درخواست رفع ارورهای خوانایی یواست سئو

0
0 دیدگاه

سلام خسته نباشید ، در افزونه یواست سئو سه پیغام دریافت می کنم ، چگونه می توان آنها را رفع کرد؟
1) پیغام می دهد کلمات گذرا 2 درصد هست ، منظور از کلمات چیست و چگونه باید به 0 درصد رسوند؟
2) کلمه کلیدی را در نامک استفاده کنید! وقتی عنوان ما فارسی هست ، و از آنجایی که استفاده از عنوان فارسی باعث بهم ریختی لینک می شود ، برای این مورد چه باید کرد؟
3) یکی از ارورها مربوط به شروع چند جمله با کلمات یکسان هست ، به عنوان مثال اگر چنین جملاتی داشته باشیم:
– افزوده شدن قابلیت کلمات کلیدی به یواست سئو
– افزوده شدن قابلیت اسکیما در یواست سئو

چگونه می توان علاوه استفاده از این کلمات ، ارور پیغام را برطرف کرد؟

باتشکر از راهنمایی شما

0
محمد امین

سلام
آیا سبز بودن چراخ یا قرمز بودن چراخ افزونه یواست مهم است؟
در این مورد سئو کارها نظرات متفاوتی دارند. بعضی ها میگن مهم نیست بعضی ها میگن لازم است. خلاصه راحت بگم طبق اصول کار کنید چرا این افزونه سبز باشه بهتر هست. چون هر چی لازم است که در مطلب باشد را اگر رعایت کنید افزونه تایید می کند. چون این افزونه برای همین برنامه نویسی شده است.

برسی تمام مشکلات نتایج آنالیز افزونه یواست
دو نوع مشکل در افزونه یواست (Yoast) وجود دارد که لازم است یا البته بهتر است آنها را رفع نمایم:

 • مشکلات تجزیه و تحلیل خوانایی
 • مشکلات آنالیز سئو

مشکلات تجزیه و تحلیل خوانایی

 • طول جمله
 • طول پاراگراف
 • توزیع تیتر در متن
 • محتوای شما کم است

طول جمله
افزونه سئو یواست به طول جملات حساس است. زیرا برای اینکه متنی خوانایی داشته باشد لازم است طول جمله یا جملات خیلی زیاد نباشد. برای این کار افزونه یواست در هر جمله ۲۰ کلمه باید وجود داشته باشد. برای شروع جمله جدید افزونه از نقطه که آخر جمله گذاشته می شود تشخیص می دهد جمله تمام شده است یا خیر.
طول پاراگراف
یکی دیگر از پارامترهای خوانایی متن طول پاراگراف است. طول پاراگراف به صورت استاندارد نباید از ۳ خط بیشتر باشد. اگر این خطا را از افزونه یواست دیدید لازم است طول پاراگراف های خود را کوتاه کنید. برای اینکار یک پاراگراف ۴ خطی را تبدیل به دو تا پاراگراف دو خطی نماید.
توزیع تیتر در متن
یکی از ویژگی های مهم خوانایی متن این است که تگ های تیتر یا Heading داشته باشد. زیرا کاربران دوس دارند بدانند الان دقیقا درباره چه چیزی متن مطالعه می کنند. [ آموزش استفاده از تگ های H در سئو سایت ]

توجه ویژه !

هرگز فراموش نکنید که حتما از تگ های H2 و H3 و H4 در متن خود استفاده کنید. این کار تاثیر فوق العاده ای در خوانایی متن و سئو وب سایت شما خواهد داشت.

محتوای شما کم است
این خطا یا مشکل زمانی رخ می دهد که تعداد کلمات و جملات خیلی کم باشد. برای حل مشکل کافی است طول محتوا حداقل از ۳۰۰ کلمه بیشتر باشد.

مشکلات آنالیز سئو
افزونه سئو یواست برای بررسی و تست آنالیز سئو موارد زیر را در نظر دارد. رعایت موارد زیر یک امتیاز بسیار مثت و مهم برای موفقیت پست منتشر شده شما خواهد بود.

 • توزیع کلمات کلیدی در متن
 • عبارت کلیدی در عنوان
 • عبارت کلیدی در نامک
 • لینک های خروجی
 • لینک های داخلی
 • کلمه کلیدی در پاراگراف اول
 • طول عبارت کلیدی
 • تراکم عبارت کلیدی
 • کلمه کلیدی در توضیحات متا
 • طول توضیحات متا
 • تعداد دفعات استفاده از کلمه کلیدی
 • عبارت کلیدی در زیر عنوان
 • متن جایگزین برای تصویر
 • طول متن
 • عنوان سئو

توزیع کلمات کلیدی در متن
از نظر سئو بهتر است توزیع کلمه کلیدی یا مترادف آن به صورت مساوی در کل متن پخش شود. برای مثال خوب نیست تنها در پاراگراف اول کلمه کلیدی یافت شود اما در کل پاراگراف های بعد اصلا کلمه کلیدی یا مترادف آن یافت نشود.
عبارت کلیدی در عنوان
منظور از این خطا این است که بهتر است کلمه کلیدی متن، در قسمت سئو عنوان یا همان پیشنمایش اسنیپ وجود داشته باشد. زیرا این پست به خاطر این کلمه کلیدی نوشته شده است پس بهتر است کلمه کلیدی در عنوان سئو وجود داشته باشد.
عبارت کلیدی در نامک
این خطا اعلام می کند که بهتر است کلمه کلیدی در URL پست وجود داشته باشد. اگر مایل هستید URL های سایت شما فارسی باشد کلمه کلیدی را در نامک یا URL قرار دهید. در غیر این صورت ترجمه انگلیسی آن را در نامک یا URL قرار دهید.
لینک های خروجی
یکی از ویژگی های متن خوب سئو شده این است که حداقل یک لینک خروجی داشته باشد. پیشنهاد وب سایت ویژوال کامپوزر فارسی این است که همیشه یک لینک فالوو و یک لینک نوفالوو خارجی در پست های خود قرار دهید. در ضمن کیفیت لینک های خارجی مهم است. به سایتی لینک دهید که خیلی بهتر از سایت شما باشد.
لینک های داخلی
یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت سئو سایت، لینک سازی داخلی است. هر وب سایتی تنها با لینک سازی داخلی می تواند رشد مثبت داشته باشد. همیشه لینک سازی داخلی درست را انجام دهید.
کلمه کلیدی در پاراگراف اول
گوگل همیشه موقعی که پست وب سایت ها را استخراج می کند پاراگراف اول را به عنوان قسمتی از توضیحات یا Description آن صفحه استخراج می کند. اگر کلمه کلیدی در اول پاراگراف باشد تاثیر فوق العاده مهمی در کسب رتبه بهتر در گوگل دارد.
طول عبارت کلیدی
یک کلمه کلیدی سئو شده باید دارای حداقل ۲ کلمه و حداکثر ۴ کلمه باشد. هیچوقت کلمه کلیدی یک کلمه ای یا بیشتر از ۴ کلمه ای را انتخاب نکنید.
تراکم عبارت کلیدی
نکته مهم دیگر این است که مهم است در پست شما چند بار کلمه کلیدی مورد نظر تکرار شده است. در این مورد نه زیاده روی کنید که متن برای مخاطب جذابیت نداشته باشد و نه کم رویی کنید که مخاطب اصلا یادش برود برای چه چیزی دارد پست شما را می خواند.
کلمه کلیدی در توضیحات متا
توضیحات متا یکی از مهم ترین بخش از افزونه Yoast می باشد. لازم است حتما حداقل دوبار کلمه کلیدی در توضیحات متا درج شود.
طول توضیحات متا
استاندارد نمایش توضیحات متا در موتورهای جستجو حداقل ۱۲۰ کارکتر و حداکثر ۱۵۶ کارکتر می باشد. بهتر است تا جایی توضیحات را بنویسید که حالت سبز مربوطه روشن گردد. کم رویی و زیاد رویی به ضرر پست شما خواهد بود.
تعداد دفعات استفاده از کلمه کلیدی
این خطا زمانی که رخ می دهد که تعداد تکرار کلمه کلیدی نسب به تعداد کلمات پست ناسازگار باشد. یعنی اگر پست شما دارای ۵۰۰ کلمه است بهتر است فقط ۵ بار کلمه کلیدی تکرار شود و بیشتر از این می تواند تاثیر منفی در خواندن متن داشته باشد و حتی گوگل هم فکر می کند شما دارید تقلب می کنید.
عبارت کلیدی در زیر عنوان
منظور از این خطا این است که لازم است یا بهتر است کلمه کلیدی به صورت عنوان یا Heading هم به کار برده شود. بهتر است از تگ های H2 یا H3 استفاده کنید. یعنی دقیقا همان کلمه کلیدی رو با یک کلمه اول اضافه کنید یا انتهای آن اضافه کنید.
متن جایگزین برای تصویر
لازم است یا بهتر است متن جایگزین یا ALT را برای تصاویری که در پست قرار می دهید اضافه کنید. پیشنهاد می کنیم از کلمه کلیدی برای متن جایگزین تصویر حتما استفاده کنید.
طول متن
بهتر است طول متن حداقل ۳۰۰ کلمه باشد. اما راه صحیح و سئوی مناسب حداقل ۷۰۰ کلمه و مقدار مثبت آن ۱۰۰۰ کلمه است. هر چه مقدار کلمات بیشتر باشد گوگل توجه بیشتری به پست شما خواهد نمود.
عنوان سئو
یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو سایت همین عنوان سئو است. عنوان سئو دقیقا چیزی است که شما تمایل دارید در گوگل نشان داده شود. زمانی که کاربری در گوگل جستجو می کند وب سایت شما با این عنوان سئویی که شما تنظیم می کنید نمایش داده می شود. عنوان سئو تاثیر ۱۰۰% مستقیم بر روی کلیک کردن روی نتیجه جستحو در گوگل دارد.

لطفا قبل از ارسال پاسخ، این قوانین را مطالعه نمایید:

 • به هیچ عنوان از لینک سایت‌های دیگر یا لینک‌های تبلیغاتی در پاسخ استفاده نکنید.
 • تا حد امکان متن پاسخ کامل و واضح باشد.
 • محتوای پاسخ را از سایت خود یا سایتی دیگر کپی نکنید.

از آنجا که هدف ما ایجاد یک فضای مفید برای همفکری و رسیدن به پاسخ سوالات است، در صورتی که پاسخ شما یکی از شرایط فوق را نداشته باشد، توسط ناظرین تایید نخواهد شد.