تبدیل واحد پول در وردپرس با WP Currency ConverterReviewed by رضا on Oct 27Rating: 4.5تبدیل واحد پول در وردپرس با WP Currency Converterبرای تبدیل واحد پول در وردپرس با WP Currency Converter می توانید از سه روش اینکار رو انجام بدید. اول از راه ابزارک ها در وردپرس ، دوم از طریق قرار دادن شور

تبدیل واحد پول در وردپرس

بحث پول که میاد وسط همه چیز جدی هست :D کاربران شما دوست دارند بدانند هزینه محصولات سایت بین المللی شما به واحد پولی خودشان چقدر هست.  از این رو تبدیل واحد های پولی امری رایج در اینترنت هست. شما می توانید با قرار دادن بخشی برای تبدیل آنلاین واحد پولی در سایت خود، بازدید کنندگان زیادی را به سمت سایتتان روانه کنید! امروز افزونه ای رو به شما عزیزان معرفی می کنم که میتونید با اون یک مبدل آنلاین واحد پول در سایت وردپرسی خودتون داشته باشید، با این کار کاربران شما به راحتی می توانند مبلغ مورد نظر خود را وارد کرده و آنرا به واحد پولی دلخواه محاسبه کنند.

تبدیل واحد پول

 

افزونه WP Currency Converter

در ابتدا شما نیاز به نصب افزونه وردپرس WP Currency Converter دارید. این افزونه یک افزونه وردپرسی برای تبدیل واحد های پولی در وردپرس هست. ابتدا این افزونه رو نصب و فعالسازی کنید. آموزش نصب افزونه در وردپرس رو ببینید. بعد از فعالسازی افزونه به بخش تنظیمات > WP Currency Converter مراجعه کنید. در اینجا می توانید لیست واحد های پولی خود را حذف و اضافه کنید.

تنظیمات افزونه

افزونه مبدل واحد پولی وردپرس بصورت کاملا اتوماتیک اطلاعات را از Google Finance دریافت می کند. پس می توان گفت این افزونه از تمامی واحد های پولی دنیا پشتیبانی می کند.

نکته: برای افزودن واحد پولی ریال ایران به افزونه باید IRR را وارد کنید.

اضافه کردن مبدل واحد پولی به وردپرس

حالا که افزونه رو نصب کردیم پس مستقیم میریم سراغ قرار دادن مبدل در سایت وردپرسی برای اینکار از سه روش می توانیم استفاده کنید.

روش اول: استفاده از ابزارک

باید ابتدا وارد بخش نمایش > ابزارک ها در وردپرس بشید. اگر قالب شما از ابزارک پشتیبانی نمی کنه آموزش اضافه کردن ابزارک به وردپرس رو مطالعه کنید. به راحتی ابزارک WP Currency Converter را در محل مورد نظر خود قرار دهید.

ابزارک مبدل واحد پول وردپرس

در بخش تنظیمات ابزارک می توانید عنوان ، توضیحات ابزار و واحد های پولی پیشفرض را انتخاب کنید. بعد از ذخیره تنظیمات ابزارک به این شکل در سایت شما مشاهده می شود:

ccwidgetpreview

 

روش دوم: نمایش در صفحات سایت با شورت کد

شما می توانید با استفاده از شورت کد زیر ، این بخش را به وردپرس خود اضافه کنید. کافیست متن زیر رو در متن صفحات و برگه های مورد نظر خود قرار دهید تا ابزار مبدل واحد پولی در آن صفحه نمایش داده شود. ( می توانید یک صفحه با نام تبدیل واحد پول ) در سایتتان ایجاد کنید.

به همین راحتی! و اما راه سوم…

روش سوم: کد نمایش در قالب وردپرس

شما می توانید شورت کد بالا را با استفاده از کد زیر در قالب سایتتان نمایش دهید. کد زیر را هر جای قالب سایتتان که دوست دارید مبدل واحد پول آنلاین شما نمایش داده شود قرار دهید:

 

این افزونه بصورت آجاکس کار می کند، یعنی به محض انتخاب واحد پولی از لیست توسط کاربر، بدون لود کردن صفحه سایت قیمت را محاسبه کرده و به کاربر نمایش می دهد.

موفق و پاینده باشید ;)

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.