نکاتی درباره افزایش امنیت در میهن پنل

امنیت یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های یک کسب‌و‌کار موفق است و مهم‌ترین بخش امنیت یک وب‌سایت بخش ورود و عضویت آن هستند. برخی از مشتریان میهن پنل سوالاتی در مورد امنیت این افزونه می‌پرسند. سوالاتی از این قبیل که آیا امنیت سایت ما با نصب میهن پنل تامین خواهد شد؟ در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد. پس ببینیم برای افزایش امنیت در میهن پنل چه باید کرد؟

صفحه ورود کاربران و مدیریت یکی می‌شود!

خیلی از دوستان از این گلایه دارند که با نصب میهن پنل، صفحه ورود کاربر و مدیریت یکی می‌شود و این برای امنیت سایت ما خوب نیست. اتفاقا برعکس است. در صورتی که فرم ورود کاربر و مدیریت جدا شود، یک مشکل اساسی خواهید داشت و آن هم نیاز به امن کردن هر دو فرم ورود است. پس نگران یکی بودن صفحه ورود مدیر و کاربر نباشید و به جای این تفکر، سعی کنید یک فرم ورود داشته باشید برای مدیر و کاربر اما یک فرم امن!

افزایش امنیت در میهن پنل

گفتیم یک فرم امن! اما چطور باید امنیت فرم ورود و عضویت میهن پنل را تضمین کنیم؟ به راحتی و با استفاده از افزونه‌های مختلفی می‌توانید فرم ورود و عضویت سایتتان را امن کنید. یکی از بهترین این افزونه‌ها، امنیت فراگیر وردپرس است که قبلا بصورت کامل آموزش کار با آن را توضیح داده‌ایم.

با استفاده از فیلم آموزشی موجود در لینک بالا می‌توانید فرم ورود و عضویت سایت وردپرسی خود را بصورت کاملا امن به کاربر نشان دهید.

نکته: سایت میهن وردپرس هم از میهن پنل در کنار این افزونه برای فرم ورود استفاده کرده. پس با استفاده از این افزونه می‌توانید این قابلیت‌های امنیتی را به سایتتان اضافه کنید:

  • قرار دادن کپچا روی فرم ورود و عضویت وردپرس
  • محدود کردن تعداد ورود ناموفق در وردپرس
  • تغییر پیام نام کاربری اشتباه است به نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است
  • قرار دادن ظرف عسل یا Honeypot در فرم ورود و عضویت
  • و بسیاری اقدامات امنیتی دیگر از قبیل FireWall و …

اگر سوالی در این باره دارید، می‌توانید از بخش پشتیبانی در پنل کاربری خود ارسال بفرمایید. کارشناسان ما موضوع را بررسی و حل خواهند کرد.