تغییر مسیر میهن پنل لایت از login به مسیر دلخواه و عدم شناسایی صفحه اصلی

1.04K بازدیدوردپرس
0
0 دیدگاه

با درود و احترام
بنده چند روز پیش پنل کاربری میهن نسخه رایگان را جهت تست کردن سایتم نصب کردم و امروز آدرس ورود پیشفرض آن را که login می‌باشد در داخل تنظیمات به آدرس مخفی خودم تغییر دادم
متاسفانه دیگه نم‌توانم وارد پنل ادمین خودم بشوم و با پیغام این صفحه یافت نمی‌شود روبرو شدم.
در ضمن آمدم که از طریق کنترل پنل ایران سرور تمامی فایل‌های میهن پنل را پاک کردم ولی تغییری حاصل نشد
لطفا بنده را راهنمایی کنید
سپاسگزارم
 
 

0
محمد امین

سلام

در حالی که آدرس های مذکور کاملا کاربردی و رایج است، دو دلیل بسیار منطقی وجود دارد که تصمیم بگیرید آدرس های مذکور را تغییر دهید. اولین و مهمترین نکته امنیت است. دومین نکته این است که به شما امکان تنوع و حق انتخاب در نحوه ورود به سایت توسط کاربران را می دهد.

hide1
تصویر (1)

چرا URL ورود به وردپرس را تغییر دهید؟

همانطور که در بالا ذکر شد، مسائل امنیتی زیادی وجود دارد که می تواند عمومی بودن آدرس ورود به پنل مدیریت وردپرس را زیر سوال ببرد، از جمله آنان می توان به حملات “Brute force“اشاره نمود.

با توجه به این که وردپرس به صورت فراگیر در حال استفاده توسط کاربران می باشد، این نوع حملات هر روز گسترده تر از گذشته می شود. یکی از  مهم ترین دلایل این است که اکثریت قریب به اتفاق کاربران وردپرس برای ورود به سیستم از “wp-admin” استفاده می کنند.

نحوه تغییر URL ورود به پنل مدیریت وردپرس توسط پلاگین

hide login le1

تصویر(2)

یکی از بهترین و مناسب ترین پلاگین ها جهت تغییر کلمه عبور پنل مدیریت وردپرس، پلاگین “WPS Hide Login می باشد.

پلاگین “WPS Hide Login کاملا استاندارد و مناسب نسخه های جدید و به روز شده وردپرس می باشد.

همانطور که در تصویر 2 مشاهده می کنید جهت نصب افزونه فوق، در داشبورد وردپرس از بخش افزونه ها، افزودن (شماره1) را انتخاب و پس از جستجوی نام افزونه (شماره2)، افزونه موردنظر نمایش داده می شود (شماره3)، جهت نصب افزونه ابتدا بر روی “نصب” کلیک کرده و در نهایت افزونه را فعال نمایید. پس از نصب و فعال کردن افزونه، یک گزینه جدید به تنظیمات کلی پنل مدیریت وردپرس اضافه می شود که در آن شما می توانید به راحتی URL ورود به داشبورد وردپرس را تغییر دهید. برای این منظور به “تنظیمات” سپس “عمومی” و “WPS Hide Login” مراجعه نمائید.

 hide5
تصویر (3)

کلیه مواردی که نیاز به انجام می باشد این است که در فیلد “Login URL” ( شماره 1 ) آدرس جدید خود را تایپ کنید. توجه داشته باشید بخش مذکور به این موضوع اشاره دارد که هم چنان دسترسی به “wp-login.php” و پوشه “wp-admin” توسط افراد وجود داشته باشد.

سپس در بخش “Redirection url“( شماره 2 ) می توانید عبارتی مانند “404را وارد نمایید.به عبارت دیگر، هر زمان لینک مد نظر به درستی باز شود، صفحه پنل مدیریت در دسترس قرار می گیرد. در غیر این صورت با خطای 404 رو به رو می شوید.

اکنون جهت اعمال تغییرات روی گزینه ” ذخیره تغییرات “ ( شماره 3 ) کلیک نمایید.

دقت نمایید بلافاصله پس از اینکه آدرس ورود به پنل مدیریت وردپرس را تغییر دادید امکان دسترسی به آدرس قدیمی را نخواهید داشت و در صورتی که آدرس ورود به پنل وردپرس را فراموش کرده باشید ناچار هستید با ورود به هاست و پوشه “plugins نام پوشه پلاگین را تغییر نام دهید تا داشبورد وردپرس مجددا با آدرس قدیمی در دسترس قرار گیرد.

لطفا قبل از ارسال پاسخ، این قوانین را مطالعه نمایید:

  • به هیچ عنوان از لینک سایت‌های دیگر یا لینک‌های تبلیغاتی در پاسخ استفاده نکنید.
  • تا حد امکان متن پاسخ کامل و واضح باشد.
  • محتوای پاسخ را از سایت خود یا سایتی دیگر کپی نکنید.

از آنجا که هدف ما ایجاد یک فضای مفید برای همفکری و رسیدن به پاسخ سوالات است، در صورتی که پاسخ شما یکی از شرایط فوق را نداشته باشد، توسط ناظرین تایید نخواهد شد.