تنظیم سئو تصاویر درسایت

298 بازدیدوردپرس
0
0 دیدگاه

در سئو تصاویر در قسمت اضافه کردن تصاویر چندین گزینه وجود دارد

قسمت عنوان تصاویر،قسمت متن جایگزین که همان AlT تصویر است که باید در نظر گرفته شود و قسمت توضیح مختصر و توضیحات. این قسمت ها را باید چه چیزی نوشته شود تا سئو بهتر باشد و اینکه اگر همه متن ها یکی باشد مشکلی ایجاد می شود

0
علی پیلبان جهرمی

درود بر شما وقت بخیر.

عنوان عکس ک مشخص هست. باید یک عبارت درمورد تصویر بزارید. بعدشم همون متنی که داخل قسمت عنوان تصویر مینویسید رو کپی کنید بزارید داخل بخش ALT که به عنوان متن جایگزین استفاده بشه. توضیح تصویر هم که باید درمورد تصویرتون توضیح بنویسید.

پیشنهاد میکنم خیلی روی توضیح تصویر وقت نزارید. اون چیزی که خیلی مهم هست و تاثیر گذاره، همون عنوان و ALT هست. اینا رو حتما حتما باید رعایت کنید و بنویسید.

0
سعید

سلام دوست عزیز!

مورد عجیبی نباید بنویسید کافیه ی عنوان ترجیحا کوتاه در حد متوسط راجب تصویر و همون رو هم میتونید برای متن جایگزین قرار بدید تا وقتی که تصویر شما به هر دلیلی لود نشد این متن به دادش برسه.

توضحیات هم Optional است که میتونید قرار ندید اما خب طبیعتا سولش از موارد قبل بیشتر باشه.

لطفا برای هرتصویر اطلاعات خودش دو قرار بدین و تکراری نه نباشه.

موفق باشید.

0
امیرپارسا

سلام.

عنوان رو ترجیحا انگلیسی بزارید، کوتاه باشه و در حد ند کلمه موضوع عکس رو مشخص کنه. بهتره بین کلمات هم از دش یا – استفاده کنید.

متن جایگزین هم توضیحات کوتاهی بدید که بگه این تصویر دقیقا چیه و کاربر با خوندنش (اگر تصویر براش بارگذاری نشد) کامل بفهمه تصویر راجع به چی بوده.

توضیح مختصرم باز کوتاه راجع بهش توضیح بدید.

مثلا من یک عکس دارم راجع به ماشین مرسدس بنز e کلاس.

تو توضیحات مختصر یزنم تصویر بنز e کلاس

تو عنوان میزنم: mercedes-benz-e-class-car

برای متن alt هم میزنم: این تصویر، تصویر خودروی فلان است که توسط فلان شرکت ساخته شده و جزو خودرو های لوکس دنیا ست.

برای توضیحات هم میتونید چیزی بنویسید که با سرچ کردنش تو کتابخانه چند رسانه ای راحت تصویر رو پیدا کنید و بیشتر برای خودتونه ولی یکم تاثیر مثبت داره.

مثلا اینطوری بنویسید:

مقالات: بنز e class چیست و قیمتش چقدر است: این تصویر مربوطه به اون ماشین که اینطوریه و و اونطوری.

مثلا تو مثال بالا اول نوشتم این تصویر برای کدوم دسته سایته (محصول یا مقاله ای دوره) و برای کدوم بخش سایته (فلان محصول یا مقاله) و بعدم توضیحاتی مفید راجع بهش نوشتم.

راستی یک نکته. سعی کنید اسم تصویری هم که در کامپیوترتون ذخیره میشه انگلیسی و با خط فاصله باشه.

چون در انتهای url تصویرتون اسم تصویرتون که تو کامپیوتر بوده قرار می گیره و اگر انگلیسی باشه و با خط فاصله کلمات جدا بشند خیلی بهتره.

چرا انگلیسی باشه؟ چون عنوان و اسم فایل تو کامپیوتر که مربوط به url میشن، اگر فارسی باشند تو مرورگر بهم میریزن و بلند و عجیب غریب میشن.

ولی انگلیسی باشه مشکلی نداره.

اما متن alt و توضیح مختصر و توضیحات نیاز نیست انگلیسی باشه چون ربطی به url نداره و برای کاربر و درک بهتر موتور جستجو هست.

امیدوارم پاسخم کمکتون کرده باشه – موفق و موید باشید

لطفا قبل از ارسال پاسخ، این قوانین را مطالعه نمایید:

  • به هیچ عنوان از لینک سایت‌های دیگر یا لینک‌های تبلیغاتی در پاسخ استفاده نکنید.
  • تا حد امکان متن پاسخ کامل و واضح باشد.
  • محتوای پاسخ را از سایت خود یا سایتی دیگر کپی نکنید.

از آنجا که هدف ما ایجاد یک فضای مفید برای همفکری و رسیدن به پاسخ سوالات است، در صورتی که پاسخ شما یکی از شرایط فوق را نداشته باشد، توسط ناظرین تایید نخواهد شد.