غیر فعال کردن ثبت نام ایمیلی در میهن پنل

842 بازدیدوردپرس
0
0 دیدگاه

می خواهم ثبت نام ایمیلی در میهن پنل را غیر فعال و با استفاده از کد ملی انجام دهم.
از قسمت فیلد های کاربری فیلد کد ملی را میسازم اما نمیدانم چطوری فیلد ایمیل را غیر فعال کنم.

0
محمد امین

سلام
حذف فیلد ایمیل و سایت از فرم دیدگاهها ی وردپرس
حالا در یک سایت یک کاربر مبتدی نمیدونه که آدرس سایت اختیاری و از نوشتن دیدگاه صرف نظر می کنه شاید فکر کنید لازمه سراغ فایل comments.php قالب وردپرس مورد نظر بریم چرا که بخش فرم دیدگاه در این فایل کدنویسی شده. نه کاری به این فایل نداریم درسته که کدنویسی بخش فرم نظرات در این فایل هست اما می خوایم با یه کد ساده این کار رو انجام بدیم و یه گزینه کوچولو رو در قسمت تنظیمات وردپرس تیکش رو برداریم.

نحوه حذف فبلد ایمیل و سایت در فرم دیدگاههای وردپرس ابتدا فایل functions.php  قالب وردپرس مورد نظر رو باز کنید می تونید داخل هاست برید مسیر فایل های وردپرس و پوشه قالب این فایل اونجاست یا در قسمت مدیریت وردپرس گزینه نمایش / ویرایشگر و در ستون سمت چپ دنبال فایل functions.php بگردید. بعد از این که این فایل رو پیدا کردید باید قطعه کد زیر رو باید به این فایل اضافه کنید توجه داشته باشید قبل از تغییرات از این فایل یه کپی نگه ندارید ( کد رو در کحل مناسب قرار بدید مثلا قبل از ?> )

1
2
3
4
5
6

function remove_comment_fields($fields) {
    unset($fields['email']);
    unset($fields['url']);
    return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields', 'remove_comment_fields');

خوب بعد از افزونه کد بالا با فایل functions.php فایل رو ذخیره کنید , تا اینجا نصف کار رو انجام دادیم با افزودن کد بالا به فایل فانکشن مشخص کردیم که دیگه فیلد آدرس ایمیل و آدرس وب سایت در فرم نظرات نمایش داده نشه , با این وجود اگه بخواید یه دیدگاه ثبت کنید خطا میده که فیلد های الزامی رو کامل کنید.

حالا برای رفع این خطا هم برید به قسمت تنظیمات وردپرس بخش گفتوگوها در این قسمت دنبال گزینه ”  نویسنده‌‌ی دیدگاه باید نام و نشانی ایمیل خود را بنویسد” بگردید و تیکش و بردارید و تنظیمات رو ذخیره کنید.

لطفا قبل از ارسال پاسخ، این قوانین را مطالعه نمایید:

  • به هیچ عنوان از لینک سایت‌های دیگر یا لینک‌های تبلیغاتی در پاسخ استفاده نکنید.
  • تا حد امکان متن پاسخ کامل و واضح باشد.
  • محتوای پاسخ را از سایت خود یا سایتی دیگر کپی نکنید.

از آنجا که هدف ما ایجاد یک فضای مفید برای همفکری و رسیدن به پاسخ سوالات است، در صورتی که پاسخ شما یکی از شرایط فوق را نداشته باشد، توسط ناظرین تایید نخواهد شد.