web-3

ورود به دنیای وب ۳ و متاورس

این روزها حتی اگر در زمینه طراحی سایت یا ارزهای دیجیتال هم فعالیت نداشته باشید، حتما کلمه وب ۳ یا متاورس یا اینترنت نسل جدید به گوش‌تان خورده! اینقدر در مورد این موضوع صحبت می‌شود که قطعا شما هم به فکر یادگیری این دنیای جدید افتاده‌اید.
آموزش‌ها و مقالاتی در این مورد در سطح اینترنت منتشر شده که همگی ترجمه مقالات انگلیسی زبان هستند و معمولا با خواندن آن‌ها فقط متوجه می‌شویم که وب ۳ قرار است از تکنولوژی بلاکچین استفاده کند ولاغیر!
بعد از تحقیق‌های فراوان، متوجه شدیم که ظهور وب ۳ به زودی زود اتفاق می‌افتد. اما در ایران هیچ منبعی برای آموزش آن وجود ندارد. پس تصمیم گرفتیم اولین دوره آموزش وب ۳ در ایران را برگزار کنیم. مثل همیشه به‌صورت کاملا آنلاین!

ارزش دوره: ۹۹۰ هزار تومان

این دوره به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. جلسات دوره از روز ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ به صورت هفتگی در پنل کاربری شما قرار خواهد گرفت.

آن‌چه در این دوره خواهید آموخت:

۱: وب ۱

ابتدا با ساختار کامل وب ۱ و نحوه کارکرد اینترنت آشنا خواهید شد.

۲: وب ۲

بررسی می‌کنیم که چگونه اینترنت امروزی با وب ۲ شکل گرفت.

۳: بلاکچین

با ساختار بلاکچین به‌صورت عملی و بسیار قابل فهم، آشنا خواهید شد.

۴: سیستم متمرکز

با سیستم شرکت‌های متمرکز مثل گوگل و اینستاگرام آشنا خواهید شد.

۵: سیستم غیرمتمرکز

مزایا و معایب سیستم‌های غیرمتمرکز را بررسی می‌کنیم.

۶: وب ۳

حال با آموخته‌هایی دارید، شما را با وب ۳ آشنا خواهیم کرد.

Meta logo

۷: متاورس

با نسل جدید شبکه‌های اجتماعی آشنا خواهیم شد تا برای آینده آماده باشیم.

۸: پلتفرم بلاکچین

نیاز نیست بلاکچین خود را بسازید. پس با شبکه‌های بلاکچینی آشنا می‌شویم.

۹: وب غیرمتمرکز

فرصت‌های درآمدزایی از وب ۳ با ایجاد وب‌سایت‌های غیرمتمرکز را پیدا می‌کنیم.

۱۰: اپ غیرمتمرکز​

فرصت‌های درآمد زایی از DApps با ایجاد اپلیکیشن‌های وب ۳ را بررسی می‌کنیم.

این دوره به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. جلسات دوره از روز ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ به صورت هفتگی در پنل کاربری شما قرار خواهد گرفت.

دوره آموزش متاورس

وقتی اسم از وب ۳ می‌بریم، سریعا نام متاورس به گوش‌مان می‌خورد! اما وب ۳ از متاورس کاملا جداست و متاورس تنها بخشی از دنیای عظیم وب ۳ هست. در دوره کاملا با هر دو مورد آشنا خواهید شد. اما وقتی با وب ۳ آشنا شوید، قضیه کاملا برای‌تان متفاوت می‌شود.

خوشحالم که برای اولین بار در ایران، عزیزانم را با وب ۳ آشنا می‌کنم. حالا پس از ۱۲ ماه تحقیق و جستجو درباره وب ۳، قصد دارم شما را با این دنیای جدید آشنا کنم. دنیایی که فرصت‌های رشد و درآمدزایی جدیدی پیش پای من و شما خواهد گذاشت.

رضا راد - موسس میهن وردپرس و مدرس دوره

نسل قبلی فرصت را از دست دادند.

دهه ۹۰ میلادی وب ۲ شروع شد. شرکت‌هایی مثل گوگل یا فیسبوک شروع به‌کار کردند. فرض کنید پدر من یا شما مدیر یکی از این هزاران وب‌سایت ایجاد شده در دهه ۹۰ میلادی بودند. مطمئنا من و شما زندگی خیلی بهتری داشتیم. 🙂 حالا سال ۲۰۲۲ سالی هست که قرار است وب ۲ به وب ۳ تغییر ماهیت بدهد. آن‌هم نه به‌صورت یکباره! بلکه آرام آرام، شاید اصلا متوجه این تغییر نشویم.

بیایید ما فرصت را از دست ندهیم.

فعالیت در حوزه وب ۳ از سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی در دنیا شروع شده. اما در ایران حتی یک مورد استفاده از وب ۳ در کسب‌و‌کارهای دیجیتال نداریم. این یعنی فرصتی که در حال از دست رفتن است. اکثر مدرس‌ها و افراد فعال در حوزه وب، فقط و فقط درباره ارزهای دیجیتال و ترید و کسب سود از ارزهای دیجیتال وب ۳ یا خرید و فروش زمین مجازی صحبت می‌کنند. اما وب ۳ خیلی بزرگ‌تر از این‌هاست.

دنیا در حال تغییر هست. وب ۳ رفته رفته در بین وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی راه خود را باز می‌کند. اجازه ندهید شما از این فرصت عقب بمانید.

می‌خواهیم با هم و در کنار هم با نسل جدید دنیای وب آشنا شویم و فرصت‌های درآمدزایی از این فرصت جدید را بررسی کنیم.

Web 1 هنوز هم پابرجاست!

هنوز هم اگر وب‌سایتی را می‌شناسید که شما امکان ارسال محتوا یا آپلود فایل یا ارسال نظر خودتان را ندارید، این وب‌سایت از وب ۱ پشتیبانی می‌کند. جالب نیست؟! یعنی وب ۲ همان وب یک هست با تغییرات جدید. وب ۳ هم همینطور هست. خبر جالب‌تری برای‌تان داریم!

وب ۳ شروع به‌کار کرد...

ما هم تا چند وقت پیش فکر می‌کردیم وب ۳ هنوز راه‌اندازی نشده و به زودی ارائه می‌شود. اما اصلا اینطور نیست. تکنولوژی‌های جدید وب به مرور راه خود را باز می‌کنند. توسعه وب از Web 1 به Web 2 حدود یک دهه طول کشید. احتمالا انتقال از وب ۲ به وب ۳ با وجود منابع آموزشی بسیار زیاد و تکنولوژی‌های پیشرفته، خیلی کمتر از یک دهه طول می‌کشد. پس اینجاست که نباید فرصت را از دست بدهید.

توسعه وب ۳ از دو سال پیش شروع شده و همین حالا اگر سری به سایت اتریوم، کاردانو یا Brise بزنید، می‌توانید نمونه اپلیکیشن‌ها و سایت‌های ساخته شده با وب ۳ را ببینید.

مرورگر Brave رقیب سرسخت گوگل کروم هست که با وب ۳ راه‌اندازی شده.

صرافی آنلاین Uniswap رقیب بایننس هست که با وب ۳ راه‌اندازی شده!

سایت Audius رقیب اسپاتیفای هست که با وب ۳ راه‌اندازی شده!

پس وب ۳ شروع به‌کار کرده و تا چند سال آینده (شاید هم چند ماه آینده) اکثر وب‌سایت‌ها به وب ۳ ارتقا پیدا می‌کنند.

این دوره به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. جلسات دوره از روز ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ به صورت هفتگی در پنل کاربری شما قرار خواهد گرفت.

اطلاعات دست اول از وب ۳: برای اولین بار در ایران!

رضا راد(مدرس این دوره) بیش از یک سال زمان برای تحقیق و بررسی درباره وب ۳، تحلیل دنیای بلاکچین و ارزهای دیجیتال مرتبط با وب ۳ و همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی مرتبط با وب ۳ صرف کرده است. حالا مفتخریم اعلام کنیم که اطلاعات ناب و دست اولی درباره دنیای جدید وب در اختیارتان قرار خواهیم داد. مطالبی در دوره گفته خواهد شد تا به صورت عمیق با گذشته وب، وب حال حاضر و Web3 آشنا شوید. سپس راه‌های کسب درآمد از دنیای وب ۳ را معرفی می‌کنیم.

facebook metaverse

بزرگ‌ترین شرکت‌ها در مسیر وب ۳

فیسبوک در سال گذشته میلادی از متاورس رونمایی کرد. آنقدر وب ۳ برای فیسبوک مهم بود که نام شرکت خود را به Meta تغییر داد! میاکروسافت هم همینطور! در حال ایجاد یک دنیای مجازی برای ارتباط کاربرانش است.

چرا این دوره منبع مناسبی برای یادگیری Web3 است؟

رضا راد (مدرس این دوره و مدیر سایت میهن وردپرس) بیش از ۱۳ سال سابقه کار با دنیای وب دارد. در این ۱۳ سال در حوزه زیرساخت‌های وب، تا برنامه‌نویسی تحت وب، امنیت وب، بازاریابی دیجیتال فعالیت داشته. همچنین یک شرکت مدیریت میزبانی وب را به مدت چند سال مدیریت کرده است. علاوه بر آن، در حال حاضر مدیر وب‌سایت میهن وردپرس است. میهن وردپرس بزرگترین وب‌سایت آموزش وردپرس (یکی از پلتفرم‌های ایجاد وب‌سایت در وب ۲) می‌باشد و بیش از ۳۰۰۰۰ نفر دانشجو در زمینه درآمد اینترنتی دارد.

همانطور که گفته شد حالا با بیش از ۱ سال مطالعه و تحقیق درباره دنیای جدید وب، رضا راد همراه شماست تا قدم به دنیای جدید وب بگذارید و با فرصت‌های این فرصت جدید آشنا شوید.

این دوره به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. جلسات دوره از روز ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ به صورت هفتگی در پنل کاربری شما قرار خواهد گرفت.

۱۰ جلسه آموزش کاربردی

۱۰ جلسه کاملا کاربردی را همراه شما خواهیم بود و با دنیای جدید وب ۳ آشنا خواهید شد. هر جلسه شامل اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه بلاک‌چین و تلفیق آن با دنیای وب خواهد بود.

web3
online learning

یادگیری کاملا آنلاین

تمام جلسات دوره به صورت آنلاین در پنل کاربری شما قابل پخش خواهد بود. نیاز به شرکت در کلاس‌ها در زمان یا مکان خاصی نخواهید داشت و مثل همیشه این دوره هم کاملا آنلاین برگزار می‌شود.

سوالات متداول درباره این دوره

تاکنون هیچ دوره‌ای به صورت رسمی درباره وب ۳ منتشر نشده است. دوره‌های موجود بیشتر درباره ترید یا ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنند. اما در این دوره به صورت تخصصی درباره وب ۳ صحبت خواهیم کرد.

کافیست تنها کار با کامپیوتر را بدانید تا بتوانید با مرورگر و اینترنت کار کنید. این دوره کاملا مقدماتی هست و موارد از صفر توضیح داده می‌شوند.

این دوره به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. جلسات دوره از روز ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ به صورت هفتگی در پنل کاربری شما قرار خواهد گرفت.

خیر. این دوره مقدماتی است و شما را با دنیای وب ۳ آشنا خواهد کرد. بعد از این دوره باید تصمیم بگیرید می‌خواهید از کدام روش کسب درآمد از وب ۳ استفاده کنید.

طبق گارانتی بازگشت وجه ۷ روزه، چنانچه محتوای دوره مطابق سرفصل‌های اعلام شده نبود و دوره کیفیت محتوایی خوبی نداشت، می‌توانید تمام وجه پرداختی خود را پس بگیرید. ما از کیفیت دوره مطمئن هستیم و به قول خود مبنی بر بازگشت وجه ۷ روزه عمل خواهیم کرد.

برای ارائه دوره از پلیر هوشمند اسپات پلیر استفاده کرده‌ایم. پخش ویدیوها آنلاین بوده و بسته به سرعت اینترنت شما، کیفیت ویدیو تنظیم خواهد شد. این پلیر دارای نسخه ویندوز، مک و اندروید هست.

میانگین حجم هر جلسه ۲۰۰ مگابایت می‌باشد. البته نگران دانلود دوره نباشید. پلیر هوشمند بر اساس سرعت اینترنت شما، حجم و کیفیت را کنترل خواهد کرد.

این دوره به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. جلسات دوره از روز ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ به صورت هفتگی در پنل کاربری شما قرار خواهد گرفت.

مدرس دوره

رضا حسینی رادرضا حسینی راد
 • مدیر و موسس وبسایت میهن وردپرس با رتبه ۱۲۰ ایران
 • نویسنده کتاب شاه کلید سئو
 • مشاور و مدرس کسب‌و‌کار اینترنتی
 • مدرس دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی
 • بیش از ۱۳ سال سابقه در حوزه وردپرس و سئو
 • دارای گواهینامه SEO Expert از MOZ
 • دارای گواهینامه بین المللی PHP , HTML & CSS و JavaScript از W3Schools
 • دارای گواهینامه دیجیتال مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ پیشرفته از وزارت علوم
 • دارای گواهینامه MBA گرایش دیجیتال مارکتینگ از وزارت علوم

سرفصل‌های آموزشی

جلسه ۱: آشنایی با دنیای وب و نحوه کار اینترنت نسل اول ۳۸ دقیقه

 • در ابتدا بررسی می‌کنیم که اینترنت نسل اول چگونه بوجود آمد و چگونه کار می‌کرد

جلسه ۲: شروع Web2 و انتقال از وب ۱ به نسخه ۲ ۲۸ دقیقه

 • تکامل وب ۱ و آپدیت آن به نسخه ۲ و شکل گرفتن اینترنت امروزی را بررسی می‌کنیم.

جلسه ۳: سیستم بلاکچین به زبان ساده ۲۰ دقیقه

 • یاد می‌گیریم که سیستم بلاکچین چیست و چطور کار می‌کند.

جلسه ۴: نحوه کارکرد شبکه‌های متمرکز ۱۹ دقیقه

 • درک می‌کنیم که شرکت‌های متمرکز مثل گوگل، فیسبوک و اینستاگرام چگونه کار می‌کنند و عواقب این مدل چیست

جلسه ۵: نحوه کارکرد شبکه‌ها و اطلاعات غیرمتمرکز ۲۳ دقیقه

 • بررسی می‌کنیم که شبکه غیرمتمرکز چیست و چالش‌های غیرمتمرکز بودن اینترنت چه خواهد بود

جلسه ۶: درک وب ۳ با استفاده از آموخته‌های جلسات قبل ۲۷ دقیقه

 • حال بررسی می‌کنیم که وب ۳ چگونه با تلفیق بلاکچین و وب ۲ شکل گرفت.

جلسه ۷: متاورس و شبکه‌های اجتماعی آینده ۲۶ دقیقه

 • با مفهوم متاورس آشنا خواهیم شد و چالش‌های رایج شدن شبکه‌های اجتماعی آینده را بررسی خواهیم کرد.

جلسه ۸: پلتفرم‌های ایجاد وب و اپلیکیشن غیرمتمرکز ۲۵ دقیقه

 • نیازی به ایجاد شبکه بلاکچینی خود نداریم. پس از پلتفرم‌های مختلف ایجاد وب‌سایت و اپلیکیشن غیرمتمرکز استفاده می‌کنیم.

جلسه ۹: وب‌سایت‌های غیرمتمرکز آینده ۲۶ دقیقه

 • با وب‌سایت‌های آینده و نسل جدید وب آشنا خواهیم شد. بررسی می‌کنیم که برای ساخت وب‌سایت در وب ۳ چه باید کرد؟

جلسه ۱۰: اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز آینده ۱۸ دقیقه

 • با اپلیکیشن‌های آینده آشنا می‌شویم. چند نمونه را بررسی می‌کنیم و میبینیم چطور می‌توان اپلیکیشن در وب ۳ ساخت و توسعه داد.
۹۹۰ هزار تومان
ثبت‌نام و شروع یادگیری