بهم ریختگی فونت فارسی سایت

1.28K بازدیدوردپرس
0
0 دیدگاه

به سلام و عرض خسته نباشید
متاسفانه امروز صبح متوجه شدم که فونت سایتم از منوها گرفته تا بدنه اصلی سایت بهم ریخت و به حالت default درآمد.

ساعاتی قبل از این اتفاق دو تغییردر سایت اعمال شد: اول اینکه ویرایش افزونه دیجیتس (ارسال کد تایید به موبایل کاربر جهت ورد/ثبت نام در سایت) و دوم غیر فعال نمودن افزونه امینت ورود  به سایت (reCATCHA google). فردای آن شب (چند ساعت بعد) به یکباره فونت بدنه و منوهای سایت به حالت دیفالت درآمد. مجددا این دو افزونه را به حالت قبل برگرداندم اما متاسفانه فونت ها همان در وضعیت دیفالت باقیماند.

قالبی که برای سایت استفاده گردید قالب آوادا 7.5 است. البته هنوز ورژن قالب آوادا را به 7.6 تغییر ندادم چون شب عید بود و وقت نداشتم که بهم ریختگی احتمالی سایت را سامان بدهم این کار را به زمانی دیگر موکول نمودم.

به ترتیب زیر این اقدامات صورت گرفت:
1- اولین کار این بود که cache سیستم ام را پاک نمودم. از یک سیستم دیگر هم این مسئله را چک کردم تا مطمئن بشوم. متاسفانه در همه این حالات فونت بهم ریخته بود.

2- دومین کار، فونت ایرانسنس ورژن قالب آوادا 7.5 را از روی هاست پاک نموده و مجددا همان ورژن فونت را آپلود نمودم (طبق فیلم آموزشی هم برای قالب و هم برای plugins). متاسفانه همچنان درست نشد.

3- راه سوم اینکه تمامی فونت ها را در بخش تایپوگرافی وردپرس از فونت ایرانسنس به Bnazanin (که از قبل فونت آن را از روی قالب آوادا 7.5 روی هاست قرار داده بودم) جایگزین نمودم. نتیجه آنکه فونت Bnazanin در تمامی قسمت های سایت از منو تا بدنه اصلی سایت اعمال شد. در نتیجه به فونت ایرانسنس ورژن قبلی (قالب 7.5) شک کرده و با فونت ایرانسنس ورژن جدید (قالب 7.6) جایگزین نمودم. متاسفانه مجددا به هم ریختگی فونت مشاهده شد. ظاهرا هیچ یک از ورژن های ایرانسنس را قبول نمیکند.

4- دو افزونه احتمالی اخیر را هم غیر فعال نمودم اما باز فونت درست نشد.

5- موضوع را با کارشناسان فنی هاست درمیان گذاشتم، متاسفانه مشکل حل نگردید.

فرض بنده این است که فونت ایرانسنس مشکل دار شده باشد چراکه با نصب فونت Bnazanin مشکل حل شد. از انجائیکه فونت ایرانسن در همه جای سایتم استفاده نمودم لذا ترجیح میدهم همان فونت ایرانسنس باشد.

درصورت امکان یاری فرمایید.

با ارادت همیشگی
ب. برزگر

0
سعید

درود.

از توضیحات کامل تون ممنونم.

دقیقا نمیدونم این جابجایی فونت و اینکه آبا دانشی از CSS دارید یانه اما احتمال میدم آدرسی دهی این مسیر اشتباه باشه

یا احتمال داره نسخه فونت ایران سنس تون ناقص باشه.

بازهم دقیق‌تر باید بررسی شه نمیشه دقیق حدس زد مشکل کجاست

بازهم از پروفایلم با من در ارتباط باشید.

0

سلام سعید جان

مشکل حل شد. با پاک کردن فونت فارسی قالب و فونت فارسی افزونه های مرتبط از روی هاست و نیز پاک کردن فونت ایرانسنس از بخش تایپوگرافی وردپرس و نصب مجدد آنها روی هاست و ورپرس مشکل حل شد. تصور میکنم فونت سایت به دلایلی آسیب دیده بود و با پاک کردن کامل و نصب مجدد درست شد. ممنونم از پاسخ شما

پیشاپیش سال خوبی برای شما آرزومندم

ب. برزگر

0
سعید

سلام مجدد.

خب خداروشکر 😇

خواهش میکنم. همچینن سال خوبی برای شما 🧡

راستی لطفا سوال تون رو هم ببندید.

لطفا قبل از ارسال پاسخ، این قوانین را مطالعه نمایید:

  • به هیچ عنوان از لینک سایت‌های دیگر یا لینک‌های تبلیغاتی در پاسخ استفاده نکنید.
  • تا حد امکان متن پاسخ کامل و واضح باشد.
  • محتوای پاسخ را از سایت خود یا سایتی دیگر کپی نکنید.

از آنجا که هدف ما ایجاد یک فضای مفید برای همفکری و رسیدن به پاسخ سوالات است، در صورتی که پاسخ شما یکی از شرایط فوق را نداشته باشد، توسط ناظرین تایید نخواهد شد.