهت فعالسازی ecommerce در ووکامرس معرفی بفرمایید
  با تشکر

 8. U16380 ۲۷ تیر ۱۳۹۸

  سلام
  در این دوره موارد زیر منتشر شده است
  1: آموزش کامل ثبت سایت روی الکسا؟
  2: آموزش کار با پنل کاربری الکسا؟
  3: آموزش کامل پنل کاربری جدید google analytics؟

 9. U20137 ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

  سلام . منظور از اینکه کسانی که آماتور هستند نمیتونن از این طوره استفاده کنند چیه ؟؟ ممنون

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

   سلام منظور استفاده نکردن از دوره نبود. سیستم گوگل آنالیتیکس توسط افرادی که وبمستر نیستند و تازه کار هستند معمولا استفاده نمی شود.

 10. کاربر مهمان ۰۵ آذر ۱۳۹۷

  ببخشید منظورم الکسا هست برای بانس ریت.

 11. کاربر مهمان ۰۵ آذر ۱۳۹۷

  سلام
  نرخ بانس ریت توی گوگل آنالاتیک و جی تی متریکس خیلی اختلاف داره. کدام دقیقا تر هست؟

 12. کاربر مهمان ۰۱ آذر ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر
  میشه لطف کنید یه سری از گزارشات سایت خودتون رو که تو گوگل آنالیز نمایش داده میشه رو در اختیار من بزارید برای یه پروژه دانشجویی به خروجی های گوگل آنالیز برای یه وب سایت نیاز دارم .اگه کمی قدیمی هم بود مهم نیست . صرفا جنبه آموزشی داره.

 13. U6860 ۲۵ خرداد ۱۳۹۷

  سلام برای عید فطر تخفیف دارید؟

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۲۵ خرداد ۱۳۹۷

   سلام خیر هنوز مشخص نیست. در صورتی که تخفیفی داشته باشیم از کانال تلگرام اعلام می شود

 14. U11168 ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

  برای آمارگیر چه افزونه ای رو پیشنهاد میدید

  این اتلانتیک که مارو بن کرده
  امارگیر
  نمایش بازدید سایت با افزونه CyStats
  افزونه آمار بازدید وردپرس wp statistics

  هم از نظر دقت و هم امنیت

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

   هیچکدام دقت کافی را ندارد. مجدد آنالیتیکس رو بسازید و استفاده کنید. خود ما از این سرویس استفاده می کنیم

 15. کاربر مهمان ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  سلام
  این آموزش برای سایت های فروشگاهی است یا برای سایت های خبری و مانند این ها نیز کاربرد دارد؟

  • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

   درود فرقی نمیکند هر نوع سایتی نیاز به آمارگیری و دریافت اطلاعات کاربر برای بهبود تجربه کاربری خود دارد

 16. کاربر مهمان ۱۸ آبان ۱۳۹۶

  سلام . درحال حاضر که گوگل ایران رو تحریم کرده این آموزش کاربرد داره؟

  • U7658 ۲۰ آبان ۱۳۹۶

   درود.
   بله، بدون هیچ مشکلی می توانید استفاده کنید.
   برای اطمینان بیشتر، اکانتی که می سازید غیر ایرانی باشد.

 17. U7962 ۰۲ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  راه حلی هست که بشه از کل اطلاعات گوگل آنالیتیکس سایتمون گزارش در قالب pdf بگیریم؟
  میدونم یک قسمت داره کاستوم ریپورت، اما اونجا باید یکی یکی مواردی که میخواهیم رو انتخاب کنیم و بعد گزارش بگیریم؟ راهی داره که از کل اطلاعات به صورت یکجا گزارش در قالب pdf گرفت؟
  ممنون

 18. U1015 ۲۶ شهریور ۱۳۹۶

  با سلام
  آیا زمانی که کاربر یک ویدئو را play می کند یا یک لینک دانلود می کند نرخ پرش یا بانس ریت کم می شود یا تاثیری ندارد؟

 19. کاربر مهمان ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

  سلام و خسته نباشید
  آیا ست کردن goal و اهداف جزء آموزشتون هست؟

 20. کاربر مهمان ۱۲ مرداد ۱۳۹۶

  یعنی تحلیل آمار هم توی آموزش هست؟

 21. U6192 ۰۹ مرداد ۱۳۹۶

  سلام چطوری باید سایتو به گوگل آنالیتیکس متصل کنیم این سایت برای ایران فیلتره

 22. کاربر مهمان ۰۸ مرداد ۱۳۹۶

  با سلام
  قیمت آموزش زیاد می باشد .
  با تشکر

  • U308 ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

   دوست عزیز… شما قراره یکی از نکاتی رو یاد بگیرید که به افزایش درآمد سایتتون کمک میکنه.
   مبلغ این آموزش هم به‌نظرم زیاد نیست اما به‌هرحال مطالب خیلی ارزشمند معمولا ارزان به‌دست نمیان.