آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس

عرضه بر اساس تقاضا بحثی است که از دیرباز در دنیای اقتصاد بوده. و دانستن در موردنیاز مشتری، لازمه پیدا کردن مسیر پیش‌رو و آینده کاری هر کسب‌وکار است. بهترین روش برای سایت‌ها یادگیری و شروع آموزش گوگل آنالیتیکس هست.

بحثی که در این پست که با شما همراهان میهن وردپرس می‌خواهیم بررسی کنم در مورد ابزار کاربردی Google Analytics است، که به آنالیز آمار سایت می‌پردازد. قبل از آنکه وارد بحث ابزار آمارگیر گوگل شویم لازم دیدم در رابطه با آمارگیری و عرضه بر اساس تقاضا توضیحاتی بدهم که درک کار Google analytics برای شما راحت‌تر شود.

ما هرروزه در دنیای اطرافمان با آمارگیری و عرضه بر اساس تقاضا روبرو هستیم، ساده‌ترین مثالی در این مورد می‌تونیم بزنیم این هست که، مادر خانواده وقتی می‌خواهد غذایی را درست کند، با توجه از آمار و شناختی که از سلیقه غذایی فرزندانش دارد غذایی را درست نمی‌کند که افراد خانواده دوست ندارند، مثلاً در منزل ما خورشت بادمجان درست نمی‌شود چون آمار غذایی من را دارند، پس با توجه به این موضوع آن محصول (خورشت بادمجان) در خانه ما عرضه نمی‌شود.

این مثال در مورد کوچک‌ترین عنصر جامعه بود یعنی خانواده. ۱ مثال دیگر از شهر شیراز بزنیم، در شیراز فست‌فودی هست که با توجه به منوی غذایی متفاوتی که دارد فقط یک نوع از ساندویچ‌هایش (هات‌داگ) معروف شده، و این فست‌فود با آماری که از مشتریانش داشته این محصول را سریع‌تر به مشتری ارائه می‌دهد، یا به زبانی عامیانه روی آن محصول مانور می‌دهد.

یا کارخانه‌هایی را می‌بینید که محصولی را ارائه می‌دهند اگر با استقبال مردم روبرو شدند که محصول را سود ده می‌دانند در غیر این صورت وقت و سرمایه خود را صرف آن نمی‌کنند.

استفاده از گوگل آنالیتیکس برای سایت شما

اگر شما هم وب‌سایتی دارید ولی هنوز از گوگل آنالیتیکس استفاده نمی‌کنید، یکی از درهای فوق‌العاده پیشرفت کسب‌وکارتان را بر روی خودتان بسته‌اید! ما در میهن وردپرس اینجاییم تا به شما بگوییم این در را بازکنید و با منظره شگفت‌انگیز افزایش فروش – افزایش ترافیک – طرفداران شیفته و… روبه‌رو شوید! راستی اگر یک وبمستر غیرحرفه‌ای هستید روی صحبت ما با شما نیست! پس لطفاً همین الآن این صفحه را ترک کنید و از سایت‌ها، ابزارها و افزونه‌های منسوخ قدیمی مانند x و افزونه‌های آمارگیر و… برای وب‌سایتتان استفاده کنید.

خب با مهم بودن آمارگیری آشنا شدیم، اما حالا که کسب‌وکار اینترنتی به جایگاهی رسیده که خیلی از کارها با فروش اینترنتی به رونق رسیدند، پس دانستن آمار کاربران سایت به یک اصل مهم تبدیل شده. اینجاست که ابزار Google Analytics به داد یک صاحب سایت می‌رسد و مانند یک تیم آمارگیر تمام رفتار یک کاربر را از زمانی که وارد سایت شما می‌شود (Session) بررسی می‌کند. مثلاً کدام صفحه کم‌تر دیده‌شده، کدام صفحه کاربر وقت بیشتری در آن گذرانده،، یا حتی کاربر از چه طریقی سایت شمارا پیداکرده و…

خب اگر شما هم بررسی سلیقه و رفتار کاربران را لازمه کسب‌وکار مجازی خود میدانید، پس در این دوره آموزشی که گروه میهن وردپرس بر اساس کار با این ابزار سودمند و مهم گوگل یعنی Google Analytics برای شما آماده کرده همراه باشید.

گوگل آنالیتیکس یا گوگل آنالیز دقیقا چیست؟

اگر بخواهیم گوگل آنالیتیکس را توصیف کنیم، باید بگوییم گوگل آنالیتیکس یعنی یک تیم قدرتمند، آن‌هم به‌صورت ۲۴ ساعته که با روش‌های فوق حرفه‌ای همه‌روزه وب‌سایت شما و بازدیدکننده های شمارا آنالیز می‌کنند و حتی ریزترین جزئیات کاربرانتان را در اختیارتان قرار می‌دهند، آن‌هم به‌صورت رایگان! خب این عالی نیست بلکه فوق‌العاده است! پس با این آموزش کاربردی میهن وردپرس همراه باشید.

گوگل آنالیتیکس ابزاری است برای آمارگیری و تحلیل و بررسی رفتار کاربر در وب‌سایت که می‌توان با استفاده از آن فروش وب‌سایت را افزایش داد. اما این کار نیازمند تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی خواهد بود در این آموزش سعی شده تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی و تحلیل رفتار کاربر در وب‌سایت و همچنین ارتقای تجربه کاربری وب‌سایت با استفاده از این آمار و داده‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن توضیح داده شود در ابتدا شروع می‌کنیم به معرفی کلمات استفاده‌شده در گوگل آنالیتیکس و سپس بخش‌های مختلف این سرویس را شرح خواهیم داد. درنهایت با بررسی و ادغام کردن اطلاعات بخش‌های مختلف٬ به راهکارهایی جامع برای افزایش فروش وب‌سایت و افزایش سودآوری می‌رسیم.

آیا دوست دارید بدانید چطور در عرض ۲ ماه فروش خود را ۴ برابر کردیم؟

فقط با آنالیز کردن فروش های قبلی و بررسی رفتار کاربران از طریق گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس به سبک حرفه‌ای ها

گوگل آنالیتیکس که در عامیانه به آن گوگل آنالیز هم گفته می‌شود سرویس آمارگیر گوگل هست که برای آمارگیری و تحلیل وب‌سایت ها و اپلیکیشن های موبایل استفاده می‌شود. این سرویس شامل بخش‌های بسیار فراوان با قابلیت‌های متعدد هست که هر بخش آن اطلاعات کامل و بسیار ضروری در مورد رفتار بازدیدکننده در وب‌سایت را به شما ارائه می‌کند.

این اطلاعات شامل سن و جنسیت مخاطبین سایت شما، تعداد افراد حاضر روی سایت شما، تعداد بازدید و افراد بازدیدکننده در طول مدت‌زمان خاص ٬ نرخ خروج سایت و نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری ٬ تعداد خریدهای سایت شما و صدها پارامتر دیگر در مورد سایت شما که به‌هیچ‌عنوان با هیچ سیستم آمارگیر دیگری نمی‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

چرا باید وبسایت را تحلیل و بررسی کنیم؟

به نظر شما بهترین راه برای اینکه ببینیم چرا کاربر از سایت ما خرید نمی‌کند چیست؟ بدون شک بررسی و تحلیل رفتار کاربران می‌تواند دلیل خرید نکردن محصولات سایت را به شما نشان دهد و گوگل آنالیتیکس بهترین ابزار موجود برای تحلیل کسب‌وکار آنلاین شماست.

در این آموزش چطور گوگل آنالیتیکس را توضیح دادیم؟

در ابتدا به معرفی پارامترهای ضروری گوگل آنالیتیکس پرداختیم و تعریف اینکه منظور از هر واژه چیست. واژه‌هایی نظیر نرخ پرش ٬ نرخ تبدیل ٬ بازدید ٬ بازدیدکننده و دیگر کلماتی که هنگام کار با گوگل آنالیتیکس به چشم ما می‌خورد. در مرحله بعدی تک‌تک بخش‌های گوگل آنالیتیکس و زیرمجموعه آنها را به‌صورت کامل توضیح دادیم و درنهایت با ادغام این مراحل و کسب یک نتیجه کلی از تمامی بخش‌ها ٬ به تکنیک‌هایی برای افزایش فروش وب‌سایت و رساندن مشتری به اهداف دلخواه خود می‌رسیم.

مراحل آموزش گوگل آنالیتیکس

چه کسانی نباید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنند:

  1. کسانی که به کسب درآمد از اینترنت اعتقادی ندارند.
  2. وبمسترانی که هنوز آماتور هستند و پا به عرصه حرفه‌ای نگذاشته‌اند.
  3. کسانی که ابزاری بهتر از گوگل آنالیتیکس را ساخته‌اند!
  4. کسانی که می‌خواند از روش‌های منسوخ قدیمی برای آنالیز وب‌سایتشان استفاده کنند.
  5. کسانی که افزایش فروش، افزایش ترافیک و افزایش کاربران سایتشان برایشان اهمیت چندانی ندارد.
مراحل یادگیری دوره
  • می‌توانید هم بصورت آنلاین و هم بصورت دانلودی جلسات را مشاهده کنید.
  • بعد از اتمام دوره و قبولی در آزمون آنلاین، مدرک پایان دوره به شما اهدا خواهد شد.
  • پشتیبانی دوره‌ها میهن وردپرس بصورت مادامالعمر خواهد بود.
  • آپدیت های این دوره، برای همیشه از طریق پنل کاربری شما بصورت رایگان قابل دانلود خواهد بود.
پشتیبانی و خدمات پس از فروش این دوره
۹۰ هزار تومان
شروع یادگیری آنلاین و دانلود جلسات دوره